top

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set NY 17 cm - silver

47,19 zł 58,99 zł
-20%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set NY 17cm to model wyposażony w tradycyjną poliamidową taśmę, cechującą się odpowiednią wytrzymałością oraz karabinki z bezząbkowymi zamkami. To konstrukcja, która pozwoli Ci sprawnie pokonywać kolejne metry w skałach jak i w górach.

To jeden z bardziej popularnych modeli w kolekcji tego włoskiego producenta. To nie tylko solidna budowa na bazie nieco dłuższej taśmy i płynnie działających karabinków. Stanowią dobrą propozycję dla wspinaczy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z górami. Zapewnią właściwe prowadzenie liny na wielowyciągowych drogach.

Podstawę każdego ekspresu wspinaczkowego stanowią karabinki. Tutaj zastosowano sprawdzony w akcji Climbing Technology Lime. Podobnie jak najbardziej zaawansowane modele wykonano go w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu zachowano idealny balans pomiędzy jego wagą i wytrzymałością. Korpusy karabinków mają bardzo klasyczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a operowanie całym ekspresem jest intuicyjne i nie nastręcza żadnych trudności.

Górny karabinek posiada prosty zamek, natomiast dolny wyposażono w zamek gięty, który sprawia, że wpięcie w niego liny jest dziecinnie łatwe. Oba wyposażono oczywiście w bezząbkowy system keylock - Catch-Free, który sprawia, że wpinanie i wypinanie ekspresu nigdy nie było łatwiejsze.

Ważną zmianą w kolejnej edycji ekspresu wspinaczkowego Climbing Technology Lime Set NY 17 cm jest zastosowanie innowacyjnego stringa. Opatentowany przez markę CT gumowy Fixit to pomysłowe i szalenie praktyczne rozwiązanie. Doskonale pozycjonuje dolny karabinek, zapobiegając jego przekręcaniu się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest na tyle duży, że chroni taśmę przed szybkim zużyciem w wyniku przetarcia o skały, zwiększając żywotność ekspresu. Do połączenia karabinków zastosowano mocną taśmę poliamidową o szerokości 16 mm.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set NY 17 cm to wybór osób poszukujących w pierwszym rzędzie trwałości i niezawodności podczas częstego użytkowania.

Długość całości: ok. 33 cm

Wymiary karabinków: ok. 10 x 5,5 cm

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Zielony
Płeć Unisex
Długość taśmy 17 cm
Karabinek gięty Climbing Technology Lime B
Waga ok. 105 g
Karabinek prosty Climbing Technology Lime S
Taśma Poliamid 16 mm
Wytrzymałość karab. 23.8.8 kN / 23.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Lime Set NY 17 cm - opinie klientów

0.0
0 opinie