Damskie buty trailowe Salomon XA Enduro - ceramic/lime punch/black

384,45 zł 699,00 zł
45% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł
Tabela rozmiarów
Rzeczywiste pomiary pobrane przez pracowników sklepu 8a.pl
Rozmiar EU 37 1/3 28 28 2/3 29 1/3 40 40 2/3 41 1/3
Rozmiar UK 4,5 5 5,5 6 6,5 7 7,5
Całkowita długość wkładki (cm) 24,2 24,4 25,2 25,7 26,3 26,6 26,8
Na stopę ok. (cm) 23,7 24,9 24,7 25,2 25,8 26,1 26,3
Jak mierzyć buty?

Wyciągnij wkładki z już posiadanych butów i porównaj z rzeczywistymi wymiarami tego moduleu pobranymi przez nas. Następnie zmierz długość stopy i sprawdź, który rozmiar sugerujemy.

Wkładki mierzymy metrem krawieckim. Zwróć uwagę na okolice pięty. Jesli wkładka jest tam płaska to metrówkę ściśle przykładamy do powierzchni (A1). Kiedy tył jest mocno profilowany (wygięty ku górze) to długość mierzymy niejako "w powietrzu" (A2).

Teraz załóż odpowiednią skarpetę.Postaw stopę na podłodze i piętę dosuń do ściany. Koniecznie mocno obciąż stopę (nie siedź!) i rozprostuj wszystkie palce. Zaznacz najdalej wysuniętu punkt (B), a następnie zmierz tak określoną długość.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocna a wybór jak najbardziej trafiony. Pamiętaj, że pomimo wspólnych starań, aby pomiary były precyzyjne mogą zdarzyć się kilkuprocentowe rozbieźności wynikające z metody pomiaru, ułożenia produktu .tp. Dane traktuj orientacyjnie i jako podstawę do oceny "przeskoków" pomiędzy kolejnymi rozmiarami.

Damskie buty trailowe Salomon XA Enduro to model wybierany do biegania w najbardziej wymagającym terenie, najczęściej poza utwardzonym szlakiem. Oferowana przez nie doskonała ochrona przed drobnymi kamyczkami i gałązkami, chcącymi dostać się do środka buta, pozwoli na sprawne pokonywanie kilometrów bez niepotrzebnych przerw.

Damska wersja Salomon XA Enduro to idealne dopasowanie do kobiecej stopy i fantastyczne właściwości użytkowe w wymagającym terenie. Buty doskonale spiszą się zarówno w górach, jak i w biegach na orientację, gdzie często nie my decydujemy o aktualnie pokonywanym terenie, ale mapa, wyznaczająca najkrótszą drogę do następnego punktu. Całość oferuje bardzo dobrą wentylację, sprawdzając się nawet w cieplejszej części roku.

Damskie buty trailowe Salomon XA Enduro przyciągają uwagę charakterystyczną cholewką. Posiada ona stosunkowo lekką konstrukcję z dużymi siatkowymi panelami. Oferują one bardzo skuteczną wymianę powietrza, zapewniając stopom komfortowy klimat. W kluczowych miejscach pojawiają się wzmocnienia z syntetycznego materiału. Charakterystycznym elementem jest zintegrowany ochraniacz. To on odpowiada za ochronę buta przed dostawaniem się do jego wnętrza drobnych kamieni i gałązek. Takie rozwiązanie pozwala w każdym momencie zboczyć ze szlaku i wybrać drogę na przełaj - przez środek lasu czy kamienistym zboczem, bez obaw, że po chwili będziemy musieli stanąć i usuwać ze środka uwierające kamienie i gałązki. Całość została oczywiście optymalnie dopasowana do kształtu damskiej stopy, przez co oferuje maksymalny komfort i minimalizuje ryzyko powstawania otarć czy odcisków.

Damskie buty biegowe Salomon XA Enduro posiadają rozbudowaną śródpodeszwę, która ma zapewniać maksymalną efektywność w trakcie przemieszczania się w trudnym terenie. Jej podstawę stanowi pianka EVA o dwóch gęstościach. Ponadto zastosowano w niej system Profeel Film. Ma on na celu zapewnienie odpowiedniej sztywności na całej długości buta. Przekłada się to na większą stabilność oraz pewniejsze przetaczanie stopy w zróżnicowanym terenie. Ponadto w śródpodeszwie znalazł się materiał Energy Cell+, który oferuje doskonałe wybicie, co pozytywnie wpływa na podwyższenie dynamiki biegu. Dzięki niemu, część energii powstającej w trakcie uderzenia o podłoże, będzie można przekształcić w jeszcze mocniejsze odbicie.

Niezwykle istotnym elementem każdego buta trailowego jest podeszwa. Tutaj zastosowano podeszwę Contagrip® Premium Wet Traction, która doskonale sprawdza się nie tylko na suchym, ale również wilgotnym podłożu. Dzięki temu można sprawnie przemierzać górskie szlaki. Optymalnie ukształtowany bieżnik świetnie sprawdza się na zróżnicowanym podłożu, oferując bardzo dobrą trakcję zarówno kiedy podążasz pod górę, jak i wtedy gdy zbiegasz do doliny.

Damskie buty trailowe Salomon XA Enduro to doskonałe zabezpieczenie stopy przed kamykami i gałązkami, które chcą się dostać do ich wnętrza. Pozwalają na wyjątkowo szybkie pokonywanie nawet najtrudniejszego terenu i oferują optymalne dopasowanie do damskiej stopy.

Salomon XA Enduro najważniejsze cechy:
 • Idealnie sprawdzają się w czasie schodzenia z utwardzonych ścieżek;
 • Optymalnie dopasowane do kształtu damskiej stopy;
 • Lekka cholewka z siatkowymi panelami zapewnia bardzo dobrą wentylację;
 • Wbudowany ochraniacz zapobiega dostawaniu się kamyczków i gałązek to środka butów;
 • Wzmocnienia w kluczowych miejscach zapewniają wytrzymałość w trudnym górskim terenie;
 • Szybki system wiązania Quicklace;
 • Specjalnie wykończone pętle na linkę pozwalają się jej swobodnie przesuwać, co zwiększa dopasowanie cholewki do stopy;
 • Konstrukcja Advanced Chassis;
 • Śródpodeszwa wykonana z pianki EVA o dwóch gęstościach;
 • Specjalny materiał Energy Cell+ w śródpodeszwie świetnie amortyzuje i oddaje energię podczas wybicia;
 • Specjalna konstrukcja Profeel Film zwiększająca stabilność stopy w trakcie jej przetaczania;
 • Podeszwa Salomon Contagrip® Premium Wet Traction oferuje fantastyczną przyczepność zarówno na suchym, jak i mokrym podłożu;
 • Drop wynoszący 9 mm.

Contagrip® to opracowywane przez markę Salomon podeszwy charakteryzujące się fantastycznymi właściwościami terenowymi. Optymalny dobór głębokości bieżnika, jego kształtu oraz układu, a także specjalna mieszanka gumy są dopasowywane do przeznaczenia butów. Buty trailowe są wyposażane w najbardziej agresywne podeszwy Salomon Contagrip®, aby jak najlepiej sprawdzały się podczas szybkiego pokonywania zróżnicowanego terenu górskiego. Z kolei obuwie o większej wszechstronności posiada najczęściej podeszwy o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie, dzięki czemu lepiej spisuje się na twardych nawierzchniach.
Profeel Film to specjalne rozwiązanie konstrukcyjne zwiększające stabilność stopy w trakcie jej przetaczania po podłożu. Element konstrukcyjny umieszczony wewnątrz śródpodeszwy łączy przód i tył buta, zapewniając optymalne usztywnienie konstrukcji na całej długości buta. Rozwiązanie to poprawia stabilizację stopy w trudnym terenie.
Energy Cell to specjalny materiał charakteryzujący się wysoką sprężystością. Jest najczęściej umieszczany w podeszwach obuwia trailowego marki Salomon. Świetnie oddaje on część energii zmagazynowanej w czasie uderzenia o ziemię, aby wybicie z palców było jeszcze efektywniejsze. Materiał Energy Cell sprawia, że bieg staje się bardziej dynamiczny, a także pozytywnie wpływa na amortyzację.
Specyfikacja techniczna:
Waga (jednego buta) ok. 256 g (rozm.38)
Drop 9 mm
Głebokość bieżnika ok. 3 mm
Amortyzacja Wysoka
Podłoże Skały / kamienie
Przeznaczenie Treningowe
Cholewka Siateczka, syntetyczne wzmocnienia
Membrana ---
Podeszwa Salomon Contagrip® Premium Wet Traction
Śródpodeszwa Energy Cell+

Damskie buty trailowe Salomon XA Enduro - ceramic/lime punch/black - opinie klientów

0.0
0 opinie