top

Karabinek Climbing Technology Nimble Evo S - green/orange

32,79 zł 40,99 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Karabinek Climbing Technology Nimble Evo S to model przygotowany z myślą o częstym użytkowaniu. Oferuje niezwykłą łatwość wpinana i doskonale leży w dłoni, świetnie sprawdzając się na drogach sportowych.

Kolejna forma kultowego już karabinka włoskiej marki Climbing Technology to maksymalnie dopracowane szczegóły i wysoka niezawodność w skałach. Oprócz fenomenalnych właściwości technicznych, karabinek posiada perfekcyjną stylistykę. Model ten doskonale sprawdzi się podczas tworzenia ekspresów do wspinaczki sportowej, zarówno na trudniejsze drogi, jak i tych wykorzystywanych w trakcie treningów.

Karabinek Climbing Technology Nimble Evo S posiada dopracowany do granic możliwości korpus. Wykorzystanie metody kucia na gorąco pozwoliło na zastosowanie profilu o kształcie podwójnego T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości. Technologia ta umożliwia uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej wymyślnych kształtów. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju.

Karabinek doskonale leży w dłoni, dzięki czemu operowanie nim to czysta przyjemność. Specjalne wyprofilowanie na korpusie znacząco zmniejsza ryzyko wyślizgnięcia się go z dłoni.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków. Zastosowany prosty zamek posiada specjalne nacięcie, które gwarantuje maksymalną precyzję podczas jego otwierania.

Wykonany ze stopów lekkich karabinek wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo S został poddany procesowi anodyzacji, dzięki czemu świetnie wygląda i charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Climbing Technology Nimble Evo S najważniejsze cechy:
  • Doskonale leżący w dłoni kształt;
  • Bardzo duża wytrzymałość idealnie sprawdzająca się w czasie częstego użytkowania;
  • Dopracowany korpus karabinka o przekroju podwójnego T wykonany w technologii kucia na gorąco zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość i umiarkowaną wagę;
  • Prosty zamek ze specjalnym nacięciem ułatwia wpinanie karabinka w każdych warunkach;
  • Rozwiązanie Catch-Free eliminuje problem haczenia o pozostały szpej;

Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Catch-Free - Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem 12 kN. Dzięki temu masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Zielony
Płeć Unisex
CE 0333
EN 12275:2013 - B
Materiał Stopy lekkie
Waga ok. 43 g
Indywidualnie test. V (12 kN)
Wymiary ok. 103 x 61 mm
Keylock V
Prześwit 22 mm
Typ B
UIAA V
Wytrzymałość 25.10.10 kN
Zamek Prosty

Climbing Technology Nimble Evo S - opinie klientów

0.0
0 opinie