top

Karabinek Climbing Technology Nimble Evo SG - orange/green

45,23 zł 57,99 zł
22% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Climbing Technology Nimble Evo SG to lekki karabinek z zakręcanym zamkiem o wszechstronnym zastosowaniu we wspinaczce sportowej i skałkowej.

Zupełnie nowe wcielenie klasycznego już karabinka marki CT zaskoczy niejednego wspinacza. Całość jest niezwykle nowoczesna i wygodna w użytkowaniu, jak nigdy dotąd.

Karabinek zakręcany Climbing Technology Nimble Evo SG posiada dopracowany do granic możliwości korpus. Na zastosowanie profilu o kształcie T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości, pozwoliło wykorzystanie metody kucia na gorąco. Umożliwia ona na uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej wymyślnych kształtów. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju.

Karabinek doskonale leży w dłoni, dzięki czemu operowanie nim to czysta przyjemność. Specjalne wyprofilowanie na korpusie znacząco zmniejsza ryzyko wyślizgnięcia się go z dłoni.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków. Nad bezpieczeństwem czuwa również zakręcany zamek, który redukuje ryzyko przypadkowego otwarcia zamka.

Wykonany ze stopów lekkich karabinek wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo SG został poddany procesowi anodyzacji, dzięki czemu świetnie wygląda i charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Pomarańczowy
Płeć Unisex
CE 0333
EN 12275:2013 - B
Materiał Stopy lekkie
Waga ok.49 g
Indywidualnie test. V (12 kN)
Wymiary ok. 103 x 61 mm
Keylock V
Prześwit 20 mm
Typ B
UIAA V
Wytrzymałość 25.10.10 kN
Zamek Zakręcany (screw gate)

Karabinek Climbing Technology Nimble Evo SG - orange/green - opinie klientów

0.0
0 opinie