Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Ekspres Climbing Technology Aerial Pro Set NY 17cm - white/blue

Cena promocyjna 62,40 zł Cena regularna 78,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 14,90 zł Szczegóły

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Ekspres Climbing Technology Aerial Pro Set NY 17cm to nowoczesna propozycja dla wspinaczy, którzy mają już na swoim koncie wiele dróg o różnej wycenie oraz dla osób zaczynających swoją przygodę z tym sportem. Zastosowano tutaj szeroką taśmę połączoną z funkcjonalnymi, kutymi na gorąco karabinkami.

Całość została opracowana tak, by każde wpinanie ekspresu w punkt jak i dopinanie do niego liny przebiegało jak najbardziej sprawnie. Przyczynia się do tego konstrukcja karabinka, a dzięki odpowiednio dobranej długości taśmy możliwe jest korzystanie z ekspresów w trakcie górskiej wspinaczki.

Na ekspres Climbing Technology Aerial Pro Set NY 17 cm składa się kilka doskonale współpracujących ze sobą elementów. Pierwszy z nich to karabinek z prostym zamkiem Climbing Technology Aerial Pro S. Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości. W klasycznym zamku zastosowano system Catch Free (bezząbkowy), który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki) oraz ułatwia wpinanie się w plakietki. Lekkim modyfikacjom poddano kształt samego zamka, zmieniając ułożenie żłobień, co w konsekwencji umożliwia jego pewniejsze i łatwiejsze otwieranie w każdej sytuacji.

Dolny karabinek to dobrze znany Climbing Technology Aerial Pro B. Także tutaj znajdziemy patent Catch Free, a karabinek został wykonany w technologii kucia na gorąco. Charakterystycznym elementem jest gięty zamek o ergonomicznym kształcie, który sprawia, że wpinanie w niego liny jest naprawdę intuicyjne.

Klasyczne wymiary zastosowanych karabinków, sprawiają, że idealnie leżą w dłoni. Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię pozwalają na łatwe manipulowanie całym ekspresem. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane są od sprzętu wspinaczkowego.

Oba karabinki połączono wyjątkowo szeroką taśmą poliamidową. Istotną nowością jest rewolucyjne zmiany nastąpiły w kwestii stringa. Zupełnie nowe rozwiązanie to Fixit. Gumowy element ma za zadanie zapobiegać niechcianemu obracaniu się dolnego karabinka, ale jego rozbudowana forma chroni również taśmę przed przycieraniem o skały, co często kończy się jej przymusową wymianą. Dzięki temu ekspres po wpięciu jest idealnie ustawiony, a jego żywotność znacząco wzrasta.

Ekspres do wspinaczki Climbing Technology Aerial Pro Set NY 17 cm zdobędzie sympatię zaawansowanych wspinaczy, którzy w pełni wykorzystają jego zalety.

Długość całości: ok. 31,7 cm

Wymiary karabinków: ok. 9,9 x 5,5 cm

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Jak każdy karabinek Climbing Technology, również modele Aerial Pro są indywidualnie testowane obciążeniem podprogowym 12 kN przed opuszczeniem fabryki. Dzięki temu, masz pewność, że używając ekspresu, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Długość taśmy
17 cm
17 cm
Karabinek gięty
Aerial Pro B
Aerial Pro B
Waga
ok. 95 g
ok. 95 g
Karabinek prosty
Aerial Pro S
Aerial Pro S
Patenty
Keylock, Fixit
Keylock, Fixit
Taśma
Poliamid 25/16 mm
Poliamid 25/16 mm
Wytrzymałość karab.
23.9.8 kN / 23.9.8 kN
23.9.8 kN / 23.9.8 kN
Wytrzymałość taśmy
22 kN
22 kN
Opinie klientów
0.0
0 opinie