Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Czekany turystyczne CT

Czekany turystyczne Climbing Technology to sprawdzone konstrukcje, które od wielu już lat umożliwiają miłośnikom zimowych wypraw bezpieczne wyruszanie na szlaki zasypane grubą warstwą śniegu. Czekan to niezbędny dodatek do wyposażenia w czasie zimowych wypraw. Zwiększa on bezpieczeństwo podczas przemieszczania się w górskim terenie, zapewniając niezbędną asekurację w razie upadku czy poślizgnięcia się w trudnym terenie. Czekany turystyczne Climbing Technology to zróżnicowane modele dopasowane do potrzeb każdego użytkownika, zarówno tego początkującego, jak i najbardziej doświadczonego.

Zróżnicowane czekany turystyczne Climbing Technology

Choć ich przeznaczenie jest podobne, poszczególne czekany mogą się między sobą różnić szczegółami, które mają wpływ na wygodę ich użytkowania. Warto zwrócić uwagę chociażby na kształt głowicy, aby dobrze leżała w dłoni. Ostrza poszczególnych modeli mogą się różnić kształtem. Jedne będą lepiej przystosowane do użytkowania w zmrożonym śniegu, inne lepiej spiszą się w lodzie i skałach. Jeśli czekan posłuży również na fragmentach wymagających umiejętności wspinaczkowych dobrze, aby był wyposażony w wygodny uchwyt na dłoń. W ofercie włoskiego producenta dostępne są także bardzo lekkie czekany wykonywane ze stopów lekkich. To świetnie rozwiązanie znacznie ograniczające wagę bagażu, jeśli wiemy, że z czekana skorzystamy tylko na krótkich fragmentach trasy. Modele te są również chętnie wybierane przez miłośników skialpinizmu, aby nie obciążać nadmiernie plecaka. Wszystkie czekany turystyczne Climbing Technology są wyposażane w funkcjonalne łopatki, które mogą posłużyć do wykucia lub oczyszczenia stopni ze śniegu.

Czekany turystyczne Climbing Technology to sprawdzony wybór

Czekany turystyczne Climbing Technology cieszą się dużą popularnością wśród zimowych turystów górskich. Zawdzięczają to niezwykle udanym konstrukcjom, które świetnie spisują się w czasie częstego użytkowania. Do kultowych już modeli bezsprzecznie należy czekan Climbing Technology Alpin Tour, który dzięki swojej wszechstronności towarzyszy miłośnikom górskich wędrówek i zdobywania szczytów już od wielu sezonów. Jego kolejne wersje ugruntowują tylko opinię o jego niezawodności. Praktyczne pętla nadgarstkowa świetnie zabezpiecza nas przed zgubieniem czekana w eksponowanym terenie. Czekany turystyczne Climbing Technology to bezpieczeństwo w trakcie górskich wypraw.

Sprzęt zimowy Climbing Technology – raki i czekany:

Raki koszykowe Climbing Technology Raki półautomatyczne Climbing Technology Raki automatyczne Climbing Technology Czekany lodowe Climbing Technology
Wyświetl:
Kategoria
Rozmiar
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie