Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 20 % Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro - silver

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro - silver

 • 49,00 39,20
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 8,90

  Dostawa gratis dla zamówień powyżej 250,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro to najprostszy model z tej serii wyposażony w bezząbkowy zamek, oferujący maksymalnie płynną pracę. Korpus powstał w technologii kucia na gorąco, czemu całość zawdzięcza wysoką wytrzymałość i umiarkowaną wagę.

Owalny karabinek należący do serii Climbing Technology Pillar Pro, która powstała głównie z myślą o takich zastosowaniach, jak wspinaczka hakowa, speleologia, czy wspinaczka wielkościanowa. Jest to najprostsza wersja karabinka z prostym zamkiem.

Karabinek Climbing Technology Pillar Pro posiada zwiększoną wytrzymałość w osi podłużnej, dzięki czemu doskonale radzi sobie z nieco większymi obciążeniami. Owalny korpus wykonano w zaawansowanej technologii kucia na gorąco, która pozwala na nadawanie mu bardziej skomplikowanych kształtów. Dzięki temu całość waży stosunkowo niewiele, a zapewnia bardzo dużą wytrzymałość. Charakterystyczne dla tego karabinka jest świetne wyprofilowanie krawędzi, które mają styczność z liną czy przyrządami. Dzięki większej powierzchni i optymalnemu zaokrągleniu krawędzi, są one bardziej wytrzymałe na zużycie, co bezpośrednio przekłada się na żywotność całego karabinka.

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro posiada zamek z patentem catch-free, a więc bezząbkowym. Pozwala on na płynną i precyzyjną pracę bez przypadkowego haczenia o inne elementy szpeju.

Model niezastąpiony podczas wielu aktywności na linie, szczególnie ceniony przez ratowników, speleologów i miłośników hakówki za niezawodność i świetne właściwości użytkowe.

Climbing Technology Pillar Pro najważniejsze cechy:

 • Wykonany w zaawansowanej technologii kucia na gorąco;
 • Optymalnie wyprofilowane krawędzie w miejscu styku z liną i przyrządami wydłużają żywotność;
 • Bezząbkowe rozwiązanie eliminuje haczenie o liny, taśmy i przyrządy;
 • Zwiększona wytrzymałość podłużna;
 • Kształt korpusu optymalnie leży w dłoni i ułatwia operacje sprzętowe;
 • Prosty zamek;
 • Wyprodukowany we Włoszech.
Catch-free to specjalne profilowanie zakończenia zamka, które doskonale zastępuje klasyczny “ząbek”. Pozwala ono wyeliminować problem z haczeniem o liny, taśmy czy repy w trakcie wpinania i wypinania karabinka. Jednocześnie zapewnia tak samo wysoką wytrzymałość, jak w przypadku tradycyjnego rozwiązania. Bezząbkowe karabinki Catch-free zapewniają płynniejsze wpinanie i wypinanie podczas wszelkich manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Podobnie jak wszystkie karabinki włoskiego producenta Climbing Technology także ten model jest indywidualnie testowany przed opuszczeniem fabryki obciążeniem 12 kN. Dzięki temu użytkownik otrzymuje sprawdzony produkt, który nie zawiedzie w najtrudniejszych sytuacjach.
CE: 0333
EN: 12275:2013 - B
Indywidualnie test.: V (12 kN)
Keylock: V
Materiał: Stopy lekkie
Prześwit: 24 mm
Typ: B
UIAA: V
Waga: ok. 64 g
Wymiary: ok. 112 x 62 mm
Wytrzymałość: 25.12.7 kN
Zamek: Prosty

Załączniki:

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne