Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Czekany

Czekany to istotny element ekwipunku podczas poruszania się zimą w terenie o dużym nachyleniu. W ofercie posiadamy czekany turystyczne oraz wspinaczkowe, które pomogą przejść zaplanowaną drogę.
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
 1. -25%
  Czekan Black Diamond Venom Adze - silver
  Czekan Black Diamond Venom Adze - silver
  Już od 419,25 zł Cena regularna 559,00 zł
 2. -25%
  Techniczny czekan Black Diamond Swift - ultra blue
  Techniczny czekan Black Diamond Swift - ultra blue
  Już od 449,25 zł Cena regularna 599,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Czekany turystyczne i techniczne – różnice w budowie

Przygotowując się do zimowej wycieczki lub dłuższej wyprawy musimy pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach, jednak żelazną podstawą są raki, czekan i lina. Konstrukcja poszczególnych czekanów może się miedzy sobą bardzo różnić. Podstawowe modele są najczęściej wyposażane w proste lub lekko zagięte stylisko. Wygodne głowice umożliwiają pewne trzymanie czekana w dłoni. Czekany turystyczne są wykorzystywane w głównej mierze do podpierania się i asekuracji w razie utraty przyczepności. Za pomocą łopatki można również skutecznie wyrąbywać stopnie w lodzie. Bardziej zaawansowane czekany techniczne posiadają dodatkowo uchwyt na dłoń oraz bardziej agresywne ostrze. Mogą być wykorzystywane na trudniejszych odcinkach z elementami wspinaczki. Najbardziej zaawansowane są czekany wspinaczkowe – tzw. dziaby. Posiadają bardzo mocno zakrzywione stylisko oraz specjalistyczne ostrza, z możliwością ich wymiany na inny typ lub nowy egzemplarz w razie zużycia. Doskonale sprawdzają się podczas wspinaczki w lodzie. Modele te są użytkowane przez najbardziej doświadczonych wspinaczy. Dużą rolę odgrywa w nich odpowiednie wyważenie czekana, stąd często stosowane są dodatkowe obciążniki.

Akcesoria do czekanów

W naszej ofercie posiadamy pełen wybór akcesoriów do czekanów, które pozwolą wymienić zużyte części lub bezpiecznie przetransportować czekan. Zapasowe ostrza do czekanów wspinaczkowych pozwolą na częstą wspinaczkę w lodzie, a nawet drytooling, bez obaw o szybkie zużycie. Dodatkowe obciążniki do wybranych modeli pozwolą jeszcze lepiej wyważyć ulubioną dziabę. Dla turystów przygotowaliśmy pętle nadgarstkowe do czekanów, które nie pozwolą na ich upuszczenie na stromym zboczu. Nie zapomnieliśmy również o takich drobiazgach jak osłony na ostrze i grot, które pozwolą na bezpieczne troczenie czekanów przy plecaku, bez obaw o jego uszkodzenie. Sklep 8a.pl zapewnia kompleksowe wyposażenie do turystyki zimowej, w tym szeroki wybór czekanów i akcesoriów do nich.

Poszukujesz konkretnych czekanów lub wyposażenia zimowego? Sprawdź!

Czekany turystyczne CT Czekany lodowe CT Czekany Grivel Czekany Black Diamond Sondy lawinowe