top

Wiązania freeride Dynafit Beast 16 - black/gold

1 399,95 zł 2 799,90 zł
-50%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Dynafit Beast 16 to skitourowa rewolucja na którą czekał cały świat. Możliwość ustawienia wysokiej siły wypięcia zapewnia maksymalną kontrolę nad nartami, nawet dla najbardziej ekstremalnych narciarzy.

Mocniejszy z braci Beast z zupełnie zmienioną konstrukcją przedniej blokady pozwala na jeszcze bardziej bezkompromisową eksplorację górskich zboczy.

Wiele lat testów pozwoliło na stworzenie wiązań dla zaawansowanych narciarzy i profesjonalistów poszukujących najtrudniejszych technicznie zjazdów. Możliwość ustawienia siły wypięcia w zakresie 6-16 DIN spełni wymagania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Tak duża skala wypięcia powoduje, że nie ma takiej linii, na której Beast'y dałyby się czymś zaskoczyć. Gęsty las, ostre żleby i akrobatyczne dropy są naturalnym środowiskiem tych wiązań. 

Wiązania freeride Dynafit Beast umożliwiają podejscia na stokach położonych daleko od tłumów, kanap i gondol. Kompatybilne z wiąkszością butów skiturowych na rynku, przełączają z trybu zjazdu na walki (i odwrotnie).

Elementem wyróżniającym Dynafit Beast jest ruchoma głowica w przedniej części wiązania - Rotation Toe Piece. Umiejscowiona tuż pod podeszwą buta sprawia, że wiązanie pracuje w przypadku bocznego uderzenia również w tej części narty. Z zasady, wiązania pinowe działają inaczej niż zjazdowe - w tym sensie, że boczne wypinanie działa przy pięcie a nie przy palcach. Dzięki dodaniu płytki rotacyjnej, dodano czułości na boczne przeciążenia w przedniej części wiązania. Praktycznie wszyscy producenci wiązań kłowych zgodnie przyznają, że nie ma potrzeby stosowania takiej konstrukcji we wszystkich wiązaniach skiturowych (wypinanie przy pięcie zwyczajnie działa) ale dla osób które wyraźnie obawiają się przejścia na modele pinowe, są mocno przyzwyczajone do rozwiązań znanych ze zjazdówek, albo też wiedzą, że ich wiązania czeka mocna jazda, przygotował Dynafit własnie model Beast. Obrotowy moduł w połączeniu z aktywną piętką to maksymalne bezpieczeństwo wypinania w razie upadku, poświadczone certyfikatem TÜV. Siłę wypięcia piętki można regulować w zakresie 6 - 16.

Do produkcji wiązań big mountain freeride Dynafit Beast zastosowano najwyższej jakości materiały. W kluczowych miejscach jest to kute aluminium oraz stal. Odpowiadają one za wysoką niezawodność całości, a także pozwalają na długie użytkowanie wiązań. Tam gdzie było to możliwe zastosowano lekkie tworzywo, które pozwoliło obniżyć wagę całości.

Wiązania Dynafit Beast 16 to najmocniejsza pozycja w kolekcji FREE. Sugerowane dla użytkowników którzy cenią wygodę, intuicyjność obsługi i wysokiej jakości materiały zapewniające dużą żywotność sprzętu. Niezawodne i niesamowicie odporne na uszkodzenia. Do tego pewnie trzymają but w zjeździe, a w przypadku nieoczekiwanego upadku, wypinają się w bezpieczny sposób. Stworzone dla uprawiających freeride, big mountain freeride. Pozwalają podchodzić pod wcześniej niedostępne ściany.

Przełączanie między trybami walk i ski odbywa się bez potrzeby obracania piętki (w przeciwieństwie do regularnych wiązań skiturowych) - wystarczy przerzucić pierwszą "klapkę" z piętki na skistoper i docisnąć ją (zamyka skistopery i przykrywa piny tak aby tył buta już się nie wpinał). Jeśli tak sustawiona pozycja startowa będzie nieodpowiednia (strome zbocze) to wystarczy talerzykiem kijka przerzucić drugą "klapkę" i docisnąć piętą. Tworzy ona swego rodzaju "obcas" który zmienia kąt opadania naszej stopy na bardziej korzystny dla stromych podejść.

Wiązania serii Beast nie mają sobie równych wśród rozwiązań stosowanych na rynku skitourowym.

Wiązania freeride Dynafit Beast 16 - najważniejsze cechy:

  • Wysokiej jakości materiały zapewniają wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi;
  • Nowe rozwiązanie tylnej części wiązania zwiększające sztywność poprzeczną;
  • Ruchoma przednia część wiązania;
  • Bardzo duża łatwość wpinania ułatwiająca założenie nart nawet w głębokim śniegu;
  • Certyfikat TÜV;
  • Nowe rozwiązania w tylnej części wiązania zapewniają większa stabilność i możliwość ustawienia siły wypięcia na DIN w zakresie 6 - 16;
  • Przeznaczenie: freeride, free touring
Użyte materiały: kute aluminium 6082, stal CRMO, wytrzymały plastik, stal nierdzewna, titanal
Specyfikacja techniczna:
Kolor Szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Dynafit Free
Przeznaczenie Freeride / Free Touring
Konstrukcja Pinowe (kłowe)
Waga 1 wiązania 950 g
Skistopery Tak - zintegrowane
Szerokość skistoperów 105 mm
120 mm
135 mm
Pętle Guide Leash Nie
Mocowanie harszli Tak - opcjonalne (dostarczane w komplecie)
Regulacja długości 50 mm
Siła wypięcia DIN Regulowana 6-16
Wysokość piętki 2 wysokości
Sezon 17/18

Wiązania freeride Dynafit Beast 16 - black/gold - opinie klientów

0.0
0 opinie