top

Deuter EL - plecaki dla wysokich

Seria Deuter EL – to plecaki dla wysokich; specjalna edycja najpopularniejszych modeli przeprojektowana z myślą o wyższych użytkownikach, którzy mają problem ze znalezieniem wygodnych systemów nośnych proporcjonalnie dopasowanych do ich wzrostu.

6
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę

Seria plecaków Deuter EL udowadnia, że ta znana na rynku niemiecka firma wyjątkowo troszczy się o to by każdy mógł znaleźć wygodny model dla siebie. Klasyczne warianty plecaków pasują do budowy ciała większości mężczyzn i co wyższych kobiet; dla niższych osób (głównie kobiet) przewidziano bardzo bogatą linię SL o krótszym systemie nośnym. Jednak te 2 wiodące rozmiry, zaspokajające potrzeby 99% dorosłych użytkowników, nie sprawdzały się dla osób najwyższych. Plecaki dla wysokich z oznaczeniem EL to propozycja dla osób o wzroście w przedziale 190-200 cm. Funkcjonalność tych modeli niczym nie odbiega od klasycznych wariantów, jednak wyposażono je w dłuższy system nośny i proporcjonalnie zwiększono wymiary pozostałych elementów. Te 6 - 9 cm więcej na długości pleców robi ogromną różnicę i pozwala najwyższym zapiąć pas biodrowy właśnie na biodrach, a nie gdzieś w pasie. Plecaki dla wysokich z linii Deuter EL, w porównaniu z modelami z regularnych serii, mają nieco zwiększoną pojemność. 

Deuter EL – plecaki dla wysokich

Komfort przenoszenia bagażu jest tak samo ważny na co dzień, jak i w czasie wyjazdów. Dlatego projektanci niemieckiej marki zdecydowali się, żeby przygotować w ramach linii Deuter EL dla wysokich zarówno modele hikingowe, rowerowe, jak i miejskie. Mierzący więcej użytkownicy mogą sięgnąć zatem na przykład po opracowane z myślą o nich plecak Futura, z doskonale wyentylowaną siatką dystansową. Trans Alpine to kultowy plecak rowerowy, a Giga - na laptopa. Linia EL proponowana jest w wyłącznie w 1 kolorze.