Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY Pro 17cm - orange/green

Cena promocyjna 67,20 zł Cena regularna 84,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY Pro 17cm został stworzony, by pomagać wspinaczom w pokonywaniu najtrudniejszych sportowych dróg. Zastosowane w tym modelu karabinki to precyzyjne wpinanie ekspresu do punktu jak i późniejsze dopinanie do niego liny. Poliamidowa taśma to gwarancja niezbędnej wytrzymałości.

W tej wersji została ona nieco przedłużona, po to by lepiej spełniać swoje zadania w górskiej działalności. Projektanci umieścili tutaj także element pozycjonujący dolny karabinek, a więc gumowy Fixit, który sprawia, że wpinanie liny przebiega bez zarzutu. To zabezpieczenie pozwalające na jego właściwe ułożenie.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nowoczesny korpus posiada doskonale prezentujący się kształt, który jednocześnie służy zmniejszeniu wagi całości. Na zastosowanie profilu o kształcie T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości, pozwoliło wykorzystanie technologii kucia na gorąco. Umożliwia ona uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej precyzyjnych kształtów karabinków. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju. Całość wykonano oczywiście ze stopów lekkich. Fantastyczny wygląd i właściwości użytkowe zapewnia ponadto anodyzacja.

Wymiary karabinków sprawiają, że doskonale leżą w dłoni, dzięki czemu operowanie nimi to czysta przyjemność. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, który zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się palca podczas wpinania ekspresu. Dzięki temu cały proces zabiera sekundy i nawet w najtrudniejszych momentach można precyzyjnie wpiąć się w plakietkę. Dolny karabinek posiada idealnie wyprofilowany, gięty zamek, dzięki któremu lina niemal sama wpina się w karabinek, jedynie przy lekkiej pomocy wspinacza.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków.

W ekspresie Nimble Evo Set NY Pro 17 cm zastosowano niezwykle poręczną i wytrzymałą taśmę poliamidową o zmiennej szerokości. 25 mm w najszerszym miejscu oraz 16 mm w najwęższym, pozwala zagwarantować całości odpowiednie pozycjonowanie karabinków i fantastyczne właściwości użytkowe. Całość dodatkowo wyśmienicie sprawdzi się podczas patentowania nowej drogi. Za odpowiednie ustawienie dolnego karabinka odpowiada zupełnie nowe wcielenie tradycyjnego stringa - Fixit. To opatentowane gumowe zabezpieczenie chroni go przed niepożądanym obracaniem, przy okazji osłaniając taśmę przed szybkim przetarciem o skałę. Takie rozwiązanie nie tylko jest bardzo wygodne w użytkowaniu, ale również wydłuża czas eksploatacji całego ekspresu.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo Set NY Pro 17 cm to najlepsze rozwiązanie na wymagające drogi sportowe, gdzie liczy się precyzja, a przejście danej drogi jest możliwe tylko przy wykorzystaniu najwyższej klasy sprzętu.

CE 0333

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged - zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Specyfikacja techniczna:
Długość taśmy
17 cm
17 cm
Karabinek gięty
Nimble Evo B
Nimble Evo B
Waga
ok. 110 g
ok. 110 g
Karabinek prosty
Nimble Evo S
Nimble Evo S
Patenty
Keylock, Fixit
Keylock, Fixit
Taśma
Poliamid 25/16 mm
Poliamid 25/16 mm
Wytrzymałość karab.
25.10.10 kN / 25.10.10 kN
25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy
---
---

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY Pro 17cm - orange/green - opinie klientów

0.0
0 opinie