top

Ekspresy Climbing Technology

Ekspresy Climbing Technology to szeroki wybór modeli dla profesjonalistów oraz początkujących miłośników wspinaczki. Ekspresy sportowe, w góry i na panel – wybierz model najodpowiedniejszy dla Ciebie!
Zobacz jako Siatka Lista

107 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

107 Produkty

Wyczyść

Ekspresy wspinaczkowe złożone są z 3 głównych elementów: dwóch karabinków i tasiemki. Każdy z nich produkowany jest w masie wariantów, co daje ogrom wariacji i może powodować niemal zawrót głowy, szczególnie jeśli do zakupu ekspresów przymierzasz się po raz pierwszy. Dla ułatwienia, ekspresy wspinaczkowe Climbing Technology pogrupowane są w 5 serii, gdzie każda reprezentuje spójne wybory i preferencje użytkowników. Wszytkie produkowane są w Europie - we Włoszech.

Ekspresy wspinaczkowe Climbing Technology - serie

LIME SET - To klasyczne ekspresy CT, idealne zarówno do wspinaczki sportowej, jak i do użycia w górach. Dostępne w najszerszej gamie - z różnego rodzaju tasiemkami i karabinkami LIME które reprezentuję najpopularniejszą formę, optymalną wielkość, wytrzymałość i prześwit zamka. Do wyboru z bezząbkowymi zamkami pełnymi (CATCH-FREE), „drucianymi”, albo mieszanką obydwu. Kolorowo anodyzowane, dostarczane ze stringiem Fixit. To w zasadzie ekspresy dla każdego i na każdą okazję - czego dowodzi nie tyle nasze przekonanie, ale ogromna popularność modelu pośród polskich wspinaczy. Ekspresy Climbing Technology LIME to najlepszy wybór jeśli nie masz mocno sprecyzowanych oczekiwań i zastanawiasz się co tak naprawdę wybrać. Tu otrzymujesz praktycznie wszystko, w najbardziej uniwersalnym wydaniu.

BERRY SET - To lekkie ekspresy, idealne na sportowe i wielowyciągowe drogi. Na pierwszy rzut oka podobne do mieszanych ekspresów Lime (z pełnym i drucianym zamkiem), ale przy bliższej inspekcji zauważysz pewne udoskonalenia. Ekspresy wspinaczkowe CT Berry w przypadku obydwu karabinków oferują bezząbkowe zamki. W górnym, pełnym jest to znany CATCH-FREE (typ keylock), natomiast w dolnym, do liny, zastosowano nowy, opatentowany system FREE-GATE będący odpowiednikiem keylock dla zamków drucianych. Specjalne obudowa wokół zakończenia drucianego zamka sprawia, że nic nigdy się o niego nie haczy! Ekspresy wspinaczkowe Climbing Technology BERRY oferowane są na różnych tasiemkach (zawsze ze stringiem Fixit), pojedynczo i w zestawach. Anodyzacja występuje tu w dwóch zestawieniach kolorystycznych: niebiesko-żółtym i niebiesko-fioletowym.

AERIAL PRO SETLekkie, poręczne ekspresy CT AERIAL są idealne na długie drogi. Ponownie zobaczysz tu karabinki kształtem odpowiadające tym znanym z Lime i Berry (jest po prostu doskonały!), z tą różnicą, że tu wykuto go na gorąco w profilu trójwymiarowym. Charakterystyczne wytłoczenie na body karabinka to nic innego jak pozbycie się każdego milimetra zbędnego metalu. Dzięki profilowi 3D osiągnięto tu karabinki nie tracące absolutnie nic na wytrzymałości, a jednak nawet 10% lżejsze! W każdym wariancie znajdziesz tu pełne zamki, gdzie dolny - do liny - dopracowano do perfekcji jeśli chodzi o łuk wygięcia. Wpinanie liny jest tu łatwe i szybkie, nawet gdy całe ciało dygocze już ze zmęczenia. 

NIMBLE FIXBAR SET Czy doskonałe może być jeszcze lepsze? Tak! Nimble to najbardziej dopieszczone ekspresy Climbing Technology przeznaczone do wspinaczki sportowej. Nie zechcesz ich raczej zabrać w góry czy w wielką, alpejską ścianę*, ale w skałach - przy prowadzeniu z dołem życiówek - nie mają sobie równych! Tu wszystko odbywa się szybko, pewnie i za pierwszym razem.
Nimble wyposażono w powiększone karabinki, kute na gorąco w technologii 3D, o dopieszczonym kształcie. Już na pierwszy rzut oka zauważysz bardziej wyraźne gięcie „grzbietu” karabinka - to właśnie dzięki niemu ekspresy wspinaczkowe CT Nimble jeszcze lepiej układają się w łuku dłoni, gwarantując pewne trzymanie i wpinanie. Dochodzi do tego ergonomicznie dopracowany zamek gięty i charakterystyczne żłobienia po bokach obydwu zamków. Zwiększają tarcie i poprawiają przyczepność palców, tak by zamek nigdy nie wyślizgnął się spomiędzy nich. Wisienką na torcie jest bezząbkowy system CATCH-FREE, pełna anodyzacja i dwa stringi - stabilizujący dolny karabinek Fixit i ograniczający ruchy tasiemki w górnym karabinku Fixbar.

* Nimble przez powiększone rozmiary karabinków i dodatkowe stringi są 10-20% lżejsze niż wyżej opisane serie. Nie poczujesz wielkiej różnicy dopinając do pasa kilka ekspresów na sportową drogę, ale ładując worek sprzętowy w wielką ścianę - gdzie mowa nie o kilku, ale kilkudziesięciu sprzętach na liście - liczysz każdy gram i postawisz na lżejsze alternatywy.

FLY-WEIGHT EVO SET - To specjalistyczne ekspresy CT z kategorii ultralekkie. Zaprojektowane z myślą o tradzie, wielkiej ścianie i górach (choć w skałkach oczywiście też spełnią swoją rolę, a na wytrzymałościowych 30-40 metrowych drogach w np. Rodellar mogą wręcz okazać się zbawieniem!). Tu wszystko przemyślane jest pod kątem lekkości. Najcieńsze i najlżejsze tasiemki z dyneemy, druciane zamki bez dodatkowych nosków obudowujących ząbek, nieco mniejsze karabinki - w pełni funkcjonalne i o bardzo wysokiej wytrzymałości! Efekt? Ekspresy wspinaczkowe Climbing Technology z serii Fly-Weight Evo są o ok. 30% lżejsze od standardowych i nawet o 50% od sportowych! Oferowane na tasiemkach standardowej długości 12cm, 17cm i 22cm, ale także w znacznie rzadziej spotykanych, wydłużonych wersjach: 35cm i 55cm. A to nie wszystko - w tej serii znajdziesz również ekspresy górskie na pętli 60 cm z opcją skracania.

Poza wyżej wymienionym seriami, znajdziesz u nas także ekspresy wspinaczkowe CT Magnum i Basic - to specjalne edycje o najlepszym stosunku ceny do jakości. Ta sama najwyższa jakość i 100% włoska produkcja, ale bardzo korzystna cenowo oferta wynikająca z ograniczenia wyboru do jednego rodzaju tasiemki, rezygnacji ze stringa Fixit oraz z kolorowej anodyzacji (srebrne ekspresy, wyłącznie polerowane ale nie powlekane, są zawsze nieco tańsze od ich kolorowych odpowiedników). Jeśli więc najbardziej interesują Cię tanie ekspresy wspinaczkowe, to Climbing Technology MAGNUM i BASIC na pewno są tym czego szukasz.

Ekspresy CT na różnych tasiemkach

W każdej niemal serii znajdziesz ekspresy na tasiemkach różnej szerokości i długości. Wybierając pomiędzy ultracienką dyneemą 11 mm, a 25 milimetrowymi tasiemkami do ekspresów sportowych, tak naprawdę wybierasz pomiędzy najniższą możliwą wagą, a wygodą trzymania (i ciągnięcia, jeśli patentując drogę chcesz przyciągnąć się do skały). Kompromisem pomiędzy ww. szerokościami (dosłownie i w przenośni) jest taśma poliamidowa - 16mm.
Jeśli zaś chodzi o długość, to do wyboru masz 3 podstawowe warianty: 12, 17 i 22 cm. W przypadku specjalistycznych ekspresów Fly-Weight dochodzą wersje jeszcze dłuższe, nie traktuj ich jednak jako podstawę wyposażenia (przydadzą się w określonych sytuacjach gdy chcemy zmienić linię prowadzonej liny).