Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Kask wspinaczkowy Petzl Elia - white

209,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Petzl Elia to kask wspinaczkowy opracowany specjalnie z myślą o kobietach. Idealnie dopasowany rozmiar z z regulacją obwodu oraz możliwość założenia całości na kucyk sprawiają, że model ten nie ma sobie równych. Wysoka wszechstronność pozwoli użytkować go podczas wielu aktywności górskich zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Nie jest pocieszającą nowiną fakt, że wielu miłośnikom i miłośniczkom wspinaczki o konieczności noszenia kasku trzeba w dalszym ciągu przypominać. Jego znaczenie dostrzegane jest często już po fakcie, kiedy za późno na refleksje. Brak kasku podczas wspinaczki może prowadzić do wielu poważnych urazów głowy, które powstają wskutek spadających z góry odłamków skał czy lodu — ukruszonych samoistnie lub „z pomocą” innych wspinaczy. Każda miłośniczka tej dyscypliny, która szanuje swoje życie i zdrowie, a także jest świadoma zagrożeń, jakie ze sobą niesie, powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Petzl Elia to kask spełniający wymagania wspinających się kobiet. Jest przeznaczony do większości aktywności w górach, które stwarzają niebezpieczeństwo wystąpienia urazu głowy. Będzie kompanem zarówno w czasie via ferrat, jak i wspinaczki wysokogórskiej, lodowej i sportowej.

Za bezpieczeństwo w produkcie firmy Petzl odpowiada zewnętrzna skorupa wykonana z tworzywa ABS. Cechuje się ono bardzo dużą twardością i odpornością na zarysowania. Jego właściwości zostały uzupełnione zastosowaniem wewnętrznej skorupy ze spienionego polistyrenu, która doskonale absorbuje energię powstałą wskutek uderzenia, chroniąc przed jej impetem głowę użytkowniczki.

Nowatorski system Omega stworzony przez specjalistów firmy Petzl sprawia, że zakładanie i ściąganie kasku jest jeszcze łatwiejsze i nie przysparza użytkowniczce problemów. Gwarantuje również wyśmienity komfort, dzięki któremu kask nie będzie uwierał w głowę, a jego noszenie stanie się czystą przyjemnością. Kolejnym dobrodziejstwem, będącym nie lada gratką dla pań, jest możliwość noszenia kasku z włosami spiętymi w kucyk. Wyprofilowany i regulowany kształt Omega pozwoli, bezinwazyjnie dla tej najwygodniejszej dla kobiet fryzury, założyć kask na głowę. Ten innowacyjny system połączono również z nowym mechanizmem regulacji obwodu głowy, który jest bardzo precyzyjny i pozwala na idealne dopasowanie. Obsługiwany jest za pomocą dwóch suwaków umieszczonych z boku kasku, co stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające na manipulację opaską bez ściągania kasku. W kasku Elia klamra służąca do regulacji paska pod brodą została przesunięta na bok, dzięki czemu jej obsługa jest jeszcze łatwiejsza i eliminuje nieprzyjemne uwieranie.

Liczne otwory wentylacyjne, w które został wyposażony kask Elia, zapewniają odpowiednią wentylację w czasie ciepłych dni w skale. Gwarantują sprawną wymianę powietrza i transfer nadmiaru ciepła na zewnątrz. Nie zapomniano również o montażu czołówki, do czego służyć będą cztery klipsy, pozwalające na stabilne zamontowanie lampki i uprawianie wspinaczki nawet po zmroku.

Petzl Elia to bardzo komfortowy kask o doskonałych właściwościach absorbujących uderzenia. Panie docenią konstrukcję przystosowaną specjalnie do ich potrzeb.

Najważniejsze cechy:
 • Rozmiar dopasowany do kobiecej głowy (obwód 52-58 cm);
 • System Omega umożliwia noszenie kasku również z włosami spiętymi w kucyk;
 • Regulacja wysokości systemu Omega;
 • Dzięki dwóm bocznym suwakom można wyregulować obwód opaski na głowę;
 • W pełni regulowany pasek pod brodę z bardzo łatwą w obsłudze klamrą przesuniętą na bok;
 • Liczne otwory wentylacyjnej zapewniają odpowiednią wymianę powietrza;
 • Zewnętrzna skorupa wykonana z materiału ABS;
 • Skorupa wewnętrzna wykonana ze spienionego polistyrenu;
 • Zaczepy do zamontowania czołówki;
 • Piankowe elementy opaski są wymienne i można je wyprać;
 • System regulacji obwodu głowy można schować wewnątrz skorupy na czas transportu.

* Możliwość zamontowania osłony Petz Vizion (dostępna osobno);
Specyfikacja techniczna:
CE
V
V
EN
12492
12492
Waga
ok. 292 g;
ok. 292 g;
Mocowanie czołówki
V
V
Otwory wentylacyjne
14
14
Regulacja
V
V
Skorupa
ABS, spieniony polistyren
ABS, spieniony polistyren
UIAA
V
V
Zakres regulacji
50-58 cm
50-58 cm

Kask wspinaczkowy Petzl Elia - white - opinie klientów

0.0
0 opinie