top

Klean Kanteen

Klean Kanteen to marka specjalizująca się w produkcji butelek na wodę, termosów i pojemników na jedzenie. Produkty wykonane z wysokiej jakości tali nierdzewnej i silikonu cechują się trwałością, wyjątkową stylistyką i doskonałymi cechami użytkowymi.
9
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę

Klean Kanteen to troska o środowisko

Tak jak większość marek outdoorowych, także Klean Kanteen powstało w celu spełnienia konkretnych potrzeb turystów. Choć trudno to sobie wyobrazić około roku 2000 w Stanach Zjednoczonych ciężko było zakupić prostą, stalową butelkę na wodę. Wszędzie królowały produkty wykonane z różnych odmian plastiku. To stało się impulsem do działania. Rodzeństwo Michelle Kalberer i Jeff Cresswell postanowili działać. Dzięki ich staraniom w 2004 roku na rynku pojawiły się pierwsze stalowe butelki na wodę Klean Kanteen. Produkt szybko okazał się sukcesem, zdobywając popularność szczególnie wśród osób poszukujących produktów wykonanych z trwałych, najwyższej jakości materiałów. Pomysł firmy szybko zyskał naśladowców, a obecnie butelki i pojemniki na jedzenie wielokrotnego użytku wykonane ze stali nierdzewnej są rozwiązaniem chętnie wybieranym zarówno do codziennego użytkowania, jak i na wyjazdy.

Pomimo bardzo szybkiego rozwoju i zwiększeniu zasięgu dystrybucji do wielu krajów na całym świecie, Klean Kanteen do dnia dzisiejszego pozostaje firmą rodzinną, którą kieruje rodzeństwo. Dzięki temu marka przykłada znacznie większa wagę do zrównoważonego rozwoju i może w pełni skupić się na poszukiwaniu coraz lepszych rozwiązań, które pomogą zmniejszyć jej presję na środowisko. Marka jest doskonale znana ze wspierania organizacji zajmujących się ochroną środowiska. Aktywnie działa też w Chico, w Kalifornii, gdzie znajduje się jej siedziba. Znaczne środki przeznacza też na rozwój nowych technologii. W jej dorobku jest między innymi innowacyjna powłoka lakiernicza dla stalowych pojemników, która cechue się bardzo wysoką wytrzymałością, a przy tym bazuje na nietoksycznych związkach.

Produkty Klean Kanteen to wygoda użytkowania

Znaczną część oferty amerykańskiej marki stanowią nowoczesne pojemniki na jedzenie. Producent szczyci się tym, że nie wykorzystuje w nich materiałów zawierających szkodliwe związki BPA, występujące w wielu rodzajach plastiku. Podstawowym materiałem jest stal nierdzewna, a w pokrywkach stosowany jest silikon. Takie połączenie gwarantuje doskonałe właściwości użytkowe, w tym bardzo dużą trwałość. Wśród pojemników na jedzenie Klean Kanteen znajdują się kompaktowe pudełka na drugie śniadanie i duże modele, które pomieszczą cały obiad. Dobrze dopasowane silikonowe pokrywki zapewniają im szczelność w czasie transportu. Wszystkie można też bez przeszkód myć w zmywarce. Dużą popularnością cieszą się także izolowane pojemniki na jedzenie, które przez długi czas utrzymują wysoką temperaturę posiłków

Wśród produktów Klean Kanteen znajdziemy również stalowe butelki na wodę, kubki oraz wysokiej jakości termosy na ciepłe i zimne napoje. Szeroki wybór produktów pozwala dobrać odpowiednią pojemność i kształt do każdego zastosowania. Mocne butelki świetnie sprawdzą się podczas trekkingu, biwakowania oraz wielu górskich aktywności. Eleganckie lakierowane modele świetnie spiszą się podczas codziennego użytkowania w pracy, w każdym momencie zapewniając szybki dostęp do czystej wody. Nie zapomniano również o najmłodszych użytkownikach, przygotowując specjalną serię butelek dla dzieci. Oprócz butelek dużą popularnością cieszą się również metalowe kubki na napoje, które doskonale spisują się podczas wyjazdów outdoorowych czy grillowania ze znajomymi. Wysoka trwałość sprawia, że z powodzeniem zastąpią dziesiątki plastikowych kubków.