Kask wspinaczkowy Black Diamond Half Dome - orange

187,49 zł 249,99 zł
25% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Kask wspinaczkowy Black Diamond Half Dome zapewnia niezawodną ochronę podczas górskich aktywność. Idealny wybór zarówno do wspinaczki w skałach, jak i alpejskich wyzwań. Model ten zapewnia wygodę i doskonałe zabezpieczenie.

Producent Black Diamond udoskonalił model Half Dome sprawiając, że jest jeszcze wygodniejszy. Modyfikacje pojawiły się szczególnie w systemie dopasowania do głowy. Tylny panel jest bardzo komfortowy, a pokrętło odpowiedzialne za dopasowanie pozwala idealnie dobrać obwód do głowy.

Kask wspinaczkowy Black Diamond Half Dome można określić mianem ewolucji legendarnego modelu, znanego wśród początkujących i doświadczonych miłośników górskich aktywności. Producent sprawił bowiem, że nosi się go jeszcze wygodniej. Zastosowane zmiany konstrukcyjne zapewniają bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa. Wybierając ten model można mieć pewność, że głowa jest skutecznie chroniona podczas wspinaczki. Celem numer dwa, tuż po wysokich standardach bezpieczeństwa, było zachowanie maksymalnego komfortu. System dopasowania został przeanalizowany w całości. W efekcie tylny panel jest lepiej wyprofilowany. Ekspresowe pokrętło, którym regulujemy obwód, odpowiednio dopasuje go do pożądanego rozmiaru głowy. Zapinany klamerką pasek podbródkowy pozwala na płynną regulację. Wszystko to sprawia, że założenie i wyregulowanie kasku zabiera jeszcze mniej czasu. Idealnie dopasowany kask to również większy komfort, szczególnie jeśli przebywamy w skałach przez cały dzień.

Parząc na kask wspinaczkowy Black Diamond Half Dome nie sposób pominąć systemu otworów wentylacyjnych, który zapewnia przewiewność. Odpowiada on za wymianę powietrza wokół głowy, co jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy panują ciepłe warunki atmosferyczne. Za wysoki poziom bezpieczeństwa odpowiedzialne są materiały, z jakich kask został wyprodukowany. Część najważniejsza to oczywiście jego wnętrze, tutaj wykonane ze spienionego polistyrenu (EPS). Cechuje go mały ciężar, a ponadto przy uderzeniu odkształca się, przejmując znaczną część energii. Dzięki temu kask lepiej chroni przed urazami głowy. Zewnętrzna skorupa to poliwęglan o dobrych właściwościach mechanicznych i jednocześnie jeden z powszechniej stosowanych materiałów przy produkcji kasków. Jest lekki i niezwykle twardy.

Kask wspinaczkowy Black Diamond Half Dome jest bardzo wszechstronny, sprawdzając się w górskich warunkach niezależnie od sezonu. Możliwość zamocowania czołówki sprawia,ze przemieszczanie się po górach będzie wygodne niezależnie do pory dnia.

Black Diamond Half Dome najważniejsze cechy:
  • Wysoka wszechstronność;
  • Wnętrze wykonane z pianki EPS;
  • Wytrzymała skorupa z lekkiego poliwęglanu;
  • Poprawiony, nisko profilowy system dopasowania do głowy;
  • Pokrętło regulacji obwodu obsługiwane jedną ręką;
  • Łatwo regulowany, bezpieczniejszy pasek podbródkowy;
  • Możliwość przypięcia czołówki.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
CE V
EN 12492
Waga ok. 346 g (S/M), ok. 355 g (M/L)
Mocowanie czołówki V
Otwory wentylacyjne 8
Regulacja Pokrętło
Skorupa Poliwęglan + spieniony polistyren (EPS)
UIAA V
Zakres regulacji [S/M] 50-58 cm, [M/L] 56-63 cm

Kask wspinaczkowy Black Diamond Half Dome - orange - opinie klientów

0.0
0 opinie