Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 25 %
  Karbonowe kije skiturowe Dynafit Speed Vario - cactus/sparta
 • - 25 %
  Karbonowe kije skiturowe Dynafit Speed Vario - cactus/sparta
 • - 25 %
  Karbonowe kije skiturowe Dynafit Speed Vario - cactus/sparta
 • - 25 %
  Karbonowe kije skiturowe Dynafit Speed Vario - cactus/sparta

Karbonowe kije skiturowe Dynafit Speed Vario - cactus/sparta

 • Przepraszamy.
  Produkt chwilowo niedostępny.

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Karbonowe kije skiturowe Dynafit Speed Vario to niezwykle lekki model wyposażony w możliwość regulacji długości. Idealne rozwiązanie w czasie wycieczek i wypraw w zróżnicowanym terenie, kiedy zależy nam na niskiej wadze sprzętu.

Kije skiturowe to niezbędny dodatek podczas zimowych wypraw narciarskich, który nie tylko pozwoli na pięcie się pod stromy górki stok, ale również pomoże w czasie zjazdu. Dynafit, będący jednym z liderów rynku skiturowego, przygotował model Speed Vario dla szczególnie wymagających użytkowników. Niezwykle niska waga oraz możliwość regulacji wysokości sprawiają, że doskonale sprawdzi się w czasie zimowych wyjść narciarskich.

Karbonowe kije skiturowe Dynafit Speed Vario wykonano z ultralekkiego włókna węglowego. Oprócz bardzo niskiej wagi charakteryzuje się ono świetnym przekazywaniem siły odepchnięcia, zapewniając maksymalne wykorzystanie ramion podczas podążania pod górę. Kijki podzielono na dwa segmenty, co pozwala na zmianą ich długości, a jednocześnie pozwala zachować optymalną sztywność całej konstrukcji. W modelu tym zastosowano, unikalny dla firmy Dynafit, system blokowania Aluminium Safety Snap, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo i jest intuicyjny w obsłudze. Regulacja długości kijów jest płynna, dzięki czemu można ją ustawić w taki sposób, aby idealnie odpowiadała wymaganiom konkretnego użytkownika. Blokada jest pewna, dzięki czemu nie musisz obawiać się o złożenie kijka podczas zjazdu.

Kije Dynafit Speed Vario oferują maksymalną wygodę trzymania dzięki zastosowaniu profilowanej rączki 2K Grip. Wykonano ją z miękkiej pianki EVA. Uchwyt został lekko przedłużony, umożliwiając chwilową zmianę wysokości chwytu np. na stromych odcinkach. Szeroki pasek zapewnia pewne oparcie dłoni po pozwala na jeszcze efektywniejsze podążanie pod górę. W górnej części uchwytu znajduje się wyprofilowany element, dzięki któremu po obróceniu kijka możemy łatwo rozłożyć zapiętek w wiązaniu, kiedy dochodzimy do bardziej stromego fragmentu stoku.

Model wyposażono w aluminiową końcówkę, która zapewnia odpowiednią wytrzymałość na śniegu. Zastosowane talerzyki 2K Powder Basket doskonale spisują się w puchu. Duża średnica skutecznie przeciwdziała ich łatwemu zapadaniu się w głębokim śniegu. Zastosowanie elastycznego materiału sprawia, że optymalnie dopasowują się do nachylenia stoku. Zapobiega to także nadmiernemu przywieraniu śniegu.

Dynafit Speed Vario najważniejsze cechy:

 • Bardzo niska waga;
 • Zapewniająca sztywność dwu-segmentowa konstrukcja;
 • Wykonane z włókna węglowego;
 • Niezawodny system blokowania Aluminium Safety Snap;
 • Zaawansowany, przedłużany uchwyt 2K Grip;
 • Szeroki, wygodny pasek oferuje optymalne wsparcie;
 • Załączone nowoczesne talerzyki do puchu.

Cena za parę.

Safety Snap to najnowszy, opatentowany przez firmę Dynafit system blokowania kijów skitourowych. Jego niezawodna konstrukcja w pełni spełnia ciężkie wymagania górskich wypraw. Blokada Safety Snap zapewnia bezpieczeństwo i precyzyjną regulację długości kijów. Blokada może być zwolniona jednym ruchem ręki i ponownie zabezpieczona po ustawieniu odpowiedniej wysokości. Wyjątkowa płynność regulacji jest uzyskiwana przy małej sile, co ułatwia zmianę długości w ciężkich warunkach pogodowych.
Amortyzator: ---
Długość: 115-144 cm
Długość po złożeniu: 105 cm
Gumowe nakładki: ---
Ilość segmentów: 2
Końcówka: Aluminium
Materiał: Włókno węglowe (karbon)
Pętla: Szeroki pasek
Rękojeść: Profilowana pianka EVA
System blokowania: Dynafit Safety Snap System
Talerzyki duże: V
Talerzyki małe: ---
Waga: ok. 398 g

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne