top

Czołówka Petzl Nao - black/white

647,99 zł 899,99 zł
-28% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 647,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Czołówka Petzl Nao to zaawansowany model z sensorem światła, który automatycznie dopasowuje jego ilość do naszych potrzeb. Zaawansowana technologia Reactive Lighting zapewnia optymalną ilość światła bez ciągłego przełączania trybów. Idealne rozwiązanie do dynamicznych aktywności, takich jak biegi terenowe czy jazda na rowerze.

Kolejne wcielenie jednego z czołowych modeli w ofercie marki Petzl. Czołówka Nao powstała z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Niezwykła wszechstronność tego modelu sprawia, że całość wyśmienicie sprawdza się w czasie niezliczonej ilości aktywności, takich jak chociażby biegi terenowe, jazda na rowerze, narciarstwo czy wspinaczka. Maksymalnie nowoczesna konstrukcja zapewnia dużą ilość światła, kiedy tylko jest to niezbędne.

Czołówka Petzl Nao wykorzystuje nowatorską technologię Reactive Lighting. Jest to fantastyczny pomysł na zwiększenie wszechstronności sprzętu. W czołówce wbudowano precyzyjny czujnik światła, który automatycznie dostosowuje rodzaj wiązki oświetlenia (skupiony lub bardziej rozproszony) oraz moc świecenia do panujących warunków oraz aktywności. Dzięki temu oświetlenie dynamicznie zmienia się w trakcie przemieszczania, aby zapewnić jak najlepszą widoczność. W wyjątkowo ciemnych warunkach czołówka korzysta z większej mocy, żeby lepiej rozjaśnić mrok. W czasie nocy, kiedy księżyc jest w pełni lub na oświetlonym terenie, moc czołówki automatycznie się zmniejsza, bez potrzeby ręcznego przełączania i zmiany trybów. Rozwiązanie to znajduje również doskonałe zastosowanie na szlaku, kiedy podczas sprawdzania mapy czołówka również zmniejsza moc i nie wywołuje efektu oślepienia.

Rozwiązanie Petzl Reactive Lighting posiada trzy podstawowe zalety. Po pierwsze zawsze dysponujesz optymalną ilością światła w zależności od potrzeb i warunków. Po drugie w miejscach dobrze oświetlonych zmniejsza się znacząco pobór energii, która w tradycyjnych modelach jest w tym momencie marnowana. Znacząco przedłuża to czas działania na jednym naładowaniu akumulatorów. Po trzecie masz zupełnie wolne ręce, które w końcu nie muszą być używane do ustawicznego zmiany trybów świecenia i dostosowywania ich do potrzeb.

W technologii Reactive Lighting dostępne są dwa tryby oświetlenia. Max Autonomy pozwala maksymalnie wydłużyć czas pracy czołówki, a poziom oświetlenia dobierany jest automatycznie, osiągając maksymalnie 305 lumenów. Do szybkiego przemieszania się oraz maksymalnego oświetlenia służy tryb pracy Max Power, w którym maksymalnie osiąga aż 700 lumenów jasności.

Oprócz trybów automatycznie dopasowujących ilość światła dostępne są również bardziej tradycyjne opcje ze stabilizowanym poziomem oświetlenia. Latarka czołowa Petzl Nao może świecić z jasnością 120 lub aż 500 lumenów do niemal całkowitego wyczerpania akumulatora. Tryb Constant Lighting odpowiada za to, aby jasność pozostawała na tym samym poziomie przez cały czas pracy czołówki. Jest to rozwiązanie przygotowane dla tradycjonalistów, a także po to, aby zapewnić pożądaną ilość światła kiedy zajdzie taka potrzeba.

Czołówka Petzl Nao jest zasilana przez załączony pojemny akumulator litowo- jonowy (2600 mAh), który wyjątkowo dobrze sprawdza się w czasie częstego używania oświetlenia. Jego wydajność pozostaje na wysokim poziomie nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu całość doskonale spisze się również w przejściowych porach roku oraz w zimie. Akumulator ładuje się poprzez zintegrowaną wtyczkę USB. Całość jest kompatybilna z większością ładowarek USB do telefonów komórkowych, komputerów, power banków itp.). Kolorowy wskaźnik pokazuje stan baterii, abyś zawsze wiedział kiedy podładować czołówkę przed dłuższą wyprawą.

Czołówka oraz akumulator zostały połączone za pomocą opaski Zephyr. Jej specjalna konstrukcja umożliwia szybkie dopasowanie do kształtu głowy. Ponadto świetnie stabilizuje czołówkę i pozwala precyzyjnie oświetlać drogę. Latarka czołowa posiada również wielofunkcyjny wyłącznik, który posiada blokadę zapobiegającą przypadkowemu włączeniu czołówki np. plecaku.

Czołówka Petzl Nao - najważniejsze cechy:

  • Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja z opaską Zephyr idealnie leży na głowie;
  • 2 tryby w technologii Reactive Lighting (automatyczny dobór ilości światła):
  • 2 tryby w technologii Constant Lighting (stała moc oświetlenia niezależnie od stopnia naładowania akumulatora):
  • Wydajny akumulator litowo-jonowy o pojemności 2600 mAh zapewniający sprawność przez 300 cykli ładowań (później pojemność spada o ok. 30%);
  • Wskaźnik rozładowania akumulatora;
  • Wyłącznik z blokadą zapobiegającą przypadkowemu uruchomieniu czołówki podczas transportu;
  • Możliwość dokupienia osobno zestawu z dłuższym kablem umożliwiającego przytroczenie akumulatora do paska;
  • W zestawie kabel USB oraz górna opaska;
  • Typ wiązki szeroki i skupiony lub oba;
Parametry oświetlenia Poziom światła Ilość światła Zasięg Czas świecenia
Tryb Reactive Lighting Max autonomy do 305 lumenów do 80 m ok. 12 h
Tryb Reactive Lighting Max power do 700 lumenów do 135 m ok. 6 h 30
Tryb Constant Lighting Max autonomy 120 lumenów 60 m 8 h
Tryb Constant Lighting Max power 500 lumenów 130 m 1 h 30
Tryb rezerwowy - 15 lumenów - 2 h
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu E36AHR 2
Kolor biały
Płeć Unisex
Outlet Tak
Waga z bateriami ~ 187 g
Zasięg maksymalny 135 m
Zasilanie Akumulator litowo-jonowo 2600 mAh
Zmienne tryby 4
Żarówki LED
Czas pracy Max: ~12 h
Promoitem Bestseller
Przeznaczenie Bieganie

Petzl Nao - opinie klientów

0.0
0 opinii