top

Kije do nordic walking

Kije do nordic walking to niezbędny element wyposażenia wszystkich miłośników szybkich spacerów z kijami. W naszej ofercie znajdują się zarówno kije do chodzenia dla początkujących, jak i profesjonalne kijki do nordic walking z włókna węglowego. Cechują się bardzo niską wagą oraz świetną sztywnością. Tu znajdziesz odpowiednie kijki niezależnie od tego, czy uprawiasz nordic walking rekreacyjnie, czy startujesz w zawodach.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
 1. Duże talerzyki
  Z dużymi talerzykami
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

 1. -30%
  Kije trekkingowe Gabel Fusion Cork-Tech
  Kije trekkingowe Gabel Fusion Cork-Tech
  w tym VAT 349,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 329,99 zł +7%
  Rekomendowana cena producenta 499,99 zł -30%
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

Wyczyść

Profesjonalne kije do nordic walking

Kijki do chodzenia to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika nordic walking. Odpowiednie kije zapewnią większy komfort chodzenia. Wysokiej jakości materiały stosowane przez topowych producentów kijów do nordic walking przekładają się na wysoką niezawodność i wytrzymałość. Właściwości tłumiące takich materiałów jak włókno węglowe sprawi natomiast, że chodzenie z kijami będzie jeszcze przyjemniejsze. Nie bez znaczenia jest też ich waga. W naszej ofercie zapewniamy kijki nordic walking dla początkujących, jak i ultralekkie modele dla najbardziej doświadczonych miłośników tej aktywności. W ofercie znajdują się również modele składane i regulowane, dzięki czemu z łatwością przewieziemy je np. W samochodzie czy dopasujemy do kilku osób. W naszym sklepie znajdziesz tylko dobre kije do nordic walking topowych marek.

Jak dobrać kije do nordic walking – jaka długość będzie odpowiednia?

Długość kijów do nordic walking można dobierać na dwa sposoby. Najprostszym z nich jest skorzystanie z uniwersalnego przelicznika 0,68 x wzrost, który pozwoli szybko wyznaczyć przybliżoną długość kijów. Jeśli wypadnie nam rozmiar pomiędzy dostępnymi długościami, to dla osób początkujących mogę to być kije minimalnie niższe, a dla osób z dobrą kondycją nieco wyższe. Drugim sposobem jest przymierzenie kijów do nordic walking. Po chwyceniu ustawionych przed nami pionowo kijków, nasze ręce powinny tworzyć kąt 90 stopni. Odpowiednio dobrana wysokość pozwoli na wypracowanie odpowiedniej techniki chody nordic walking. Zbyt krótkie kije nie pozwolą na odpowiednie odepchnięcie, a zbyt długie będą ciągnięte po ziemi i zmuszą nas do nienaturalnie wysokiego unoszenia rąk. Warto więc poświęcić kilka chwil na ustalenie odpowiedniej długości kijków jeszcze przed zakupem. Dobrą opcją na początek jest zakup modelu o regulowanej wysokości. Takie składane kije do nordic walking są również znacznie łatwiejsze w przewożeniu. Z łatwością zmieszczą się w każdym bagażniku samochodowym, czy torbie podróżnej.

Czym jeszcze powinny charakteryzować się dobre kijki do nordic walking?

Częsty błędem podczas kupowania sprzętu do nordic walking jest wybieranie kijów trekkingowych lub narciarskich. Posiadają one zupełnie inaczej wyprofilowane rączki, które przeszkadzają w prawidłowym chodzeniu nordic walki z kijami. Inne też są końcówki, czy paski. Profesjonalne kije do nordic walking posiadają smukły uchwyt oraz specjalną rękawiczkę zapinaną na rzep. Te dwa elementy pozwalają na prawidłowe wypuszczanie kija z dłoni po odepchnięciu.

Jeśli jesteśmy nieco bardziej zaawansowanymi użytkownikami lub od razu chcemy kupować sprzęt najwyższej klasy, powinniśmy zdecydować się na kije do nordic walking z włókna węglowego. Materiał ten posiada kilka cech, które zapewnią jeszcze większy komfort użytkowania kijów. Po pierwsze jest bardzo lekki, dzięki czemu operowanie kiami będzie mniej męczące. Pod drugie zachowuje wysoką sztywność, dzięki czemu odepchnięcia będą jeszcze dynamiczniejsze. Po trzecie świetnie tłumi uderzenia o podłoże, co jest szczególnie odczuwalne na asfalcie czy betonowej kostce.

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę są specjalne pasko-rękawiczki. W podstawowych modelach zapinamy je za pomocą rzepa na dłoni i kiedy chcemy uwolnić dłoń musimy rozpiąć rzep. W bardziej zaawansowanych kijach stosowane są system, w których za pomocą jednego przycisku można wypiąć pasek z kijka. Dzięki temu kiedy sięgamy po bidon, smartfon czy mapę nie musimy rozpinać rzepów. To bardzo wygodne rozwiązania, szczególnie w czasie rekreacyjnych spacerów nordic walking.

Dlaczego warto uprawiać nordic walking?

Dzięki kijkom nordic walking możemy zmienić każdy spacer w dynamiczną aktywność, która uruchomi również górne partie mięśni. Duża zaletą chodzenia nordic walking jest to, że jego intensywność można idealnie dopasować do naszej kondycji i potrzeb. Osoby starsze mogą uprawiać nordic walking dla podtrzymania dobrego samopoczucia i jako świetne uzupełnienie innych aktywności fizycznych. Młodsze osoby mogą przeprowadzać bardzo intensywne treningi nordic walking jako uzupełnienie dla wielu innych sportów.