Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Karabinek Climbing Technology Pillar Pro SGL - black

Cena promocyjna 53,60 zł Cena regularna 67,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 14,90 zł Szczegóły

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Karabinek Climbing Technology Pillar Pro SGL o owalnym kształcie wyposażono w zakręcany zamek oraz specjalne rozwiązanie ACL System, które zapobiega niechcianemu obracaniu się karabinka.

Niezwykle wszechstronny model owalnego karabinka Climbing Technology wchodzący w skład serii Pillar Pro. Powstała ona głównie z myślą o użytkowania w takich aktywnościach, jak wspinaczka hakowa, speleologia, akcje ratownicze czy wspinaczka wielkościanowa. Całość cechuje się wysoką wytrzymałością i niezawodnością. Model ten wyposażono w zakręcany zamek oraz specjalne zabezpieczenie przed obracaniem się karabinka – ACL System.

Owalny karabinek Climbing Technology Pillar Pro SGL posiada zwiększoną wytrzymałość w osi podłużnej, dzięki czemu doskonale radzi sobie z nieco większymi obciążeniami. Owalny kształt sprawia, że karabinek doskonale sprawdza się z przyrządami zaciskowymi oraz bloczkami, zapewniając ich optymalną pozycję. Korpus w tym modelu wykonano w zaawansowanej technologii kucia na gorąco, która pozwala na nadawanie mu bardziej skomplikowanych kształtów. Dzięki temu całość waży stosunkowo niewiele, a zapewnia bardzo dużą wytrzymałość. Charakterystyczne dla tego karabinka jest świetne wyprofilowanie krawędzi, które mają styczność z liną czy przyrządami. Dzięki większej powierzchni i optymalnemu zaokrągleniu krawędzi są bardziej wytrzymałe na zużycie, co bezpośrednio przekłada się na żywotność całego karabinka.

Karabinek owalny Climbing Technology Pillar Pro SGL posiada zamek z patentem catch-free, a więc bezząbkowym. Pozwala on na płynną i precyzyjną pracę bez przypadkowego haczenia o inne elementy szpeju. Dzięki zakręcanej blokadzie zamek można szybko zabezpieczyć przed przypadkowym otwarciem.

Model niezastąpiony podczas wielu aktywności na linie, szczególnie ceniony przez ratowników, speleologów i miłośników hakówki za niezawodność i świetne właściwości użytkowe.

Climbing Technology Pillar Pro SGL najważniejsze cechy:
  • Wykonany w zaawansowanej technologii kucia na gorąco;
  • Świetnie współpracuje przyrządami zaciskowymi;
  • Optymalnie wyprofilowane krawędzie w miejscu styku z liną i przyrządami wydłużają żywotność;
  • Bezząbkowe rozwiązanie eliminuje haczenie o liny, taśmy i przyrządy;
  • Zwiększona wytrzymałość podłużna;
  • Specjalny wewnętrzny zamek ACL System zabezpiecza karabinek przed niekorzystnym obracaniem się w czasie operowania sprzętem;
  • Kształt korpusu optymalnie leży w dłoni i ułatwia operacje sprzętowe;
  • Intuicyjny w obsłudze zakręcany zamek zapewnia bezpieczeństwo;
  • Wyprodukowany we Włoszech.

Catch-free to specjalne profilowanie zakończenia zamka, które doskonale zastępuje klasyczny "ząbek". Pozwala ono wyeliminować problem z haczeniem o liny, taśmy czy repy w trakcie wpinania i wypinania karabinka. Jednocześnie zapewnia tak samo wysoką wytrzymałość, jak w przypadku tradycyjnego rozwiązania. Bezząbkowe karabinki Catch-free zapewniają płynniejsze wpinanie i wypinanie podczas wszelkich manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Podobnie jak wszystkie karabinki włoskiego producenta Climbing Technology także ten model jest indywidualnie testowany przed opuszczeniem fabryki obciążeniem 12 kN. Dzięki temu użytkownik otrzymuje sprawdzony produkt, który nie zawiedzie w najtrudniejszych sytuacjach.
Specyfikacja techniczna:
CE
0333
0333
EN
12275:2013 - B, 362:2004 - A/T
12275:2013 - B, 362:2004 - A/T
Materiał
Stopy lekkie
Stopy lekkie
Materiał
Stopy lekkie
Stopy lekkie
Waga
ok. 71 g
ok. 71 g
Indywidualnie test.
V (12 kN)
V (12 kN)
Wymiary
ok. 112 x 62 mm
ok. 112 x 62 mm
Keylock
V
V
Prześwit
22 mm
22 mm
Typ
B, A/T
B, A/T
UIAA
V
V
Wytrzymałość
25.12.7 kN
25.12.7 kN
Zamek
Zakręcany
Zakręcany
Opinie klientów
0.0
0 opinie