top

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro WG - grey

62,39 zł 77,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Zaawansowany karabinek Climbing Technology Pillar Pro WG o owalnym kształcie wyposażony w nowoczesny zamek typu Twist-lock, który oferuje maksymalną wygodę użytkowania. Automatyczne blokowanie zamka po jego puszczeniu zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Model wchodzący w skład serii karabinków owalnych Climbing Technology Pillar Pro, który wyróżnia się zastosowanym zamkiem. Całość jest dzięki temu niezwykle wygodna w użytkowaniu, a także zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Model ten wyśmienicie sprawdza się we wspinaczce hakowej, speleologii, ratownictwie wysokościowym czy we wspinaczce wielkościanowej.

Karabinek o owalnym kształcie Climbing Technology Pillar Pro WG posiada zwiększoną wytrzymałość w osi podłużnej, dzięki czemu doskonale radzi sobie z nieco większymi obciążeniami. Korpus wykonano w zaawansowanej technologii kucia na gorąco, która pozwala na nadawanie mu bardziej skomplikowanych kształtów. Dzięki temu całość waży stosunkowo niewiele, a zapewnia bardzo dużą wytrzymałość. Charakterystyczne dla tego karabinka jest świetne wyprofilowanie krawędzi, które mają styczność z liną czy przyrządami. Dzięki większej powierzchni i optymalnemu zaokrągleniu krawędzi, są one bardziej wytrzymałe na zużycie, co bezpośrednio przekłada się na żywotność całego karabinka.

Tym co wyróżnia karabinek Climbing Technology Pillar Pro WG jest zastosowany w nim zamek typu Twist-lock. Aby go otworzyć wystarczy przekręcić blokadę i nacisnąć zamek. Po jego puszczeniu całość automatycznie zamyka się i zabezpiecza. Dzięki takiemu rozwiązaniu karabinek jest bardzo intuicyjny w obsłudze i oferuje dużą wygodę użytkowania. Ponadto karabinek posiada patent catch-free, a więc wyeliminowano w nim ząbek. Pozwala to na płynną i precyzyjną pracę bez przypadkowego haczenia o inne elementy szpeju.

Model niezastąpiony podczas wielu aktywności na linie, szczególnie ceniony przez ratowników, speleologów i miłośników hakówki za świetne właściwości użytkowe.

Climbing Technology Pillar Pro WG najważniejsze cechy:
  • Wykonany w zaawansowanej technologii kucia na gorąco;
  • Optymalnie wyprofilowane krawędzie w miejscu styku z liną i przyrządami wydłużają żywotność;
  • Bezząbkowe rozwiązanie eliminuje haczenie o liny, taśmy i przyrządy;
  • Zwiększona wytrzymałość podłużna;
  • Kształt korpusu optymalnie leży w dłoni i ułatwia operacje sprzętowe;
  • Zaawansowany zamek Twist-lock;
  • Wyprodukowany we Włoszech.

Catch-free to specjalne profilowanie zakończenia zamka, które doskonale zastępuje klasyczny "ząbek". Pozwala ono wyeliminować problem z haczeniem o liny, taśmy czy repy w trakcie wpinania i wypinania karabinka. Jednocześnie zapewnia tak samo wysoką wytrzymałość, jak w przypadku tradycyjnego rozwiązania. Bezząbkowe karabinki Catch-free zapewniają płynniejsze wpinanie i wypinanie podczas wszelkich manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Podobnie jak wszystkie karabinki włoskiego producenta Climbing Technology także ten model jest indywidualnie testowany przed opuszczeniem fabryki obciążeniem 12 kN. Dzięki temu użytkownik otrzymuje sprawdzony produkt, który nie zawiedzie w najtrudniejszych sytuacjach.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Szary
Płeć Unisex
CE 0333
EN 12275:2013 - B, 362:2004 - B
Materiał Stopy lekkie
Waga ok. 72 g
Indywidualnie test. V (12 kN)
Wymiary ok. 112 x 62 mm
Keylock V
Prześwit 21 mm
Typ B
UIAA V
Wytrzymałość 25.12.7 kN
Zamek Twist-lock

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro WG - grey - opinie klientów

0.0
0 opinie