top

Detektor Pieps DSP Sport

1 079,10 zł 1 199,00 zł
10% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Detektor lawinowy Pieps DSP Sport ma za zadanie maksymalnie ułatwić przeprowadzenie skutecznej akcji poszukiwawczej w przypadku zejścia lawiny. Należy mieć go zawsze ze sobą w trakcie górskich wycieczek w zimowych warunkach. Spełni swoje zadanie na trekkingu jak i skiturowej wyprawie.

Posiada technologię DSP czyli Digital Signal Processing, co oznacza cyfrowe przetwarzanie sygnału. Ma ona pozytywny wpływ na efektywność akcji ratowniczej, szczególnie, jeśli w lawinisku znajduje się kilka osób. Poza detektorem będącym częścią lawinowego ABC niezbędna jest wiedza, jak go używać oraz odpowiednie zimowe szkolenie.

Wybierając się w góry zimą warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników wycieczki. Każdy powinien mieć ze sobą lawinowe ABC oraz wiedzieć jak go używać. Dobrze przećwiczyć korzystanie ze sprzętu wcześniej oraz sprawdzić działanie detektorów przed wyjściem poprzez korzystanie z funkcji testu grupowego.

Detektor Pieps DSP Sport został wyposażony w system 3 anten, oferując kolisty zasięg sygnału, który przekłada się na szybkość i stabilność jego odbioru. Zastosowano tutaj kilka przydatnych w terenie funkcji, które sprawiają, że jest łatwy, wręcz intuicyjny w obsłudze, podnosząc bezpieczeństwo Twoje i Twoich przyjaciół.

Pieps DSP Sport to przede wszystkim szeroki wachlarz różnych funkcjonalności. Funkcja wibracji sygnalizuje wychwycenie pierwszego sygnału, dzięki czemu uczestnicy akcji poszukiwawczej mogą skoncentrować się na wzrokowym poszukiwaniu ofiar. To praktyczne rozwiązanie umożliwiające skupienie wzroku na terenie poszukiwań.

Detektor został wyposażony w duży wyświetlacz, który jest wyjątkowo czytelny. Ułatwia to pracę oraz pozwala na podniesienie efektywności działań. Pieps DSP Sport został wyposażony w efektywny system zaznaczania Mark – sygnał jest precyzyjnie przetwarzany bez obniżenia sprawności urządzenia. To szczególnie przydatne, gdy w obszarze poszukiwań znajduje się więcej osób. Można wtedy oznaczyć osoby już odnalezione i przystąpić do dalszego przeszukiwania lawiniska.

Funkcja Auto-Antenna-Switch polegająca na automatycznym przełączeniu detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w jej działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi. Dzięki niej możliwe jest jeszcze bardziej wydajne poszukiwanie.

Auto-Search-to-Send to automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu. W ten sposób w przypadku zejścia lawiny wtórnej detektor automatycznie przestawi się na nadawanie. To przydatne szczególnie, jeśli z osoby poszukującej stajemy się poszukiwanym. Detektor lawinowy Pieps DSP Sport posiada także funkcję iProbe Support polegającą na jego automatycznej dezaktywacji, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe. Wtedy na ekranie urządzenia odbierającego automatycznie wyświetla się kolejny co do siły sygnał.

Ważna będzie również możliwość przeprowadzenia testu grupowego opierającego się na sprawdzeniu działania i parametrów urządzeń partnerów, jest on zalecany przed każdym wyjściem w góry. Dzięki takiemu systemowi otrzymasz pewność, że wybierające się z Tobą osoby posiadają sprawny sprzęt. Taka wzajemna kontrola może wpłynąć dodatnio na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników wycieczki.

Pieps DSP Sport to także system nośny Pieps DSP Sport złożony z neoprenowego pokrowca oraz wyściełanego pasa umożliwiającego jego zamocowanie. W ten sposób detektor będzie właściwie zabezpieczony przed przypadkowym uszkodzeniem. Dodatkowo nie będzie on ograniczał ruchów użytkownika, dzięki wygodnemu systemowi zakładania. Pokrowiec umożliwia szybki dostęp do detektora.

Pieps DSP Sport najważniejsze cechy:

 • System składający się z 3 anten Pieps;
 • Łatwy w obsłudze za sprawą jednego przycisku;
 • Wyposażony w technologię DSP (Digital Signal Processing, cyfrowe przetwarzanie sygnału);
 • Kolisty zasięg sygnału przekładający się na szybkość i stabilność odbioru sygnału;
 • Detektor posiada duży wyświetlacz, który przekłada się na odpowiednią czytelność;
 • Został wyposażony w efektywny system zaznaczania Mark – sygnał jest precyzyjnie przetwarzany bez obniżenia sprawności urządzenia;
 • Funkcja Auto-Antenna-Switch polegająca na automatycznym przełączeniu detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w jej działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi;
 • Funkcja Auto-Search-to-Send to automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu (co może oznaczać, że doszło do zasypania);
 • iProbe Support to funkcja automatycznej dezaktywacji detektora, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe, na ekranie urządzenia odbierającego automatycznie wyświetla się kolejny co do siły sygnał;
 • Możliwość przeprowadzenia testu grupowego polegającego na sprawdzeniu działania i parametrów urządzeń partnerów, jest on zalecany przed każdym wyjściem w góry;
 • Wyposażony w system nośny Pieps DSP Sport pozwalający na zamocowanie detektora;
 • Neoprenowy pokrowiec dla ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem;
 • Wyściełany pas na ramię oraz system szybkiego otwierania pokrowca, umożliwiający błyskawiczny dostęp;
 • Sam detektor nie gwarantuje bezpieczeństwa, należy zapoznać się z jego instrukcją oraz wiedzieć jak należy go stosować.
Maksymalny zasięg: ok. 50 m
Szerokość pasa poszukiwań: ok. 50 m
Zasilanie: 3 x AAA
Żywotność baterii: ok. 200 h
Częstotliwość nadawania: 457 kHz
Zakres temperatury: ok. -20-45°C
Specyfikacja techniczna:
Kolor Zielony
Płeć Unisex
Waga ok. 327 g
Wymiary ok. 11,5 x 7,5 x 3 cm

Detektor Pieps DSP Sport - opinie klientów

0.0
0 opinie