top

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro SG - yellow

50,39 zł 62,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Climbing Technology Pillar Pro SG to kuty na gorąco owalny karabinek z zakręcanym zamkiem o niezwykle wszechstronnym zastosowaniu, który przyda się niemal w każdej odmianie wspinaczki.

Marka Climbing Technology to jeden z najbardziej znanych producentów szpeju na świecie, który w swojej ofercie posiada niemal każdy element sprzętu, jaki może się przydać podczas wspinaczki. Karabinki owalne są wykorzystywane w bardzo wielu aktywnościach, takich jak wspinaczka hakowa, speleologia, akcje ratownicze czy wspinaczka wielkościanowa.

Karabinek Climbing Technology Pillar Pro SG posiada zwiększoną wytrzymałość w osi podłużnej, dzięki czemu doskonale radzi sobie z nieco większymi obciążeniami. Owalny kształt sprawia, że karabinek doskonale sprawdza się z przyrządami zaciskowymi oraz bloczkami, zapewniając ich optymalną pozycję. Korpus w tym modelu wykonano w zaawansowanej technologii kucia na gorąco, która pozwala na nadawanie mu bardziej skomplikowanych kształtów. Dzięki temu całość waży stosunkowo niewiele, a zapewnia bardzo dużą wytrzymałość. Charakterystyczne dla tego karabinka jest świetne wyprofilowanie krawędzi, które mają styczność z liną czy przyrządami. Dzięki większej powierzchni i optymalnemu zaokrągleniu krawędzi są bardziej wytrzymałe na zużycie, co bezpośrednio przekłada się na żywotność całego karabinka.

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro SG posiada zamek z patentem catch-free, a więc bezząbkowym. Pozwala on na płynną i precyzyjną pracę bez przypadkowego haczenia o inne elementy szpeju. Dzięki zakręcanej blokadzie zamek można szybko zabezpieczyć przed przypadkowym otwarciem.

Model niezastąpiony podczas wielu aktywności na linie, szczególnie ceniony przez ratowników, speleologów i miłośników hakówki za niezawodność i świetne właściwości użytkowe.

Najważniejsze cechy:
  • Wykonany w zaawansowanej technologii kucia na gorąco;
  • Świetnie współpracuje z bloczkami i przyrządami zaciskowymi;
  • Optymalnie wyprofilowane krawędzie w miejscu styku z liną i przyrządami wydłużają żywotność;
  • Bezząbkowe rozwiązanie eliminuje haczenie o liny, taśmy i przyrządy;
  • Zwiększona wytrzymałość podłużna;
  • Kształt korpusu optymalnie leży w dłoni i ułatwia operacje sprzętowe;
  • Intuicyjny w obsłudze zakręcany zamek zapewnia bezpieczeństwo;
  • Wyprodukowany we Włoszech

Catch-free to specjalne profilowanie zakończenia zamka, które doskonale zastępuje klasyczny "ząbek". Pozwala ono wyeliminować problem z haczeniem o liny, taśmy czy repy w trakcie wpinania i wypinania karabinka. Jednocześnie zapewnia tak samo wysoką wytrzymałość, jak w przypadku tradycyjnego rozwiązania. Bezząbkowe karabinki Catch-free zapewniają płynniejsze wpinanie i wypinanie podczas wszelkich manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Podobnie jak wszystkie karabinki włoskiego producenta Climbing Technology także ten model jest indywidualnie testowany przed opuszczeniem fabryki obciążeniem 12 kN. Dzięki temu użytkownik otrzymuje sprawdzony produkt, który nie zawiedzie w najtrudniejszych sytuacjach.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Żółty
Płeć Unisex
CE 0333
EN 12275:2013
Materiał Stopy lekkie
Waga ok. 68 g
Indywidualnie test. V (12 kN)
Wymiary ok. 11 x 6 cm
Keylock V
Prześwit ---
Typ B
UIAA V
Wytrzymałość 25.12.7 kN
Zamek Zakręcany (screw gate)

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro SG - yellow - opinie klientów

0.0
0 opinie