Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Ekspres Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17cm - anodized

Cena promocyjna 48,80 zł Cena regularna 61,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 14,90 zł Szczegóły

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Ekspres Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17cm stanowi model, w którym połączono dwa rodzaje karabinków, tradycyjny i druciany. Takie rozwiązanie pozwala na wyjątkowo efektywne wpinanie ekspresów w punkt, a druciany zamek sprzyja obniżeniu wagi całości oraz nie poddaje się wpływom niskich temperatur.

To propozycja dla osób, które poszukują kompromisu między wytrzymałością, funkcjonalnością a niską wagą. Jest to jeden z przedstawicieli różnorodnej oferty marki CT oraz dowód na to, że projektanci pomyśleli o różnorodnych potrzebach wspinaczy. Z długością 17 cm można z powodzeniem zabrać go także w góry.

Podstawę każdego ekspresu stanowią karabinki. Tutaj zastosowano sprawdzone w akcji Climbing Technology Lime w wersjach S i W. Podobnie jak najbardziej zaawansowane modele wykonano je w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu zachowano idealny balans pomiędzy wagą i wytrzymałością. Korpusy karabinków mają bardzo klasyczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a operowanie całym ekspresem jest intuicyjne.

Górny karabinek posiada prosty zamek, gwarantujący instynktowne wpinanie ekspresu zarówno w plakietkę, jak i linkę z kości wspinaczkowej. Wyposażono go oczywiście w bezząbkowy system Catch-Free, który sprawia, że nie haczy on o liny czy taśmy. Dolny karabinek posiada z kolei druciany zamek. Oprócz redukcji wagi, rozwiązanie to zmniejsza również ryzyko przypadkowego otwarcia zamka w momencie uderzenia karabinka o skałę. Ponadto zamki agrafkowe są znacznie bardziej wytrzymałe na zabrudzenie czy zamarznięcie, co jest szczególnie istotne podczas wspinaczki w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ważną zmianą w kolejnej edycji ekspresu Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17 cm jest zastosowanie innowacyjnego stringa. Opatentowany przez markę CT gumowy Fixit to pomysłowe i szalenie praktyczne rozwiązanie. Doskonale pozycjonuje dolny karabinek, zapobiegając jego przekręcaniu się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest na tyle duży, że chroni taśmę przed szybkim zużyciem w wyniku przetarcia o skały, zwiększając żywotność ekspresu. Zastosowane tasiemki z Dyneemy obniża znacznie wagę całego ekspresu.

Ekspres Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17 cm to niezawodne rozwiązanie, łączące w sobie łatwość wpinania dzięki karabinkowi z prostym zamkiem oraz wysoką niezawodność i lekkość dzięki karabinkowi drucianemu.

Wymiary: ok. 33 x ø5,5 cm

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
CE 0333 EN 566 (taśma) EN 12275:2013 – B (karabinki) UIAA
Specyfikacja techniczna:
Długość taśmy
17 cm
17 cm
Karabinek gięty
Climbing Technology Lime W
Climbing Technology Lime W
Waga
ok. 90 g
ok. 90 g
Karabinek prosty
Climbing Technology Lime S
Climbing Technology Lime S
Patenty
Keylock, Fixit
Keylock, Fixit
Taśma
Dyneema 11 mm
Dyneema 11 mm
Wytrzymałość karab.
23.8.8 kN / 24.8.8 kN
23.8.8 kN / 24.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy
22 kN
22 kN
Opinie klientów
0.0
0 opinie