top

Detektor lawinowy Ortovox Zoom+

791,99 zł 989,99 zł
-20% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 791,99 zł
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Detektor lawinowy Ortovox Zoom, to model o maksymalnie uproszczonym sposobie obsługi. Fantastyczne możliwości jakie daje technologia Smart Antenna, bardzo nowoczesny design intuicyjne użytkowanie to mieszanka która musiała zagwarantować niemieckiej marce sukces. ZOOM plus to jeden z najpopularniejszych detektorów na rynku!

Charakteryzuje się najłatwiejszą obsługa, najnowszą technika, zupełnie nowym designem, a przy tym wszystkim można je kupić za rozsądną cenę. Detektor Zoom bez wątpienia największe emocje wzbudzi na rynku młodych entuzjastów sportów zimowych, osób uprawiających turystykę zimową i narciarstwo poza trasami.

Obsługa urządzenia została zredukowana do minimum, do najważniejszych funkcji. Cała elektronika ZOOM'a zostaje automatycznie sprawdzona przy włączeniu (auto test) i podczas użytkowania jest pod stałą kontrolą. Jedynie dwa przyciski sprawiają, iż detektor lawinowy jest bardziej intuicyjny niż jakiekolwiek inne urządzenie. Włączony, automatycznie ustawia się w trybie nadawania. W tryb szukania przenosimy się za pomocą przycisku, znajdującego się u góry obudowy. Ortovox Zoom wyposażony jest w specjalny czujnik ruchu. Jeśli urządzenie ustawione jest w tryb poszukiwania i pozostaje w bezruchu ponad 120 sekund, automatycznie przełącza się w tryb nadawczy. Stanowi to doskonałe zabezpieczenie w przypadku zejścia powtórnej lawiny. Wszystkie inne polecenia pokazywane są na wyświetlaczu LED. Wygodną obsługę i dodatkową ochronę (pewny chwyt) umożliwia gumowy otok znajdujący się na całym obwodzie urządzenia. Standardowo, detektor lawinowy Zoom wyposażony jest w pętlę na rękę razem z pokrowcem.

Detektor lawinowy Ortovox Zoom+ zapewnia prosty i czytelny odczyt położenia poszukiwanej osoby. Na dużym wyświetlaczu pokazana jest odległość do osoby zasypanej, a kierunek poszukiwania wskazują strzałki. Wyświetlacz LED jest dobrze widoczny, zarówno przy dużym nasłonecznieniu jak i w nocy. Wskazania wizualne wspomagane są pomocnymi efektami dźwiękowymi, co ułatwia właściwe odczytanie wskazania na wyświetlaczu. W przypadku większej ilości zasypanych osób, informacja o tym również zostaje wyświetlona za pomocą osobnej ikonki (urządzenie wskazuje położenie osoby znajdującej się najbliżej - o najmocniejszym sygnale).

Zoom wyposażony jest w trzy anteny kierunkowe, dzięki którym następuje poprawa zasięgu, a więc wzrastają szanse na odnalezienie przysypanej osoby. Maksymalny zasięg detektora wynosi 40 metrów. Zoom zasilany jest za pomocą tylko 1 baterii AA (typowe urządzenie tego rodzaju potrzebuje 3-4 baterii). Maksymalny czas działania na baterii (w trybie nadawania) wynosi 250 godzin.

Przypominamy, iż ze względów bezpieczeństwa detektorów nie wolno zasilać akumulatorkami, należy zawsze stosować baterie alkaliczne!

Detektor lawinowy Ortovox Zoom+ - najważniejsze cechy produktu:

  • Intuicyjna obsługa - Główną celem przyświecającym projektantom Zooma była prostota obsługi. Dzięki zastosowaniu jedynie dwóch przycisków, praktycznie uniknięto możliwość popełnienia jakiegokolwiek błędu podczas korzystania z urządzenia. Raz włączone urządzenie można przełączać pomiędzy trybami nadawania i szukania, za pomocą specjalnego przełącznika. Podczas poszukiwania, jasne instrukcje są wyświetlane na dużym i czytelnym wyświetlaczu LED. Wygodną obsługę i dodatkową ochronę zapewnia gumowy otok. Przed zgubieniem urządzenia zabezpiecza elastyczna pętla na rękę oraz wygodny futerał.
  • Wyświetlacz + sygnały dźwiękowe - Zoom umożliwia prosty i czytelny odczyt położenia poszukiwanej ofiary. Wyświetlacz LED pokazuje odległość do osoby zasypanej a strzałki wskazują kierunek poszukiwania. Wyświetlacz LED jest szczególnie dobrze widoczny w ciężkich warunkach oświetleniowych, przy dużym nasłonecznieniu oraz w warunkach nocnych. Intuicyjna akustyka (wyższe / niższe tony) pomaga właściwie odczytywać wskazania na wyświetlaczu.
  • System inteligentnych anten - Zastosowany w urządzeniu system inteligentnych anten (Smart Antenna Technology) analizuje pozycję osoby przysypanej śniegiem i automatycznie ustawia wysyłanie sygnału za pomocą anteny o najlepszym położeniu. Wynik poszukiwawczy jest o 43% lepszy nawet w najcięższych warunkach akcji, dzięki czemu osoba zasypana ma zdecydowanie poprawione szanse na skuteczne odnalezienie. Ta opatentowana technologia współpracuje ze wszystkimi detektorami w zasięgu. Każde urządzenie odbiorcze, niezależnie od producenta, korzysta z tej innowacji ORTOVOX.
  • Zabezpieczenie w przypadku zejścia powtórnej lawiny - Zoom posiada najnowszą, trójantenową technologię z sensorami ruchu. Jeżeli nadajnik nie zarejestruje w ciągu 120 sekund podczas poszukiwania żadnego ruchu, automatycznie przełączy się w tryb nadawania. Dzięki temu osoby przeszukujące lawinisko są stale zabezpieczenie w przypadku zejścia powtórnej lawiny.
  • Zaawansowana technologia - Cała elektronika ZOOM'a zostaje automatycznie sprawdzona przy włączeniu (auto test) i podczas użytkowania jest pod stałą kontrolą. W przypadku zasypania zostaje aktywowany moduł poszukiwawczy, ratownicy otrzymują w odległości 40 m pierwszy sygnał i w ten sposób mogą ograniczyć pole poszukiwawcze. ZOOM chroni środowisko i oszczędza portfel bez konieczności pójścia na kompromis. Pojedyncza bateria AA wystarcza do 250 godzina nadawania.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 11390
Kolor niebieski
Płeć Unisex
Outlet Tak
Przeznaczenie Skituring

Ortovox Zoom+ - opinie klientów

0.0
0 opinii