top

Kije Gabel Escape Carbon XT F.L.-A.I.

288,99 zł 339,99 zł
-15%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Kije Gabel Escape Carbon XT F.L.-A.I są lekkie, ergonomiczne i wytrzymałe. Można użytkować je przez wszystkie pory roku, świetnie spiszą się również w rękach młodszych entuzjastów trekkingu. Zostały wykonane z połączenia aluminium i włókna węglowego co przekłada się na ich wytrzymałość i jednocześnie niską wagę.

Ten model wyposażono w regulowane i wypinane pętle nadgarstkowe. System Top Click pozwala na szybką wymianę zużytych pętli oraz ich sprawną regulację. W ten sposób można je dopasować zależnie od tego czy planujemy trekking zimą czy latem. O pewny krok zadbają końcówki Widia, które spełnią swoją rolę na każdym podłożu, niezależnie od warunków pogodowych.

Model Gabel Escape Carbon XT F.L.-A.I został wyposażony w system Multi opierający się na blokadzie zewnętrznej i wewnętrznej. Zewnętrzny system Fast Lock to alternatywny mechanizm, który nie wymaga rotacji segmentów. Szybka i niezawodna blokada spełni swoje zadanie nawet w ekstremalnych warunkach i niskich temperaturach. To szczególnie istotne przy planowaniu zimowych trekkingów. Tego rodzaju technologia jest wyjątkowo przydatna, gdy operujemy kijami w rękawiczkach, na mrozie.

Marka Gabel nieustannie pracuje nad podnoszeniem jakości swoich produktów. Technologia Snake Carbon pozwoliła na zredukowanie masy poszczególnych segmentów o 20% i podniesienie ich wytrzymałości o 18%. W ten sposób kije są nie tylko lżejsze, ale i bardziej odporne na przypadkowe uszkodzenia.

Wykończenie Diamond finish nakładane bezpośrednio na aluminiowy segment, zapewnia doskonałą przyczepność, gwarantując funkcjonalność i bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie. Kije Gabel Escape Carbon XT F.L.-A.I są również odpowiednio amortyzowane dzięki technologii Anti Impact redukującej uderzenia i wstrząsy wynikające z kontaktu z podłożem.

Gabel Escape Carbon XT F.L.-A.I najważniejsze cechy:
 • Segmenty posiadają trzy różne średnice: 16/14/12 mm;
 • Konstrukcja jest połączeniem materiałów: S-Carbon 100 i Aluminium 7075 F60;
 • Pętla jest łatwa w regulacji, a dzięki systemowi Top Click można ją całkowicie zdemontować lub wymienić;
 • System blokowania zewnętrznego Fast Lock, który spełni swoje zadanie również w ekstremalnych warunkach i niskich temperaturach;
 • System Multi opiera się na łączeniu dwóch rodzajów blokad: zewnętrznej i wewnętrznej;
 • Kije zostały wyposażone w amortyzację Anti Impact redukującą skutki kontaktu z podłożem;
 • Technologia Snake Carbon pozwala na zredukowanie masy segmentów o 20% i podniesienie ich wytrzymałości o 18%;
 • Końcówki Widia zapewniają oparcie w każdym terenie;
 • Miękka w dotyku i jednocześnie gwarantująca pewny chwyt rękojeść;
 • Projektanci nieustannie pracują nad obniżeniem wagi kijów i zmniejszeniem ich rozmiaru po złożeniu, tak powstała seria Ultralight;
 • Wykończenie Diamond finish zapewnia doskonałą przyczepność i bezpieczeństwo.
Cena za parę.
Top Click System to system szybkiego demontowania pętli oraz jej prostej i bezpiecznej regulacji. Pozwala on również na jej łatwą wymianę. W kilka sekund można uwolnić pętlę, wystarczą dwa ruchy: do góry i na zewnątrz.
Fast Lock stanowi innowacyjny zewnętrzny system blokowania oparty na alternatywnym mechanizmie, który nie wymaga rotacji segmentów. Zastosowano tutaj szybką i niezawodną zewnętrzną blokadę, spełniającą swoje zadanie nawet w ekstremalnych warunkach i niskich temperaturach. Regulacja nie wymaga dodatkowych narzędzi.
Multi powstał by zmaksymalizować siłę blokady w modelach wyposażonych w system Fast Lock. Łączy on dwa systemy blokowania: zewnętrzny z wewnętrznym, by zwiększyć wydajność całej konstrukcji.
Anti Impact – to opatentowana przez markę Gabel technologia absorbująca uderzenia i wibracje wywołane przez kontakt z podłożem. W ten sposób każdy krok jest właściwie amortyzowany.
Snake Carbon stanowi system opracowany przez firmę Gabel, który łączy doskonałą wytrzymałość włókna węglowego ze strukturą geometryczną, dodając innowacyjną technologię krystalizacji. Ten proces przyczynił się do zredukowania masy segmentów o 20%, podnosząc jednocześnie ich wytrzymałość o 18%.
Widia – końcówki kijów powinny być odpowiednio ostre i wytrzymałe, zapewniając odpowiednie oparcie w każdym terenie.
Diamond finish – wykończenie nakładane bezpośrednio na aluminiowy segment, zapewniające doskonałą przyczepność, gwarantując funkcjonalność i bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Amortyzator V
Materiał S-Carbon 100, Aluminium 7075 F60
Długość 65-142 cm
Waga ok. 279 g (jednej sztuki)
Długość po złożeniu ok. 65 cm
Gumowe nakładki ---
Ilość segmentów 3
Końcówka Węglik spiekany (widia)
Pętla Tech Lite
Rękojeść Ergo Lite
System blokowania Fast Lock, Multi
Talerzyki duże V
Talerzyki małe V

Kije Gabel Escape Carbon XT F.L.-A.I. - opinie klientów

0.0
0 opinie