Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear

GORE-TEX® Insulated Comfort to niezawodna ochrona stopy przed niską temperaturą, śniegiem i wodą w zimowych warunkach. Technologia GORE-TEX® Insulated Comfort stosowana jest przede wszystkim w obuwiu zimowym i wysokogórskim. Charakterystyczną cechą jest użycie w konstrukcji buta dodatkowej warstwy ociepliny, która znacznie polepsza termikę w niskich temperaturach. Połączenie jej z niezawodną membraną, chroniącą przed śniegiem i wodą, zapewnia kompleksową ochronę stopy przed niesprzyjającymi warunkami panującymi na zewnątrz. Całość utrzymuje przy tym zdolność do sprawnego odprowadzania wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu nie kumuluje się ona we wnętrzu obuwia. GORE-TEX® Insulated Comfort jest stosowana zarówno w turystycznych butach zimowych, jak i w specjalistycznym obuwiu używanym w najwyższych partiach gór. Technologia ta pozwala przełamywać kolejne bariery w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Zalety

Konstrukcja Obuwie z technologią GORE-TEX® Insulated Comfort wykorzystuje innowacyjną konstrukcję w postaci anatomicznie odszytego botka, który wszywany jest do wnętrza buta- tuż pod właściwy materiał cholewki. Na botek ten składają się 4 warstwy tworzące zwarty laminat: membrana GORE-TEX®, ochronna siateczka, warstwa izolująca o wysokiej termice i wewnętrzna podszewka. Membrany nie zobaczysz więc ani od zewnatrz (schowana jest pod skórą buta), ani od wewnatrz - tu jednak dostrzeżesz podszewkę, która jest nierozerwalnym elementem całego systemu, doskonale odprowadza wilgoć ze stopy i przekazuje ją kolejnym warstwom, tak aby ostatecznie mogły odparować. Dzięki warstwie izolującej zapewniają trwałą ochronę przed zimnem, dzięki czemu nadają się do uprawiania szerokiej gamy sportów outdoorowych. Membrana Niezależnie od konstrukcji, każda para obuwia z oznaczeniem GORE-TEX® Insulated Comfort wykorzystuje identyczną membranę, czyli ekstremalnie cienką warstwę ekspandowanego politetrafluoroetylenu (ePTFE). Ma ona ponad 9 miliardów porów na cal kwadratowy. Te- będąc około 20 000 razy mniejsze od kropli wody, ale 700 większe od cząsteczki pary wodnej- sprawiają, że deszcz nie może spenetrować membrany GORE-TEX®, ale molekuły pary (potu) przenikają przez nią z łatwością.

Inne technologie GORE-TEX®