top

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 17cm - orange/green

55,89 zł 85,99 zł
-35% taniej
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 17cm to propozycja dla wspinaczy poszukujących modeli charakteryzujących się niską wagą oraz gwarantujących wygodne wpinki. Tutaj zdecydowano się na połączenie tych dwóch istotnych cech tworząc tym samym sprzęt gotowy do wspinaczki sportowej jak i wielowyciągowej.

To najlżejszy z serii sportowych ekspresów wspinaczkowych marki CT, dlatego cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób, które liczą każdy dodatkowy gram na szpejarce. Dzięki niemu łatwo wepniesz ekspres w punkt jak i dopniesz do niego linę. Ucieszą się z niego zarówno doświadczeni jak i początkujący użytkownicy.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nowoczesny korpus posiada doskonale prezentujący się kształt, który jednocześnie służy zmniejszeniu wagi całości. Na zastosowanie profilu o kształcie T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości, pozwoliło wykorzystanie technologii kucia na gorąco. Umożliwia ona uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej precyzyjnych kształtów karabinków. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju. Całość wykonano oczywiście ze stopów lekkich. Fantastyczny wygląd i właściwości użytkowe zapewnia ponadto anodyzacja.

Wymiary karabinków sprawiają, że doskonale leżą w dłoni, dzięki czemu operowanie nimi to czysta przyjemność. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, który zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się palca podczas wpinania ekspresu. Dzięki temu cały proces zabiera sekundy i nawet w najtrudniejszych momentach można precyzyjnie wpiąć się w plakietkę. Dolny karabinek posiada idealnie wyprofilowany gięty zamek, dzięki któremu lina niemal sama wpina się w karabinek, jedynie przy lekkiej pomocy wspinacza.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo Set DY 17 cm został wyposażony w lekką i niezawodną tasiemkę z Dyneemy, która pozwoli zaoszczędzić kilka gramów. Niezwykle przydatną nowością jest zupełnie nowa forma stringów. Fixit to gumowe zabezpieczenie odpowiednio pozycjonujące dolny karabinek i chroniące go przed niepożądanym obracaniem. Zupełnie nowa forma świetnie zabezpiecza też taiemkę przed otarciami, znacznie przedłużając żywotność całego ekspresu.

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 17 cm doskonale spisze się na drogach sportowych, gdzie zagwarantuje szybkie i precyzyjne wpinanie. Świetnie sprawdzi się również podczas częstego użytkowania.

Długość całości: ok. 33,5 cm

Wymiary karabinków: ok. 10 x 5,9 cm

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 2E688DQA0B
Kolor zielony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Climbing Technology Outdoor - Carabiners and Quickdraws
Długość taśmy 17 cm
Karabinek gięty Nimble Evo B
Waga ~ 101 g
Karabinek prosty Nimble Evo S
Taśma Dyneema
Wytrzymałość karabinka 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy ---

Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 17cm - opinie klientów

0.0
0 opinie