top

Czołówka Petzl NAO+

569,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Czołówka Petzl Nao + to kolejne wcielenie pierwszej prawdziwie inteligentnej czołówki, która dzięki zastosowaniu technologii Reactive Lighting dostosowuje moc świecenia do panujących warunków. Zapewnia to optymalny poziom oświetlenia podczas każdej aktywności bez konieczności ciągłej zmiany trybów.

Jeden z najbardziej zaawansowanych modeli w ofercie marki Petzl przeznaczony dla wymagających użytkowników. Zastosowanie najnowszych technologii sprawia, że optymalnie sprawdzi się w niemal wszystkich aktywnościach – od wspinaczki oraz szybkiego pokonywania trudnych technicznie górskich szlaków po rajdy przygodowe, czy nawet jako czołówka do biegania.

Zastosowana w modelu Petzl Nao + nowatorska technologia Reactive Lighting to fantastyczny pomysł na zwiększenie wszechstronności sprzętu. W czołówce wbudowano precyzyjny czujnik światła, który automatycznie dostosowuje rodzaj wiązki oświetlenia (skupiony lub bardziej rozproszony) oraz moc świecenia do panujących warunków oraz aktywności. Dzięki temu oświetlenie dynamicznie zmienia się w trakcie przemieszczania, aby zapewnić jak najlepszą widoczność. W wyjątkowo ciemnych warunkach czołówka korzysta z większej mocy, żeby lepiej rozjaśnić mrok. W czasie nocy, kiedy księżyc jest w pełni lub na oświetlonym terenie, moc czołówki automatycznie się zmniejsza, bez potrzeby ręcznego przełączania i zmiany trybów. Rozwiązanie to znajduje również doskonałe zastosowanie na szlaku, kiedy podczas sprawdzania mapy czołówka również zmniejsza moc i nie wywołuje efektu oślepienia.

Rozwiązanie takie posiada trzy podstawowe zalety. Po pierwsze zawsze dysponujesz optymalną ilością światła w zależności od potrzeb i warunków. Po drugie w miejscach dobrze oświetlonych zmniejsza się znacząco pobór energii, która w tradycyjnych modelach jest w tym momencie marnowana. Znacząco przedłuża to czas działania na jednym naładowaniu akumulatorów. Po trzecie masz zupełnie wolne ręce, które w końcu nie muszą być używane do ustawicznego zmiany trybów świecenia i dostosowywania ich do potrzeb.

W technologii Reactive Lighting standardowo dostępne są dwa tryby oświetlenia. Max Autonomy pozwala maksymalnie wydłużyć czas pracy czołówki, a poziom oświetlenia dobierany jest automatycznie maksymalnie osiągając 320 lumenów. Do szybkiego przemieszania się oraz maksymalnego oświetlenia służy tryb pracy Max Power, w którym maksymalne oświetlenie wynosi aż 750 lumenów.

Oprócz trybów automatycznie dopasowujących ilość światła dostępne są również opcje ze stabilizowanym poziomem oświetlenia. Latarka czołowa Petzl może świecić z jasnością 120 lub aż 530 lumenów do niemal całkowitego wyczerpania akumulatora. Tryb Constant Lighting odpowiada za to, aby jasność pozostawała na tym samym poziomie przez cały czas pracy czołówki. Jest to rozwiązanie przygotowane dla tradycjonalistów, a także po to, aby zapewnić pożądaną ilość światła kiedy zajdzie taka potrzeba.

Latarka czołowa Petzl Nao + jest przystosowana do pracy z aplikacją na smartfony i tablety MyPetzl Light. Umożliwia ona wprowadzanie własnych ustawień w mocy światła, a także pozwala precyzyjnie przewidzieć pozostały czas świecenia, czy sprawdzić poziom naładowania baterii. Łączność odbywa się poprzez energooszczędną technologię Bluetooth® Smart. Wraz z aplikacją załączone są specjalistyczne profile obejmujące oświetlenie skonfigurowane do biegania, alpinizmu, trekkingu oraz podróży.

Czołówka Petzl Nao + jest zasilana przez załączony pojemny akumulator litowo- jonowy (3100 mAh), który wyjątkowo dobrze sprawdza się w czasie częstego używania oświetlenia. Jego wydajność pozostaje na wysokim poziomie nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu całość doskonale spisze się również w przejściowych porach roku oraz w zimie. Akumulator ładuje się poprzez zintegrowaną wtyczkę USB. Całość jest kompatybilna z większością ładowarek USB do telefonów komórkowych, komputerów, power banków itp.).

Czołówka oraz akumulator zostały połączone za pomocą opaski Zephyr. Jej specjalna konstrukcja umożliwia szybkie dopasowanie do kształtu głowy. Ponadto świetnie stabilizuje czołówkę i pozwala precyzyjnie oświetlać drogę. Latarka czołowa posiada również wielofunkcyjny wyłącznik, który posiada blokadę zapobiegającą przypadkowemu włączeniu czołówki np. plecaku.

Techniczna czołówka Petzl Nao + to zaawansowane oświetlenie dla specjalistów, które bardzo dobrze sprawdzi się podczas biegania, działalności górskiej, rajdów przygodowych i wielu innych aktywności wymagających perfekcyjnego oświetlenia.

Petzl Nao + najważniejsze cechy:
  • Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach konstrukcja z opaską Zephyr idealnie leży na głowie;
  • 2 tryby w technologii Reactive Lighting (automatyczny dobór ilości światła):

* Max Power* zapewniający maksymalne oświetlenie (do 750 lumenów) * Max Autonomy* skupiający się na oszczędnym dysponowaniu akumulatorem (do 320 lumenów)
  • 2 tryby w technologii Constant Lighting (stała moc oświetlenia niezależnie od stopnia naładowania akumulatora):

* Max Power* zapewniający maksymalne oświetlenie (530 lumenów) * Max Autonomy* skupiający się na oszczędnym dysponowaniu akumulatorem (120 lumenów)
  • Wydajny akumulator litowo-jonowy o pojemności 3100 mAh zapewniający pełna sprawność przez 300 cykli ładowań (później pojemność spada o ok. 30%);
  • Wyłącznik z blokadą zapobiegającą przypadkowemu uruchomieniu czołówki podczas transportu;
  • Możliwość dokupienia osobno zestawu z dłuższym kablem umożliwiającego przytroczenie akumulatora do paska;
  • Możliwość personalizacji parametrów czołówki za pomocą oprogramowania MyPetzl Light – aplikacja jest dostępna na smartfony i tablety (do ściągnięcia bezpłatnie z App Store i Google Play, wymaga iOS wyższy lub równy 7.1 lub Android wyższy lub równy 4.3 )
  • W zestawie kabel USB oraz górna opaska;
  • Typ wiązki szeroki i skupiony lub oba;
  • Czas ładowania akumulatora wynosi ok. 6h.

Parametry oświetlenia Poziom światła Ilość światła Zasięg Czas świecenia
Tryb Reactive Lighting Max autonomy do 320 lumenów do 85 m ok. 15 h
Tryb Reactive Lighting Max power do 750 lumenów do 140 m ok. 6 h 30
Tryb Constant Lighting Max autonomy 120 lumenów 65 m 8 h
Tryb Constant Lighting Max power 530 lumenów 135 m 1 h 30
Tryb rezerwowy - 15 lumenów - 2 h
Oświetlenie czerwone z tyłu na akumulatorze - - Widoczne z 1 km -
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Petzl Sport Headlamps
Czas pracy Do 15 h
Waga bez baterii ---
Waga z bateriami ---
Wodoodporność IPX4
Zasięg max. 140 m
Zasilanie Akumulator litowo-jonowy 3100 mAh (załączony)
Zmienne tryby 4
Żarówki LED

Czołówka Petzl NAO+ - opinie klientów

0.0
0 opinie