top

Karabinek Climbing Technology Concept HMS WG Twist Lock - grey/orange

77,24 zł 102,99 zł
-25% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Karabinek Climbing Technology Concept HMS WG Twist Lock to nowoczesny karabinek osobisty z niezwykle intuicyjnym zamkiem. Świetnie współpracuje z przyrządami asekuracyjnymi. Idealny wybór zarówno do wspinaczki sportowej, jak i tradowej.

HMS to jeden z pierwszych karabinków, który znajduje się w wyposażeniu każdego wspinacza. Dlatego warto wybierać jedynie z najlepszych dostępnych w tym segmencie modeli, do którego należy CT Concept HMS WG. Zaawansowana konstrukcja i doskonała współpraca z przyrządami asekuracyjnymi zapewniają bezpieczeństwo i komfort obsługi. Jednocześnie całość jest stosunkowo lekka i nie zwiększy zbytnio wagi szpeju.

Karabinek HMS Climbing Technology Concept WG posiada kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, który umożliwił znaczącą redukcję wagi. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego, przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.

Klasyczny kształt karabinka typu HMS („gruszka”) pozwala na bezpieczne używanie go jako karabinka do asekuracji w każdej sytuacji. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane są od sprzętu wspinaczkowego. Dodatkowo zaokrąglone krawędzie przyczyniają się do zmniejszonego zużycia liny i taśm.

Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkiem. System Catch Free (bezząbkowy) zapobiega przypadkowemu zaczepianiu o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki).

Zastosowany w karabinku Climbing Technology Concept HMS WG automatyczny zamek po puszczeniu zawsze powraca do bezpiecznej pozycji, eliminując ryzyko przypadkowego nie zakręcenia zamka, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Dodatkowo otwarcie go jest jeszcze szybsze- wystarczy tylko przekręcić śrubę i otworzyć zamek. Cała operacja odbywa się w mgnieniu oka.

Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 2C39900ZPE
Kolor szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Climbing Technology Outdoor - Carabiners and Quickdraws
CE 0333
EN 12275:2013 - H
Materiał Stopy lekkie
Waga ~ 80 g
Indywidualnie test. V 12 kN
Wymiary ~ 10,5 x 7,3 cm
Keylock V
Prześwit 21 mm
Typ H
UIAA V
Wytrzymałość 23.12.8 kN
Zamek Twist Lock

Climbing Technology Concept HMS WG Twist Lock - opinie klientów

0.0
0 opinie