top

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - ocher

w tym VAT 74,99 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 89,99 zł -16%
Rekomendowana cena producenta 125,99 zł -40%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 10,99 zł Szczegóły
Dostępny w salonach Sprawdź
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 299 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Berry Set DY 12 cm to najlżejszy model w najnowszej kolekcji BERRY włoskiego producenta. Te same karabinki co w całej serii, tu spięte jednak ultracienką tasiemką dyneema (11 mm) o długości 12 cm. Funkcjonalność, ergonomia, żywe kolory i niska waga dla noszących u pasa dużo, ale nie ciężko.

Ekspres ten na pierwszy rzut oka łudząco przypomina znany i sprawdzony model LIME. Nieprzypadkowo, albowiem podstawowa geometria karabinków jest niemal identyczna.  To co wyróżnia BERRY to zamki. W przypadku górnego karabinka, prosty pełny zamek "podrasowano" żłobieniami poprawiającymi chwyt. Rowki best-grip po obydwu stronach zamka  docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Rowki przy zamkach poprawiają przyczepność palców, dzięki czemu sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot.
Podobnie jak w Lime, znajdziemy tu zamknięcie zamka typu Catch-Free (bezząbkowy keylock). Dzieki niemu obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania w szpejarkę czy spit. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.

W przypadku dolnego karabinka - z ultralekkim zamkiem "drucianym" - Twą uwagę przykuć powinno innowacyjne wykończenie eliminujące ostry ząbek. Opatentowany system zamykania FG (Free Gate) jest odpowiednikiem keylocka w pełnych zamkach. Obudowuje wgłębienie w karabinku tak, aby każdy potencjalnie haczący się  przedmiot gładko ześlizgiwał się z zamka. O ile sama lina jest na tyle gruba, że nie ma z nią zazwyczaj takich problemów, to "bezząbkowy" zamek doskonale sprawdza się przy wpinaniu weń cieńszych repów, cięgieł i taśm. 

Obydwa karabinki składające się na ekspres wspinaczkowy CT Berry Set DY 12 cm wykonane zostały ze stopów lekkich, metodą kucia na gorąco Hot forged. Dzięki temu każdy z nich wyróżnia się dużą wytrzymałością i dopracowaną geometrią. Kolorowa anodyzacja (niebiesko - żółta) poza stricte ozdobną funkcją, spełnia 3 podstawowe zadania: ułatwia kontrolę zużywania się karabinków i kontrolę tempa ich wycierania; pozwala łatwo zlokalizować swój sprzęt na ścianie (wystarczy przed opuszczeniem miejscówki rzucić okiem na skałę by upewnić się, że wszytsko zostało zebrane i spakowane), a także pomaga rozróżnić swoje ekspresy w sytuacjach gdy z partnerem czy zespołem mieszamy sprzęt wstawiając sie w różne drogi.

Ekspres Climbing Technology Berry Set DY 12 cm złączony jest tasiemką z włókien dyneema o szerokości 11 mm. Jest to opcja stanowiąca najlżejszy wariant, pozwalający nieco odchudzić zestaw uwieszony u pasa. Tasiemki do ekspresów DY to najlżejsza możliwa waga, a w krótkiej wersji 12 cm także najkrótsze loty.

W ekspresie tym znajdziemy również innowacyjny string Fixit. To opatentowane przez CT rozwiązanie, które powstało z myślą o stabilizacji karabinka, ale z zachowaniem jak najlepszej kontroli co do poprawności montażu i absolutnej pewności, że nie uda się nieprawidłowo złożyc całości. Fixit utrzymuje dolny karabinek we właściwej pozycji, ułatwiając i przyspieszając wpinanie liny. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość taśmy, chroniąc ją przed ewentualnym otarciem. To co najwazniejsze - na pierwszy rzut oka pozwala ocenić czy pod gumowym stringiem, karabinek ekspresa przeprowadzony jest przez oczko tasiemki. 

Ekspres CT Berry Set DY 12 cm to maksimum funckjonalności, najnowsze rozwiązania technologiczne i dopracowane w każdym szczególe detale dzięki którym każda wpinka na sportowej drodze odbędzie się sprawnie i bez zbędnego wysiłku.

Ekspres Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - najważniejsze cechy:

 • Złożony z karabinków CT Berry i taśmy dyneema 12 cm;
 • Karabinki wykonane metodą kucia na gorąco Hot forged;
 • Górny karabinek posiada prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, co ułatwia wypinanie z uprzęży i wpinanie w przelot;
 • Bezząbkowe wykończenie zamka keylock Catch-Free;
 • Dolny karabinek wyposażony w ultralekki zamek druciany;
 • Opatentowany system Free Gate "chowający" ząbek zamka na wzór keylock;
 • Taśma dyneema o minimalnej szerokości 11 mm;
 • Innowacyjny string Fixit pozwalający utrzymać karabinek we właściwej pozycji;
 • Europejska produkcja - 100 % wykonano we Włoszech;
 • Karabinki: CE 0333, EN 12275:2013-B, UIAA;
 • Symbol produktu: 2E694GF D0B;

Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 2E694GFD0A
Kolor granatowy
Płeć Unisex
No-code Nie
Outlet Nie
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Berry W
Karabinek prosty Berry S
Taśma Dyneema 11 mm
Wytrzymałość karabinka 24.7.8 / 23.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN
Akcja1 Cyber Monday Extra 2023
Aktywności Alpinizm / Wspinaczka wysokogórska, Wspinaczka / Bouldering

Climbing Technology Berry Set DY 12 cm - opinie klientów

0.0
0 opinii