top

Kong

Kong to włoska marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji sprzętu wspinaczkowego oraz przeznaczonego do prac na wysokości. W ofercie marki znajdują się przyrządy asekuracyjne, karabinki, uprzęże i wiele innych produktów.
2
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Kong – wysokiej jakości sprzęt wspinaczkowy i do prac na wysokości

Włoska marka to jeden z najbardziej znanych producentów sprzętu asekuracyjnego i wyposażenia dla wspinaczy na świecie. Szeroka oferta obejmuje niemal wszystkie elementy niezbędnego ekwipunku. Wśród produktów znajdują się niezawodne karabinki wspinaczkowe, ekspresy, przyrządy asekuracyjne, zjazdowe, przyrządy zaciskowe, bloczki, uprzęże wspinaczkowe, kaski i wiele innych produktów. Podobnie jak inne największe marki, cała oferta podzielona jest na dwie części. Jedna z nich obejmuje sprzęt to wspinaczki skałkowej i górskiej, a druga do prac wysokościowych i ratownictwa górskiego. Produkty marki Kong były używane przez wiele pokoleń entuzjastów wspinaczki, dlatego dziś cieszą się wysokim zaufaniem oraz popularnością wśród użytkowników o różnym poziomie zaawansowania. Odpowiednie wyposażenie znajdą tu zarówno profesjonaliści spędzający na linie kilka godzin dziennie, jak i amatorzy rozpoczynający swoją przygodę ze wspinaczką. Niezależnie od tego czy trenujesz wspinaczkę na panelu, wybierasz się na letni wyjazd w skały, zdobywasz najwyższe szczyty świata lub po prostu pracujesz na wysokości, Kong zapewni Ci odpowiedni sprzęt.

Historia marki Kong

Włoska marka swoje korzenie wywodzi z niewielkiego warsztatu założonego w 1830 roku u podnóża Alp. Jego właściciel, Giuseppe Bonaiti jeszcze nie wiedział, że będzie on podstawą do spełnienia marzeń o tym, aby zapewnić ludziom wspinającym się w górach jak największe bezpieczeństwo oraz możliwość pokonywania pionowych, a nawet przewieszonych ścian. Wiele lat później pierwsze karabinki zaczęły urzeczywistniać te marzenia, a filozofia ta zaczęła zdobywać popularność wśród miłośników gór. Nazwa marki Kong pojawiła się dopiero w 1977 roku, jednak jej podstawowe zasady działania i założenia wciąż pozostają takie same, jak wtedy, kiedy cały proces produkcji nadzorowała tylko jedna osoba. Warto podkreślić, że obecnie cały proces powstawania produktów marki Kong odbywa się w jednej fabryce we Włoszech. Od projektów innowacyjnych przyrządów i karabinków, poprzez ich produkcję, aż po kontrolę jakości i pakowanie. Pozwala to zapewnić najwyższą jakość wszystkich przyrządów oraz elementów mających bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo w czasie wspinaczki czy wykonywania robot wysokościowych.

Pierwsze karabinki do wspinaczki górskie pojawiły się w ofercie marki w latach 50-tych XX wieku. Firma pozostała jedynym krajowym producentem stalowych D-kształtnych karabinków przez blisko 30 lat, cały czas ulepszając produkt. W latach 60-tych pojawiają się w ofercie pierwsze karabinki wykonane ze stopów metali lekkich, które szczególnie przypadają do gustu miłośnikom wspinaczki skałkowej. W 1987 roku marka Kong opatentowała rewolucyjne rozwiązanie Key-Lock, czyli karabinki z bezząbkowym zamkiem. W różnych formach, jest ono obecnie stosowane przez niemal wszystkich producentów sprzętu wspinaczkowego, eliminując kłopotliwe haczenie ząbkiem o linę. Pięć lat później pojawia się innowacyjny łącznik Frog, który pozwala na wpinanie się tam, gdzie klasyczne karabinki zawodzą i są bezużyteczne. Szybko staje się jednym z symboli włoskiej marki, którym pozostaje po dziś dzień. Obecnie szeroka oferta włoskiego producenta obejmuje zarówno wyposażenie do wspinaczki sportowej, jak i do alpinizmu przemysłowego. W katalogach można znaleźć karabinki, przyrządu asekuracyjne, bloczki, uprzęże, kaski i wiele innych produktów.

Sprzęt asekuracyjny włoskiej marki kupisz online w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy wybrane przyrządy do asekuracji i szpej niezbędny zarówno we wspinaczce, jak i w czasie robót wysokościowych. Wśród nich znajduje się między innymi innowacyjny karabinek/zatrzaśnik Kong Frog, który pozwoli wpiąć go w miejscach, w których klasyczne karabinki są zbyt duże i nieporęczne. Wśród produktów można także znaleźć niezawodne przyrządy asekuracyjne czy zaciskowe, które zapewnią bezpieczeństwo w czasie poruszania się na wysokości. W ofercie znajdują się również karabinki, w tym stalowe mailony wykorzystywane w alpinizmie przemysłowym oraz ratownictwie górskim. Każdy z produktów zapewniających bezpieczeństwo został wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły odpowiednio przetestowany, zarówno jeśli chodzi o jego wytrzymałość, jak i sposoby wykorzystania. Dzięki temu, że produkty Kong powstają we Włoszech, a proces ich produkcji jest ściśle nadzorowany można mieć pewność, że cechują się wysoką niezawodnością, konieczną w sprzęcie asekuracyjnym.