top

Impregnaty do odzieży

Impregnaty do odzieży pozwalają odnowić lub nadać różnego typu ubraniom właściwości hydrofobowych. W ofercie posiadamy środki, które działają podczas prania, jak również produkty w formie sprayu.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    niebieski
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

na stronę
Wyczyść

Impregnaty do odzieży – dlaczego są tak ważne?

Chcesz, aby Twoja kurtka ponownie wolniej namakała? A może w ogóle nie posiadła tej właściwości, a Ty chciałabyś ją nadać? Właśnie wtedy doskonale sprawdzą się impregnaty do odzieży, które znajdziesz w naszym sklepie. Po kilku praniach właściwości hydrofobowe bluzy czy spodni mogą spadać. Pomimo, że kiedyś wolniej namakały teraz w krótkiej chwili przepuszczają krople deszczu do wnętrza modelu. Warto wtedy wykorzystać środki impregnujące. Sprawią, że materiał będzie stanowił lepszą barierę od opadów śniegu czy deszczu. W ten sposób zyskasz czas na znalezienie schronienia od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Producenci impregnatów dbają przy tym, aby nie blokowały oddychalności. Twoja techniczna bluza w dalszy ciągu będzie odprowadzała wilgoć ze skóry, tak aby klimat przy niej był przez długi czas przyjemny.

Środki impregnujące dedykowane do różnego typu odzieży

Deszcz czy śnieg może pozbawić puchu jego możliwości izolacyjnych. Kiedy nie chcesz, aby Twoje kurtki z tą naturalną ociepliną szybko przyjmowały wodę, wykorzystaj impregnaty dedykowane specjalnie do tego typu elementów garderoby. Ich właściwości lekko różnią się od produktów, które przeznaczone są do technicznych bluz czy polarów. Dzięki temu nadasz swoim ubraniom właściwości hydrofobowych, a jednocześnie nie zniszczysz innych ważnych cech danego modelu. W ofercie posiadamy nie tylko impregnaty do puchu, ale także odzieży softshellowej. Specjalna konstrukcja softshelli wymaga specjalnego traktowania, tak aby przez długi czas oferowała swoją wiatroszczelność. Ponadto znajdziesz także impregnaty do polarów. Ich skład sprawia, że tego typu elementy garderoby wolniej przyjmują wodę, a przy tym nie wpływają negatywnie na właściwości izolacyjne modelu czy jego miękkość. Nasza oferta obejmuje także impregnaty do kurtek czy spodni przeciwdeszczowych. Środki te pomogą odświeżyć ich właściwości oraz utrzymać włókna z których zostały wykonane w jak najlepszym stanie.

Impregnaty do odzieży – Twój komfort i dobro dla środowiska

Producenci dbają, aby użytkowanie środków impregnujących było jak najbardziej wygodne. Część z nich uaktywniania się podczas prania. Wystarczy, że odmierzysz odpowiednią ilość płynu i wlejesz go do właściwej przegrody pralki. Podczas standardowego cyklu prania środek wnika w materiał, tworząc na nim hydrofobową powłokę. Co więcej, część produktów nie wymaga suszenia w suszarce. Niektóre impregnaty do odzieży wstępują również w formie sprayu. Wystarczy spryskać nim tkaninę odzieży, której chcesz nadać właściwości wolnego przyjmowania wody. Nadmiar produktu ściągnij ściereczką i pozostaw do wyschnięcia (o ile instrukcja nie wskazuje inaczej). W ten sposób w krótkiej chwili odświeżysz hydrofobową powłokę Twoich ubrań. Ponadto w ofercie posiadamy środki, które uzyskały certyfikat bluesign®. Świadczy on o przyjaznym dla środowiska procesie produkcji danego impregnatu. Jest to doskonała informacja dla wszystkich tych, którym los naszego naturalnego otoczenia nie jest obojętny.