top

Gilmonte

Gilmonte to słowacki producent wysokiej jakości lin wspinaczkowych oraz repsznurów. Jego produkty cechują się wysoką wytrzymałością oraz bardzo dobrymi parametrami. Sprawdź liny do wspinaczki, prac wysokościowych, a także repsznury.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Glimonte – liny na których można polegać

Bezpieczeństwo w czasie wspinaczki to wypadkowa dwóch czynników – doświadczenia oraz posiadania odpowiedniego sprzętu. Bez wątpienia niezwykle istotną role w wyposażeniu wspinaczkowym odgrywają liny. To kluczowa część w systemie asekuracji. Niezależnie od tego czy uprawiamy wspinaczką w górach, skałach, czy zawodowo zajmujemy się pracami na wysokości, dobre liny wspinaczkowe i robocze to podstawa. Gilmonte należy do grupy producentów, która oferuje najwyższą jakość wykonania. Dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji słowacki producent oferuje liny dynamiczne i statyczne, a także repsznury, które cechują się bardzo wysoką niezawodnością. Wśród produktów znajdują się również inne akcesoria, takie jak taśmy czy torby na linę, które ułatwią transport lin.

Marka Gilmonte funkcjonuje na rynku od 2006 roku, jednak historia samej firmy sięga już 1990 roku, kiedy powstała sama firma. Od 1996 rozpoczęła się produkcja słowackich lin i repsznurów. W 2004 roku wprowadzona zostaje nowa generacja lin. Zupełnie zmieniony proces produkcji pozwala tworzyć liny na najwyższym światowym poziomie. W 2010 roku marka trafia na światowy rynek, a jej produkty szybko zdobywają popularność poza granicami Słowacji. Marka cały czas wprowadza do swoich produktów innowacje technologiczne. Jedną z nich było zastosowanie bardziej ekologicznej metody impregnacji, która pozwoliła wyeliminować związki PFC.

Szeroka oferta lin marki Gilmonte

Słowacki producent posiada w swojej ofercie wiele lin wspinaczkowych zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników wspinania. Wśród dostępnych modeli znajdują się liny na każde warunki. Niezwykle trwałe liny Gilmonte do wykorzystania na panelu, niezawodne modele w skały, czy też impregnowany liny wspinaczkowe w góry, które zachowają optymalne warunki również w trakcie niepogody czy zimą. Zróżnicowane średnice oraz waga lin pozwolą dobrać odpowiedni model na każdą wyprawę. Znaczną część oferty stanowią liny statyczne produkowane z myślą o użytkowaniu w pracach wysokościowych czy speleologii. Cechujące się wysoką wytrzymałością modele doskonale nadają się do intensywnego użytkowania. Ofertę lin uzupełniają taśmy oraz funkcjonalne repsznury, które znajdą wiele zastosowań pomocniczych.