Do końca promocji pozostało: 1 dni 21 godz 17 min 35 s   Zobacz więcej ›

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 20 % Karabinek Climbing Technology Axis HMS SGL - green
 • - 20 % Karabinek Climbing Technology Axis HMS SGL - green
 • - 20 % Karabinek Climbing Technology Axis HMS SGL - green

Karabinek Climbing Technology Axis HMS SGL - green

 • 71,00 56,80
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 8,90

  Dostawa gratis dla zamówień powyżej 250,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Axis HMS SGL to karabinek z zakręcanym zamkiem wyposażony w system zmniejszający ryzyko przekręcania się karabinka w czasie asekuracji.

Świetnie leżący w dłoni karabinek został wykonany w zaawansowanej technologii kucia na gorąco. Dzięki niej uzyskano dopracowany kształt i przekrój karabinka, które pozwalają minimalizować wagę przy zachowaniu niezwykle wysokiej wytrzymałości. Wersja SGL tpoza zakręcanym zamkiem została wyposażona w dodatkowe ramię (system ACL), które po wpięciu w łącznik uprzęży zapobiega przekręcaniu się karabinka w czasie asekuracji.

Karabinek HMS pozwala na bezpieczną współpracę z przyrządami asekuracyjnymi. Duży rozmiar i szerokość umożliwiają również użycie węzła półwyblinkowego. Szeroki prześwit i odpowiednie rozłożenie sił działających na karabinek sprawiają, że karabinek Climbing Technology Axis HMS SGL doskonale nadaje się na punkt centralny stanowiska.

Zoptymalizowany kształt oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkiem oraz nakrętką zabezpieczającą zamek przed nieoczekiwanym otwarciem. System Catch Free (bezząbkowy) zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki).

Kuty na gorąco wielopłaszczyznowy profil 3D pozwolił na znaczną redukcję wagi karabinka Axis HMS SGL. Taka technologia kształtowania karabinków jest przyszłością w dążeniu do produkcji coraz lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.

Jak każdy karabinek Climbing Technology, również Axis HMS SGL, został przetestowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, użytkownik może skupić się wyłącznie na wspinaniu.

Catch-Free – Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot Forged – Produkty kute na gorąco charakteryzują się większą wytrzymałością oraz trwałością.

Waga: ok. 82 g

Wymiary: ok. 122 × 82 mm

Wytrzymałość: 25.10.7 kN

CE 0333
EN 12275:2013-H
EN 362:2004-B
UIAA
CE: 0333
EN: 362:2004-A/T, 12275:2013-H
Indywidualnie test.: V (12kN)
Keylock: V
Materiał: Stopy lekkie
Prześwit: ok. 24 mm
Typ: HMS
UIAA: V
Waga: ok. 82 g
Wymiary: 122 x 82 mm
Wytrzymałość: 25.10.7 kN
Zamek: Zakręcany

Załączniki:

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Polecamy do kompletu

Produkty podobne