top

GORE-TEX PRO New

Nowy GORE-TEX® PRO to odzież górska dla najbardziej wymagających użytkowników. Kurtki i spodnie GORE-TEX® PRO New to jeszcze większa wytrzymałość, wyższa oddychalność i pełniejsza swoboda ruchów w ekstremalnych warunkach pogodowych i terenowych.
Zobacz jako Siatka Lista

36 Produkty

na stronę
  1. -10%
    Spodnie GORE TEX Arcteryx Alpha Pant - black
Zobacz jako Siatka Lista

36 Produkty

na stronę
Wyczyść

Nowy GORE-TEX® PRO to rewolucja w odzieży na ekstremalne warunki

Od wielu już lat kurtki i spodnie z membraną GORE-TEX® PRO uchodzą za najbardziej wytrzymałe oraz najlepiej chroniące przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, takimi jak zamiecie śnieżne, ulewy, czy porywiste wiatry. Produkty GTX PRO to nie marketingowe slogany, ale produkty przygotowywane i testowane przez profesjonalistów, specjalnie dla najbardziej wymagających użytkowników. Pomimo tego, że odzież wykonywana z użyciem tej membrany osiągnęła wśród miłośników sportów górskich niemal kultowy status, producent nie spoczywa na laurach i cały czas wsłuchuje się w potrzeby ludzi gór. Tak właśnie powstał nowy GORE-TEX® PRO, a więc rozwiązania mające zapewnić jeszcze większą wytrzymałość, oddychalność i swobodę ruchów. Czy nie brzmi to jak perfekcyjna odzież w góry? Taki jest dokładnie cel firmy W.L. Gore – stworzyć odzież, która zagwarantuje pełną ochronę oraz maksymalny komfort w najbardziej ekstremalnych środowiskach na ziemi.

Czym jest nowy GORE-TEX® PRO?

Wraz z rozwojem nowych dyscyplin sportowych oraz ciągle zwiększającym się poziomie trudności podejmowanych w górach wyzwań profesjonaliści poszukują nowych rozwiązań jeśli chodzi o odzież. Opierając się na ich doświadczeniu i sugestiach specjaliści marki GORE-TEX® opracowali trzy nowe technologie, które pomagają w zapewnieniu użytkownikowi jeszcze lepszej ochrony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Nowy GORE-TEX® PRO to tak naprawdę trzy niezależnie technologie. Pierwszą z nich jest Most Rugged. To nowa generacja membrany łączona tylko z najbardziej wytrzymałymi materiałami. Powstała na bazie doświadczeń narciarzy i skialpinistów, którzy potrzebowali jeszcze wytrzymalszej odzieży. Drugą technologią jest Most Breathable, a więc połączenie membrany z cienkimi materiałami, które zaoferują zwiększoną oddychalność przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Trzecia technologia to nowy GORE-TEX® PRO Stretch. To innowacyjny laminat o właściwościach elastycznych, który zachowuje wyjątkową trwałość. Jego głównym celem jest zapewnienie pełnej swobody ruchów w każdej sytuacji.

Wszystkie trzy technologie GORE-TEX® PRO mogą być stosowane samodzielnie, a także mogą być ze sobą łączone w ramach jednego produktu, takiego jak kurtka czy spodnie. W zależności od potrzeb poszczególne panele mogą być wykonane z różnych laminatów. Nowe GORE-TEX® PRO Most Rugged zastosowany na ramionach, łokciach czy kolanach zapewni dodatkowe zabezpieczenie przed przetarciami. Materiały wykonane w technologii Stretch najczęściej pojawiają się w okolicach łopatek, zapewniając zwiększoną swobodę ruchów ramion. Z kolei technologia Most Breathable znajdzie zastosowanie w odzieży zaprojektowanej z myślą o aktywnościach o wysokiej intensywności wysiłku podejmowanej w trudnym, skalistym terenie.

Dla kogo przeznaczona jest odzież GORE-TEX® PRO?

Kurtki i spodnie z najnowszą technologią GTX PRO są przeznaczone dla najbardziej doświadczonych użytkowników, którzy podejmują wyzwania w ekstremalnym terenie. Z pewnością najszerszy wybór oferują kurtki wspinaczkowe, zaprojektowane do podejmowania alpejskich i nie tylko wyzwań. Specjalistyczna odzież świetnie sprawdzi się na trudnych drogach wspinaczkowych wytyczonych na niedostępnych ścianach. Wiele modeli zostało zaprojektowanych specjalnie do wspinaczki w lodzie. Odzież z nowym GORE-TEX® PRO to także świetny wybór dla skialpinistów, którzy oprócz użytkowania jej podczas zdobywania szczytów, wykorzystują materiały kurtek i spodni do granic możliwości również na zjazdach. Wtedy muszą one znieść uderzenia kawałków lodu czy gałęzi drzew przy bardzo dużych prędkościach i zapewnić maksymalną wytrzymałość.

Sprawdź nowoczesne technologie GTX PRO!

Nowy GORE-TEX® PRO Most Rugged to kurtki i spodnie o maksymalnej wytrzymałości na przetarcia, rozdarcia . Opracowane z myślą o wspinaczach, skialpinistach oraz wszystkich osobach podejmujących najtrudniejsze wyzwania w skałach i lodzie. Kurtki i spodnie GORE-TEX® PRO Most Rugged optymalnie sprawdzą się w najtrudniejszym górskim terenie.

Nowy GORE-TEX® PRO Most Breathable to laminat łączący niezawodną wodoodporną membranę i podszewkę z możliwie cienkimi materiałami, co przekłada się na bardzo wysoki poziom oddychalności. To doskonały wybór dla tych osób, które poszukują optymalnego kompromisu pomiędzy wytrzymałością i oddychalnością.

Popularne kategorie GORE-TEX:

Produkty z membraną GORE-TEX Kurtki GORE-TEX męskie Kurtki GORE-TEX damskie Spodnie GORE-TEX męskie Spodnie GORE-TEX damskie