Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Fly-Weight EVO Set DY 12 cm

64,79 zł 80,99 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Lekki ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Fly-Weight EVO Set DY 12 cm - w kolorze red / gold - to najwyższej klasy szpej dla osób redukujących wagę sprzętu. Niezwykle poręczny, pozwoli zaoszczędzić wiele gramów w szpejarce. Idealnie sprawdza się podczas wspinaczki wielowyciągowej, w górach.

Ekspres CTy Fly-Weight EVO Set DY 12 cm to model należący do minimalistycznych produktów, w których priorytetem było obniżenie wagi całości. Zachowano jednocześnie wysoką ergonomię użytkowania, ponieważ pomimo zmniejszonych rozmiarów, całość idealnie leży w dłoni i zachowuje bardzo wysoką wytrzymałość. Ekspres wspinaczkowy CT Fly-Weight Evo to dopracowana konstrukcja, która zapewnia perfekcyjne wykonanie każdego szczegółu. Model ten sprawdza się w szczególności we wspinaczce wielkościanowej, gdzie ilość zabieranego sprzętu jest często ogromna. Wtedy oszczędność kilku czy kilkunastu gramów na każdym ekspresie jest bardzo odczuwalna.

Tym, co zachwyca w tym modelu, są wyjątkowo nowoczesne karabinki Climbing Technology Fly-Weight Evo. To kolejna wersja tego niezwykle udanego modelu, w której dokonano tylko jednego niewielkiego usprawnienia, które przekłada się jednak na wyższy komfort użytkowania. Chodzi o nowe wykończenie przy ząbku. Dodatkowe zgrubienie sprawia, że karabinek w znacznie mniejszym stopniu haczy o taśmy czy linę, a obsługa całości jest znacznie wygodniejsza. Sam karabinek, podobnie jak jego poprzednik, charakteryzuje się bardzo kompaktowymi wymiarami, jednak pomimo tego dobrze leży w dłoni co pozwala na wygodne operowanie ekspresem.

Korpus karabinka wykonano w technologii kucia na gorąco,co pozwoliło uzyskać połączenie niskiej wagi i dużej wytrzymałości. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości. Jeden karabinek waży tylko 25 g. Swój udział w tym osiągnięciu ma również użycie drucianego zamka. Oprócz minimalnej wagi, zapewnia on również wysoką niezawodność w zmiennych warunkach atmosferycznych. W zimie pozwala uniknąć zamarznięcia, a w razie uderzenia o skałę, ryzyko samoczynnego otwarcia zamka jest minimalne.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Fly-Weight EVO Set DY 12 cm jest wyposażony w ultralekką tasiemkę wykonaną z Dyneemy. Zapewnia ona dużą wytrzymałość. Model ten stanowi idealny wybór dla najbardziej wymagających wspinaczy, którzy poszukują ultralekkiego sprzętu do wspinaczki wielkościanowej.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Fly-Weight EVO Set DY 12 cm - najważniejsze cechy:

  • Wyjątkowo niska waga;
  • Ultralekka taśma z dyneemy;
  • Kute na gorąco karabinki o kompaktowych wymiarach;
  • Niezawodne druciane zamki;
  • Specjalny profil karabinka zmniejsza ryzyko haczenia ząbka o liny i taśmy
  • Nowoczesny gumowy stabilizator dolnego karabinka Fixit.

     

Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Fly-Weight Evo 90 x 53 mm
Waga ok. 56 g
Karabinek prosty Fly-Weight Evo 90 x 53 mm
Patenty ---
Taśma Dyneema
Wytrzymałość karab. 25.7.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Fly-Weight EVO Set DY 12 cm - opinie klientów

0.0
0 opinie