Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Karabinek Climbing Technology Concept HMS SGL Spring Bar HC - gold

Cena promocyjna 57,72 zł Cena regularna 74,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,90 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,90 zł 11,90 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,90 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 10,90 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,90 zł 13,90 zł
> 450 zł 0 zł! 18,90 zł

Najbardziej ceniony HMS - Climbing Technology Concept w wersji Hard Coat ze specjalnie wzmocnioną anodyzacją, idealnie sprawdzi się podczas częstszego użytkowania.

Sprawdzony karabinek Concept HMS Spring Bar HC został wyposażony w dodatkowe ruchome ramię, które po wpięciu w łącznik uprzęży, zapobiega przekręcaniu się karabinka w czasie asekuracji. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w czasie współpracy zarówno z przyrządem Climbing Technology Click-Up, jak i każdym innym przyrządem asekuracyjnym dostępnym na rynku. HC jest specjalną wersją karabinka posiadającą anodyzację Hard Coat, zwiększającą żywotność karabinka przy częstym użytkowaniu. To idealne rozwiązanie, kiedy karabinek jest często wykorzystywany przez więcej osób.

HMS'y Concept zostały zaprojektowane dla wspinaczy ceniących sobie przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, zwracających jednak dużą uwagę na rozwiązania techniczne oraz wagę sprzętu który muszą nosić w plecaku, czy też przy uprzęży.

Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi karabinków Concept HMS. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.

Klasyczny kształt karabinka typu HMS („gruszka”) pozwala na bezpieczne używanie go jako karabinka do asekuracji w każdej sytuacji. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane jest od sprzętu wspinaczkowego.

Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkiem oraz nakrętką zabezpieczającą zamek przed nieoczekiwanym otwarciem. System Catch Free (bezząbkowy) zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki).

Jak każdy karabinek Climbing Technology, również Concept HMS Spring Bar HC , jest - przed opuszczeniem fabryki - indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.

CATCH-FREE - Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
HOT FORGED - Produkty kute na gorąco charakteryzują się większą wytrzymałością oraz trwałością.
HARD COAT - to specjalna odmiana anodyzacji opracowana przez firmę Climbing Technology, która jest nawet do kilkudziesięciu procent bardziej wytrzymała na ścieranie od tradycyjnej anodyzacji. Dzięki temu karabinki dłużej zachowują swój nienaganny wygląd oraz właściwości.
Waga: ok. 78 g;

Wytrzymałość: kN 23.10.8;

CE 0333
EN 12275:2013-H
EN 362:2004-A/T
UIAA
Specyfikacja techniczna:
CE
V
V
EN
12275:2013 - H
12275:2013 - H
Materiał
Stopy lekkie
Stopy lekkie
Materiał
Stopy lekkie
Stopy lekkie
Waga
ok. 78g
ok. 78g
Indywidualnie test.
V (12kN)
V (12kN)
Wymiary
105 x 73 mm
105 x 73 mm
Keylock
V
V
Prześwit
21 mm
21 mm
Typ
H, A/T
H, A/T
UIAA
V
V
Wytrzymałość
23.10.8 kN
23.10.8 kN
Zamek
Zakręcany
Zakręcany
Karabinek Climbing Technology Concept HMS SGL Spring Bar HC - gold - opinie klientów
0.0
0 opinie