top

Deuter Plecaki

Plecaki Deuter produkuje w różnych rozmiarach i różnych wariantach użytkowych. Zapoznaj się z bogatą ofertą i wybierz ten model, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Zamykanie
    Ściągacz z klapą
Zobacz jako Siatka Lista

168 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

168 Produkty

na stronę
Wyczyść

Plecaki Deuter to gwarancja wysokiej jakości oraz wygody

Mało która outdoorowa marka może pochwalić się tak okazałą kolekcją plecaków górskich. Plecaki Deuter to modele zarówno wspinaczkowe, turystyczne, podróżne, rowerowe, hikingowe i wiele, wiele innych. Jednym zdaniem – szeroka gama, dedykowana pod wszelkie sporty górskie. W każdej linii produktów znajdziesz technologiczne rozwiązania zapewniające optymalne wsparcie sportu, który uprawiasz. Dla przykładu plecaki deuter przeznaczone na jednodniowe wędrówki mają wygodny system nośny oparty na konstrukcji siateczkowej, dzięki któremu zapewniona jest maksymalna wentylacja pleców. Plecaki wspinaczkowe z kolei są wąskie i doskonale dopasowane do pleców. Dzięki temu nie krępują ruchów podczas wspinaczki i nie zaburzają naszego środka ciężkości. Dzięki temu my zachowujemy tak niezbędny na skalnych drogach balans ciała. Z kolei modele rowerowe posiadają szereg udogodnień jak protekcja dla pleców w przypadku upadku, organizer na narzędzia rowerowe, czy specjalna kieszeń na kask. W plecakach marki Deuter docenisz szczegóły, które tworzą funkcjonalną, przemyślaną całość.

Plecaki Deuter od samego początku były produktem flagowym

Powstała w samym sercu Bawarii w 1898 (tak, w XIX wieku!) firma zna początku swej działalności produkowała torby dla listonoszy. Szybko jednak zaczęła szyć również plecaki i do dziś jest z nimi utożsamiana. Wygodne i funkcjonalne plecaki w kraju alpejskim podbijały pierwsze niezdobyte do tej pory szczyty, granie i ściany. Od samego początku w tworzenie niedoścignionego wzoru plecaka włączeni byli alpiniści, którzy wnosili swoje uwagi do projektów. Tym samym dziś mamy do czynienia z wysokiej jakości plecakami. Niezwykle trwałymi, wygodnymi i wychodzącymi naprzeciw oczekiwaniom ich użytkowników.

Damskie i męskie plecaki Deuter – co je właściwie różni?

Marka Deuter przykłada szczególną wagę do perfekcyjnego dopasowania plecaka do naszych oczekiwań. Każda seria produktów ma swój model damski i męski. Na czym polega zatem różnica między kobiecym a męskim plecakiem? Już spieszymy z wyjaśnieniem! Przede wszystkim modele te różni system nośny i to w jego zróżnicowaniu tkwi sedno tej kategoryzacji. Damskie plecaki Deuter skrojono na krótszy tors. Inaczej wyprofilowane są również pasy naramienne, które uwzględniają różnicę w budowie anatomicznej kobiet i mężczyzn. Z kolei pas biodrowy jest lepiej amortyzowany by delikatnie opierać się na biodrach nie powodując ucisku ani odgnieceń. Podział na damskie i męskie modele jest szczególnie ważny w przypadku modeli trekkingowych o dużych pojemnościach. To zróżnicowanie przekłada się bezpośrednio na wygodę użytkowania oraz nasz komfort.

Za te szczegóły pokochasz plecaki Deuter

Plecaki trekkingowe, wycieczkowe czy wspinaczkowe pokochasz za liczne rozwiązania techniczne, które sprawią że użytkowanie plecaka będzie niezwykle wygodne. W plecakach trekkingowych z całą pewnością docenisz komin, który stanowi dodatkową możliwość załadunku. W modelach o pojemności 70 litrów to nawet dodatkowe 15 litrów, które możemy przeznaczyć na zapakowanie niezbędnych rzeczy. Plecaki Deuter posiadają również regulowaną klapę. W niej z kolei znajdują się poręczne wewnętrzne i zewnętrzne kieszenie, często nawet z organizerem czy haczykiem do przytroczenia kluczy. W środkowej klapie natomiast znajdziesz obrazkową instrukcję wzywania pomocy w górach. Boczne troki pozwolą na przytroczenie dodatkowego bagażu, albo ściągniętej akurat kurtki. W przypadku niepełnego załadowania plecaka możemy nimi go skompresować.

Plecaki Deuter cechują się także wygodnym, szerokim i regulowanym pasem biodrowym. W zdecydowany sposób odciąża on nasze plecy i ramiona przenosząc ciężar plecaka w głównej mierze na biodra. Rozpatrując plecaki trekkingowe bardzo praktyczny okaże się również regulowany system nośny, który możemy dostosować do naszych gabarytów. W lżejszych plecakach o mniejszej pojemności z przeznaczeniem na wycieczki jednodniowe lub weekendowe bardzo praktyczny okaże się system nośny w postaci siateczki. Pozwala on utrzymać pewien dystans między plecami, a plecakiem. Dzięki temu zapewniona jest swobodna wymiana powietrza. Poznaj plecaki Deuter w sklepie górskim 8a.pl i wybierz model idealny dla siebie. Bez względu na to, czy jesteś wytrawnym wspinaczem czy backpackersem znajdziesz tu z całą pewnością model, który podbije Twoje serce i posłuży Ci na długie lata!