top

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Berry Set PRO 17 cm - ocher

75,43 zł 91,99 zł
-18%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Berry Set PRO 17 cm - blue/ ocher - to dłuższa, sportowa wersja jednego z najnowszych modeli w kolekcji włoskiego producenta. Poszerzana taśma której uchwycisz się w najtrudniejszych momentach sprawia, że Berry Pro to doskonała propozycja na drogi wymagające patentowania, wielu wstawek i prowadzonych w górnej granicy umiejętności. Choć nieco cięższy niż ekspresy na ultracienkich taśmach z dyneemy, powinien znaleźć się w zestawie szpeju każdego wspinacza nastawionego na prowadzenia z dołem.

Ekspres ten na pierwszy rzut oka łudząco przypomina znany i sprawdzony model LIME Set Pro. Nieprzypadkowo, albowiem podstawowa geometria karabinków jest niemal identyczna.  To co wyróżnia BERRY Set Pro to zamki. W przypadku górnego karabinka, prosty pełny zamek "podrasowano" żłobieniami poprawiającymi chwyt. Rowki best-grip po obydwu stronach zamka  docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Rowki przy zamkach poprawiają przyczepność palców, dzięki czemu sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot.
Podobnie jak w Lime, znajdziemy tu zamknięcie zamka typu Catch-Free (bezząbkowy keylock). Dzieki niemu obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania w szpejarkę czy spit. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.

W przypadku dolnego karabinka - z ultralekkim zamkiem "drucianym" - Twą uwagę przykuć powinno innowacyjne wykończenie eliminujące ostry ząbek. Opatentowany system zamykania FG (Free Gate) jest odpowiednikiem keylocka w pełnych zamkach. Obudowuje wgłębienie w karabinku tak, aby każdy potencjalnie haczący się  przedmiot gładko ześlizgiwał się z zamka. O ile sama lina jest na tyle gruba, że nie ma z nią zazwyczaj takich problemów, to "bezząbkowy" zamek doskonale sprawdza się przy wpinaniu weń cieńszych repów, cięgieł i taśm. 

Obydwa karabinki składające się na ekspres wspinaczkowy CT Berry Set PRO 17 cm wykonane zostały ze stopów lekkich, metodą kucia na gorąco Hot forged. Dzięki temu każdy z nich wyróżnia się dużą wytrzymałością i dopracowaną geometrią. Kolorowa anodyzacja (niebiesko - żółta) poza stricte ozdobną funkcją, spełnia 3 podstawowe zadania: ułatwia kontrolę zużywania się karabinków i kontrolę tempa ich wycierania; pozwala łatwo zlokalizować swój sprzęt na ścianie (wystarczy przed opuszczeniem miejscówki rzucić okiem na skałę by upewnić się, że wszytsko zostało zebrane i spakowane), a także pomaga rozróżnić swoje ekspresy w sytuacjach gdy z partnerem czy zespołem mieszamy sprzęt wstawiając sie w różne drogi.

Ekspres Climbing Technology Berry Set PRO 17 cm złączony jest poliamidową taśmą o zmieniającej się szerokości 16 - 25 mm. Jest to opcja stanowiąca doskonały wybór na trudne, wymagające patentowania drogi, gdzie próbując kolejne przechwyty przed ostatecznym prowadzeniem, nie raz - dla lepszego ustawienia - postanowisz podciągnąć się na ekspresie. 25 mm w centralnej części taśmy jest wygodniejsze dla dłoni aniżeli chude tasiemi dyneema, nie wpija się w skórę i nie ślizga się w momencie gdy naszym celem jest przybliżenie się do skały, a nie nadwyrężanie ręki. Tasiemki do ekspresów sportowych w wersji PRO to wygoda przy najtrudniejszych wyzwaniach.

W ekspresie tym znajdziemy również innowacyjny string Fixit. To opatentowane przez CT rozwiązanie, które powstało z myślą o stabilizacji karabinka, ale z zachowaniem jak najlepszej kontroli co do poprawności montażu i absolutnej pewności, że nie uda się nieprawidłowo złożyc całości. Fixit utrzymuje dolny karabinek we właściwej pozycji, ułatwiając i przyspieszając wpinanie liny. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość taśmy, chroniąc ją przed ewentualnym otarciem. To co najwazniejsze - na pierwszy rzut oka pozwala ocenić czy pod gumowym stringiem, karabinek ekspresa przeprowadzony jest przez oczko tasiemki. 

Ekspres CT Berry Set PRO 17 cm to maksimum sportowej funckjonalności, najnowsze rozwiązania technologiczne i dopracowane w każdym szczególe detale dzięki którym każda próba na trudnej drodze odbędzie się bez zbędnego wysiłku.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Berry Set PRO 17 cm - najważniejsze cechy:

 • Złożony z karabinków CT Berry i taśmy poliamidowej 17 cm;
 • Karabinki wykonane metodą kucia na gorąco Hot forged;
 • Górny karabinek posiada prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, co ułatwia wypinanie z uprzęży i wpinanie w przelot;
 • Bezząbkowe wykończenie zamka keylock Catch-Free;
 • Dolny karabinek wyposażony w ultralekki zamek druciany;
 • Opatentowany system Free Gate "chowający" ząbek zamka na wzór keylock;
 • Taśma poliamidowa o zmiennej szerokości 16 mm - przechodzące w centralnej części do aż 25 mm;
 • Innowacyjny string Fixit pozwalający utrzymać karabinek we właściwej pozycji;
 • Europejska produkcja - 100 % wykonano we Włoszech;
 • Karabinki: CE 0333, EN 12275:2013-B, UIAA;
 • Symbol produktu: 2E694GB D0A
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Fixit to innowacyjny string, który powstał z myślą o stabilizacji dolnego karabinka, ale w wykonaniu super bezpiecznym -  umożliwiającym szybką kontrolę poprawności montażu i wykluczającą błędy. Utrzymuje on dolny karabinek we właściwej pozycji, ułatwiając i przyspieszając wpinanie liny. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość taśmy w miejscy narażonym na największe tarcie.

 

Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2E694GBD0A
Kolor Granatowy
Płeć Unisex
Długość taśmy 17 cm
Karabinek gięty Bery W
Karabinek prosty Berry S
Taśma Nylon 25/16 mm
Wytrzymałość karab. 24.7.8 / 23.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Berry Set PRO 17 cm - opinie klientów

0.0
0 opinie