top

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial PRO Set DY HC 12 cm

75,99 zł 94,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial Pro Set DY HC 12 cm to model, który z pewnością doskonale wpisze się w ekwipunek każdego wspinacza. Dzięki niskiej wadze i wysokiej wytrzymałości zadowoli najbardziej wymagających użytkowników, a szereg zastosowanych rozwiązań wspomoże Cię podczas dążenia do topu.

Model ten jest świetną propozycją zarówno dla najbardziej doświadczonych wspinaczy, jak i tych, którzy swoją przygodę ze wspinaczką dopiero rozpoczynają. Dzięki idealnym wymiarom całość świetnie leży w dłoni, ułatwiając tym samym wpinanie się w plakietki, oraz zakładanie liny.

Optymalnie dobrane ekspresy wspinaczkowe to podstawa każdej wyprawy w skały, niezależnie od tego czy jest to krótki wyjazd, czy kilkudniowa wspinaczka na wielkiej ścianie. Z myślą o wszystkich zaawansowanych miłośnikach gór, którzy wspinają się na własnej asekuracji w biurach projektowych włoskiej marki powstały ultralekkie ekspresy, które pozwolą zaoszczędzić sporo wagi, przy utrzymaniu pełnej funkcjonalności. Seria ekspresów CT Aerial Pro została opracowana z myślą o nieco bardziej zaawansowanych wspinaczach kompletujących jak najlżejszy szpej na długie, sportowe drogi, stawiających jednak na pełnowymiarowe zamki i jak najwygodniejsze w obsłudze pełne zamki. Optymalnie dobrane karabinki gwarantują komfortowe wpinanie, a jednocześnie pozwalają znacznie obniżyć wagę całego zestawu ekspresów. AERIAL dzięki zaawansowanej geometrii "body" obydwu D-kształtnych karabinków, są nawet o 10% lżejsze od modeli o jednorodnej strukturze. 

Na ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial Pro HC Set 12cm składa się kilka doskonale współpracujących ze sobą elementów. Pierwszy z nich to karabinek z prostym zamkiem Climbing Technology Aerial Pro S. Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości. W klasycznym zamku zastosowano system Catch Free (bezząbkowy), który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki) oraz ułatwia wpinanie się w plakietki. Lekkim modyfikacjom poddano kształt samego zamka, zmieniając ułożenie żłobień, co w konsekwencji umożliwia jego pewniejsze i łatwiejsze otwieranie w każdej sytuacji. Żłobienia best-grip po obydwu stronach zamka stanowią ten detal który  docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Rowki przy zamkach poprawiają przyczepność palców, dzięki czemu sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot.

Dolny karabinek to dobrze znany Climbing Technology Aerial Pro B-HC. Także tutaj znajdziemy patent Catch Free, a karabinek został wykonany w technologii kucia na gorąco. Charakterystycznym elementem jest gięty zamek o ergonomicznym kształcie, który sprawia, że wpinanie w niego liny jest naprawdę intuicyjne. Dodatkowo karabinek pokryty został anodyzacją w technologii Hard Coat (HC). Powłoka ta jest znacznie trwalasz i odporniejsza na wycieranie aniżeli standardowa.

Klasyczne wymiary zastosowanych karabinków, sprawiają, że idealnie leżą w dłoni. Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię pozwalają na łatwe manipulowanie całym ekspresem. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane są od sprzętu wspinaczkowego. Oba karabinki połączono wyjątkowo lekką taśmą Dyneema. Istotną nowością są rewolucyjne zmiany, które nastąpiły w kwestii stringa. Zupełnie nowe rozwiązanie to Fixit. Gumowy element ma za zadanie zapobiegać niechcianemu obracaniu się dolnego karabinka, ale jego rozbudowana forma chroni również taśmę przed przycieraniem o skały, co często kończy się jej przymusową wymianą. Dzięki temu ekspres po wpięciu jest idealnie ustawiony, a jego żywotność znacząco wzrasta.

Wymiary całości: ok. 28 x 5,5 cm

Wymiary karabinka: ok. 10 x 5,5 cm

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Fixit to rozwiązanie, które powstało z myślą o podniesieniu efektywności wspinacza. Utrzymuje on dolny karabinek we właściwej pozycji, ułatwiając i przyspieszając wpinanie liny. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość taśmy.
Jak każdy karabinek Climbing Technology, również modele Aerial Pro są indywidualnie testowane obciążeniem podprogowym 12 kN przed opuszczeniem fabryki. Dzięki temu masz pewność, że używając ekspresu, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Szary
Płeć Unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Aerial Pro B-HC
Waga ok. 84 g (1 sztuka)
Karabinek prosty Aerial Pro S
Taśma Dyneema
Wytrzymałość karab. 23.9.8 kN / 23.9.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Aerial PRO Set DY HC 12 cm - opinie klientów

0.0
0 opinie