top

GORE-TEX Buty trekkingowe

Buty trekkingowe GORE-TEX® to pewne zabezpieczenie stóp przed wodą na górskich szlakach. Doskonale sprawdzą się w czasie zmiennej pogody, stale zapewniając wysoki komfort i suchość wokół stóp.
Zobacz jako Siatka Lista

622 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

622 Produkty

na stronę
Wyczyść

Buty trekkingowe na każdą pogodę

GORE-TEX® jest najbardziej rozpoznawalną membraną na świecie. To rewolucyjne rozwiązanie pozwoliło zapewnić wysoką wodoodporność w odzieży, obuwiu i akcesoriach (tj. stuptuty, kapelusze czy rękawice). Obecnie w obuwiu górskim zdecydowaną większość stanowią buty trekkingowe z membraną. Jej zastosowanie w cholewce zdecydowanie zwiększa wszechstronność obuwia, komfort użytkownika i bezpieczeństwo w terenie. Ochrona przed deszczem i wodą jest bowiem kluczowa w przypadku obuwia użytkowanego w górskich warunkach. Buty trekkingowe z membraną stanowią doskonały wybór do całorocznego użytkowania. W przejściowych porach roku doskonale ochronią przed niespodziewanym deszczem, w zimie skutecznie zatrzymają na zewnątrz śnieg, a w lecie pozwolą pewnie przekraczać górskie potoki. Buty trekkingowe z GORE-TEX® dostępne są w niemal niezliczonej ilości modeli (w stałej oferci emamy wybór liczony w setkach wariantów dla mężczyn i kobiet). Znajdziesz zarówno wysokie, jak i niskie buty z cholewkami wykonanymi z naturalnej skóry, albo też materiałów tekstylnych, przystosowane do najtrudniejszego skalnego podłoża lub wyśmienicie amortyzowane modele na łatwiejsze ścieżki. Niezależnie do tego jaki rodzaj wędrówki podejmujesz, obuwie trekkingowe GTX będzie najlepszym towarzyszem na szlaku.

Jak działają buty trekkingowe z GORE-TEX ?

Przede wszystkim pamietaj, że nie ma czegoś takiego jak buty z GORE-TEXU. Membrana jest umieszczana pomiędzy zewnętrznym materiałem cholewki o podszewką, tak więc mówimy o butach z GORE-TEX'EM. Membrana jest jednym z elementów konstrukcyjnych który podnosi wartość i walory uzytkowe obuwia, ale nie stanowi jego podstawowej konstrukcji. Technologia GTX pozostaje niewidoczna dla użytkownika, ujawniając się dopiero wtedy, kiedy najdzie Cię ochota przeciąć na pół but