top

Kije trekkingowe

Kije trekkingowe to niezastąpiona pomoc, która ułatwi każdą pieszą wyprawę. Pozwalają odciążyć kręgosłup i podnoszą bezpieczeństwo, dzięki możliwości podparcia się i lepszej stabilizacji na trudnych fragmentach. W ofercie szeroki wybór kijów do trekkingu topowych marek górskich.
Filtry (2)
Filtry
Kupuj przez
  1. Producent
    Salewa
  2. Producent
    Fjord Nansen
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

  1. -13%
    Kije trekkingowe Salewa Puez Aluminium Pro - black
    Kije trekkingowe Salewa Puez Aluminium Pro - black
    w tym VAT 369,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 319,99 zł (+16%)
    Rekomendowana cena producenta 429,99 zł (-13%)
  2. -13%
    Kije trekkingowe Salewa Puez Aluminium Pro - hot neon orange
    Kije trekkingowe Salewa Puez Aluminium Pro - hot neon orange
    w tym VAT 369,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 319,99 zł (+16%)
    Rekomendowana cena producenta 429,99 zł (-13%)
  3. -14%
    Kije aluminiowe Salewa Puez Aluminium - hot neon orange
    Kije aluminiowe Salewa Puez Aluminium - hot neon orange
    w tym VAT 289,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 259,99 zł (+12%)
    Rekomendowana cena producenta 339,99 zł (-14%)
  4. -50%
    Talerzyki Fjord Nansen Pole Basket
    Talerzyki Fjord Nansen Pole Basket
    w tym VAT 7,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 8,49 zł (-5%)
    Rekomendowana cena producenta 15,99 zł (-50%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

Wyczyść

Kije trekkingowe - idealne dla miłośników długich wędrówek

Jeszcze dość niedawno kije trekkingowe były bardzo rzadkim widokiem na szlakach turystycznych i w górach. Częściej do podpierania się używano przypadkowego kija, czy zaimprowizowanej laski. Dziś charakterystyczny widok turysty obciążonego ciężkim plecakiem i podpierającego się kijkami trekkingowymi nikogo już nie dziwi. Tak szybkie zdobycie popularności przez ten element ekwipunku wynika z jego licznych zalet. Po pierwsze kije trekkingowe zapewniają większą stabilność w trackie marszu z dużym plecakiem turystycznym. Możliwość podparcia się w razie potknięcia czy dodatkowej asekuracji na trudniejszych fragmentach szlaku pozwala bezpieczniej pokonać te odcinki. Dodatkowo używanie kijów pozwala nieco odciążyć kolana. Część nacisku jest bowiem przekazywana na ramiona. Jest to szczególnie odczuwalne na zejściach, na których siły działające na nogi są bardzo duże i każdy sposób mogący je choć trochę zmniejszyć zapewni większy komfort.

Nowoczesne kije trekkingowe

Dostępne obecnie na rynku kijki trekkingowe to bardzo zróżnicowane konstrukcje. Każdy z drobnych elementów będzie miał znaczenie w czasie pokonywania górskich szlaków. Zastosowane materiały, rodzaj uchwytów czy typ blokowania wpływają zarówno na komfort użytkowania, jak i sztywność oraz wytrzymałość kijków. W naszym sklepie staramy się zapewnić maksymalnie zróżnicowaną ofertę, aby sprostać wymaganiom wszystkich użytkowników. Dla początkujących turystów zapewniamy szeroki wybór podstawowych modeli, które świetnie sprawdzą się podczas wycieczek i krótszych wypraw trekkingowych. Dla profesjonalistów przygotowaliśmy topowe kije trekkingowe najbardziej znanych marek outdoorowych, które doskonale sprawdzą się w czasie najbardziej ekstremalnych ekspedycji. W sklepie dostępne są również ultralekkie kijki biegowe, używane w czasie szybkiego pokonywania górskich szlaków.

Materiały stosowane w kijkach trekkingowych

W większości przypadków kije trekkingowe są produkowane z aluminium. Materiał ten cechuje się bowiem optymalnymi właściwościami. Stosunkowo niska waga sprawia, że kije nie ciążą w rękach i nie obciążają nadmiernie plecaka w czasie transportu. Poza tym dobrej jakości aluminium, stosowane przez czołowe marki outdoorowe, charakteryzuje się wysoką trwałością. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się podczas pokonywania licznych kilometrów szlaków. Najlżejsze kijki dla miłośników trekkingu powstają z włókna węglowego. Ten nowoczesny materiał jest ultralekki i cechuje się pożądaną sztywnością. Karbonowe kije trekkingowe to najczęściej topowe modele w kolekcjach poszczególnych producentów. Materiał ten jest również często wykorzystywany w kijach do biegania, gdzie każdy gram ma istotne znaczenie.

Regulowane kijki trekkingowe w góry – typy blokowania

Zdecydowana większość kijów trekkingowych wyposażona jest w regulację wysokości. Pozwala to dostosować ich długość w zależności od terenu w jakim się poruszamy. Przy stromych podejściach można je szybko skrócić. Na dłuższych zejściach podpieranie się ułatwiają nieco dłuższe kije trekkingowe. Możliwe jest też ustawienie różnych wysokości w momencie trawersowania zbocza. Na rynku dostępne są dwa główne rozwiązania, jeśli chodzi o blokadę odpowiedniego ustawienia długości kijów- systemy zewnętrzne oraz skręcane - wewnętrzne. Kije z zewnętrznym systemem blokowania wyposażone są najczęściej w wygodną w użytkowaniu dźwignię, która po zaciśnięciu mocno trzyma segmenty kijów. Najbardziej znanym systemem tego rodzaju jest FlickLock marki Black Diamond. Wyposażone w niego kije trekkingowe są chwalone za wysoką niezawodność w każdych warunkach atmosferycznych. Umożliwia także prostą obsługę nawet w rękawicach. Wewnętrzne systemy blokowania są na pierwszy rzut oka niewidoczne. Całość jest bowiem umieszczona wewnątrz kija. Specjalny kołek rozporowy blokuje się po odpowiednim dokręceniu dwóch segmentów. Jednym z takich rozwiązań jest Flexy Locking System opracowany przez markę Fizan.

Składane kije trekkingowe o stałej długości

Najlżejsze modele kijów trekkingowych są produkowane w kilku konkretnych wysokościach. Dzięki usunięciu systemów regulacji długości uzyskano bardzo wysoką sztywność oraz minimalną wagę całej konstrukcji. W taki sposób wykonywane są najczęściej kijki do biegów górskich. Pomimo braku możliwości regulacji wysokości takie kije trekkingowe można nadal składać na czas transportu. Możliwość rozłożenia na 3 lub 4 krótkie segmenty sprawia, że bez problemu można je przytroczyć do niewielkiego plecaka biegowego, czy nawet zmieścić wewnątrz większego modelu trekkingowego. Poszczególne segmenty są ze sobą połączone za pomocą linki, podobnie jak ma to miejsce w sondach lawinowych czy stelażach namiotów. Najbardziej znanym systemem rozkładania tego typu jest Z-Pole amerykańskiego producenta Black Diamond.

Mniejsze elementy też mają znaczenie

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na to, w jakie uchwyty wyposażono dane kije trekkingowe. To one w znacznej mierze odpowiadają za komfort użytkowania i pozwalają bez odcisków pokonywać dziesiątki kilometrów. Odpowiednio profilowane uchwyty powstają z korka, gumy lub specjalnych tworzyw zapewniających wysoką przyczepność oraz pewność chwytu w każdym momencie. Duże znaczenie ma również typ końcówek, w jakie wyposażone kije trekkingowe. W zależności od modelu pozwalają one na zastosowanie w kijach talerzyków. Małe sprawdzą się w czasie cieplejszej części roku, natomiast na kopny śnieg niezbędna będzie możliwości zainstalowania talerzyków o większej średnicy. Na trwałość końcówek wpływać będzie również materiał z jakiego zostały wykonane. Podstawowe modele posiadają stalową końcówkę. Bardziej zaawansowane kijki trekkingowe posiadają niezwykle trwałą końcówkę widiową, która cechuje się bardzo wysoką trwałością.

Kije trekkingowe w góry wielu znanych marek w jednym miejscu – tylko w 8a.pl

W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór kijów trekkingowych pochodzących od najlepszych producentów. Marki takie jak Black Diamond, Masters, Fizan, Fjord Nansen, Robens, Kohla, Grivel czy Gabel są doskonale znane wszystkim miłośnikom nie tylko górskich wędrówek. Producenci specjalizujący się w wytwarzaniu ekwipunku górskiego i turystycznego są gwarancją wysokiej jakości wykonania oraz niezawodności na szlaku. Kije trekkingowe to jednak nie wszystko. Doskonałym dopełnieniem oferty są wszelkie akcesoria potrzebne do kijków, takie jak talerzyki zimowe i letnie, gumowe końcówki czy zapasowe groty widiowe. Wszystko to znajdziesz w sklepie górskim 8a.pl.