top

Karabinek Climbing Technology Concept HMS WG Twist Lock - grey/orange

70,39 zł 87,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Climbing Technology Concept HMS WG Twist Lock to nowoczesny karabinek osobisty z niezwykle intuicyjnym zamkiem. Świetnie współpracuje z przyrządami asekuracyjnymi. Idealny wybór zarówno do wspinaczki sportowej, jak i tradowej.

HMS to jeden z pierwszych karabinków, który znajduje się w wyposażeniu każdego wspinacza. Dlatego warto wybierać jedynie z najlepszych dostępnych w tym segmencie modeli, do którego należy CT Concept HMS WG. Zaawansowana konstrukcja i doskonała współpraca z przyrządami asekuracyjnymi zapewniają bezpieczeństwo i komfort obsługi. Jednocześnie całość jest stosunkowo lekka i nie zwiększy zbytnio wagi szpeju.

Karabinek HMS Climbing Technology Concept WG posiada kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, który umożliwił znaczącą redukcję wagi. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego, przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.

Klasyczny kształt karabinka typu HMS („gruszka”) pozwala na bezpieczne używanie go jako karabinka do asekuracji w każdej sytuacji. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane są od sprzętu wspinaczkowego. Dodatkowo zaokrąglone krawędzie przyczyniają się do zmniejszonego zużycia liny i taśm.

Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkiem. System Catch Free (bezząbkowy) zapobiega przypadkowemu zaczepianiu o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki).

Zastosowany w karabinku Climbing Technology Concept HMS WG automatyczny zamek po puszczeniu zawsze powraca do bezpiecznej pozycji, eliminując ryzyko przypadkowego nie zakręcenia zamka, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Dodatkowo otwarcie go jest jeszcze szybsze- wystarczy tylko przekręcić śrubę i otworzyć zamek. Cała operacja odbywa się w mgnieniu oka.

Twist Lock to automatyczny zamek zapobiegający niebezpiecznej sytuacji w której zapomnimy zabezpieczyć karabinek (co niestety, może czasem mieć miejsce w przypadku klasycznych karabinków zakręcanych). Jest on przy tym bardzo szybki i łatwy w obsłudze, nie wymaga specjalnej wprawy aby dawał się otwierać jedną ręką w zaledwie sekundę. W celu odblokowania i otwarcia zamka wystarczy przekręcić „śrubę” o 3/4 obrotu. Po jej zwolnieniu, zamek zawsze powróci do pierwotnej pozycji i sam się zabezpieczy.
Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Szary
Płeć Unisex
CE 0333
EN 12275:2013 - H
Materiał Stopy lekkie
Waga ok. 80 g
Indywidualnie test. Tak - 12 kN
Wymiary ok. 10,5 x 7,3 cm
Keylock V
Prześwit 21 mm
Typ H
UIAA V
Wytrzymałość 23.12.8 kN
Zamek Twist Lock

Karabinek Climbing Technology Concept HMS WG Twist Lock - grey/orange - opinie klientów

0.0
0 opinie