Kompas Silva Ranger 2.0

325,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Kompas Silva Ranger 2.0 to kolejna odsłona znanego modelu tej cenionej szwedzkiej marki. Jest to urządzenie, które dedykowane jest doświadczonym użytkownikom i profesjonalistom, którzy w trudnym terenie potrzebują najlepszego i niezawodnego wsparcia. Kompas ten spełnia wysokie wymagania dotyczące dokładność i precyzji pomiarów oraz trwałości, która jest niezbędna w trudnych warunkach pogodowych.

Model ten już od lat znany jest ze swej niezwykłej funkcjonalności i niezawodności. Prezentowany model został poddany kolejnemu liftingowi i dodatkowo zaopatrzony w kilka bardzo praktycznych funkcji. Dodane funkcje z pewnością ucieszą miłośników górskich wędrówek, alpinistów czy amatorów biegów na orientację.

Warto podkreślić, że kompas Silva Ranger 2.0 ma dwie zupełnie nowe funkcje. Dołączona do zestawu z kompasem karta kątów nachyleń umożliwia wykrywanie potencjalnego zagrożenia lawinowego, co szczególnie przydać się może profesjonalnym alpinistom. Będzie to też doskonałe ułatwienie w planowaniu trasy trekkingu, które pozwoli ocenić, jak dużym wyzwaniem będzie planowana trasa. Pomoże wymierzyć każdą dodatkowa odległość, jaką będzie trzeba pokonać w terenie z powodu nachylenia.

Dołączona do zestawu z kompasem Silva Ranger 2.0 odłączana smycz ze skalami to także ułatwienie w orientacji w terenie. Smycz ta została wyposażona w cztery skale: 1:24000, 1: 25000, 1:50000 i 1:62500. Dzięki temu, że smycz można łatwo odłączyć oraz dlatego, że jest miękka i elastyczna, możną ją bez trudu umieścić na mapie. Znacznie ułatwi to pomiar odległości już podczas samej wędrówki.

Warto zaznaczyć, że kompas Silva Ranger 2.0 posiada lusterko. Główną zaletą kompasu lustrzanego jest możliwość wyznaczenia kierunku na długich dystansach. Można to zrobić przy nachyleniu lusterka pod kątem około 45 stopni, patrząc na ramkę w lustrze podczas obserwacji w odpowiednim kierunku marszu. Ponieważ nie trzeba podnosić wzroku z kompasu, aby przyjrzeć się terenowi, kierunek wyznaczony za pomocą kompasu marki Silva staje się dokładniejszy.

Kompas Silva Ranger 2.0 to pudełkowa konstrukcja z przezroczystą podstawą. Wyposażenie w szkło powiększające oraz silikonowe stopki znacznie ułatwia pracę z mapą podczas nawigacji w terenie. Płytka z naniesioną linijką milimetrową i calową, skalą GPS, USGS i skalami 1:50 000, 1:25 000, 1:24000 została wykonana z wytrzymałego tworzywa. Umieszczono na niej ruchomy limbus z podziałką w stopniach. Wewnątrz pierścienia znajdują się linie do dokładnego namiaru oraz podziałka do wprowadzania poprawki na deklinację magnetyczną.

Dla większego komfortu użytkowania obrotowy limbus kompasu marki Silva został wyposażony w gumowy uchwyt DryFlex™. Ten gumowy uchwyt nie tylko ułatwi wygodne dzierżenie kompasu, ale i umożliwi pracę z kompasem w rękawiczkach. Kompas posiada też fluorescencyjne znaki na igle oraz na limbusie, co znacznie ułatwia nawigację w nocy i przy słabej widoczności. Całość jest wodoszczelna, co gwarantuje działanie nawet podczas trudnych warunków pogodowych, a co jest nie zawsze możliwe w przypadku urządzeń elektronicznych.

Kompas Silva Ranger 2.0 to profesjonalne narzędzie do orientacji w terenie szczególnie przydatne alpinistom, surwiwalowcom czy miłośnikom biegów na orientację.

Kompas Silva Ranger 2.0 – najważniejsze cechy:

 • Kompas pudełkowy – zabezpieczona obudowa pewniej leży w dłoni;
 • Karta kątów nachylenia do przewidywania trudności trasy;
 • Posiada możliwość pomiaru map w mm, calach, skalach 1:25000, 1:50000, 1:24000, USGS oraz skalach GPS;
 • Cztery skale na odłączanej smyczy (1:24000, 1:25000, 1:50000 i 1:62500);
 • Wbudowana lupa do lepszego odczytu map;
 • Wyposażony w lusterko;
 • Wewnątrz kapsuły kompasu znajduje się skala deklinacji;
 • Wodoszczelność, co zapewnia działanie przy deszczowej pogodzie;
 • Gumowy uchwyt DryFlex™ to łatwego trzymania i przenoszenia kompasu;
 • Fluorescencyjne oznaczenia umożliwiające odczyt w nocy;
 • Wyjątkowo trwała grafika wytłaczana na gorąco;
 • Silikonowe stopki do wygodnej pracy z mapą.

Kompas Silva Ranger 2.0 - opinie klientów

0.0
0 opinie