top

Karabinek zakręcany Climbing Technology Aerial PRO SG - silver

41,24 zł 54,99 zł
-25%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Karabinek zakręcany Climbing Technology Aerial PRO SG - silver - to lekki, super uniwersalny model wielkością i kształtem odpowiadający tym znanym z ekspresów. Jest równie poręczny, ale znajdzie przy tym dziesiątki innych zastosowań. Wyposażony w bezząbkowy zamek CF (Catch-Free) z opcją zakręcenia (SG - Screw Gate).

Seria karabinków Climbing Technology Aerial została zaprojektowana dla wspinaczy ceniących sobie przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, zwracających jednak dużą uwagę na rozwiązania techniczne oraz wagę sprzętu który muszą nosić w plecaku czy też przy uprzęży.

Korpus karabinka zakręcanego CT Aerial PRO SG posiada kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, który umożliwił znaczącą redukcję wagi karabinków. Ta zaawansowana technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości. Pozwala ona ograniczyć ilość metalu w miejscach, gdzie nie ma ono znaczenia dla wytrzymałości. Dzięki temu, waga pełnowymiarowego karabinka z pełnym zamkiem jest nawet o 10% niższa niż w przypadku klasycznej konstrukcji (i odpowiada wadze, powszechnie uważanych za lżejsze, ekspresów z zamkiem drucianym). Choć w przypadku 1 sztuki może nie robić to wielkiej różnicy, to przy bogatym zestawie na długie drogi (albo na wielowyciągowe wyzwania w górach) mowa już o setkach zaoszczędzonych gram na które zwrócono uwagę przy wyborze szpeju. Aerial PRO SG to zakręcany, D-kształny karabinek wagi lekkiej, osiągniętej poprzez odpowiednie wytłoczenie "body", a nie jego zmniejszenie. 

Karabinek zakręcany Climbing Technology Aerial Pro SG idealnie leży w dłoni. Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię, pozwalają na łatwe manipulowanie karabinkiem. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa, które wymagane jest od sprzętu wspinaczkowego. Delikatne zagłębienie w najdalej wysunietych punktach prawidłowo ustawiają taśmę i linę w karabinku.

System Catch Free (bezząbkowy) zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki).

Jak każdy karabinek Climbing Technology, również Aerial, jest- przed opuszczeniem fabryki- indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.

EN 12275:2013-B

CATCH-FREE - Specjalne profilowanie u zakończenia zamka, pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek CF nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
HOT FORGED - Produkty kute na gorąco charakteryzują się większą wytrzymałością oraz trwałością.

 

Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2C33300XTB
Oryginalna nazwa koloru silver
Kolor Szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Climbing Technology Outdoor - Carabiners and Quickdraws
CE Tak (0333)
EN 12275
Materiał Stop lekki
Waga ok. 40 g
Indywidualnie test. Tak (12 kN)
Wymiary 99 x 56 mm
Keylock Tak
Prześwit 18 mm
Typ B
UIAA Tak
Wytrzymałość 23.9.8 kN
Zamek Zakręcany

Climbing Technology Aerial PRO SG - opinie klientów

5.0
4 opinie