Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Czekany lodowe CT

Czekany lodowe Climbing Technology to specjalistyczny sprzęt do wspinaczki zimowej, doskonale sprawdzający się na lodospadach oraz w czasie zdobywania najtrudniejszych szczytów. To modele zaprojektowane z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach górskiej wspinaczki, cechujące się wyjątkową konstrukcją. Podobnie jak modele turystyczne, także czekany wspinaczkowe Climbing Technology są produkowane z najlepszych materiałów, co przekłada się na wyjątkową wytrzymałość oraz niezawodność. Czekany lodowe CT są chętnie wybierane przez doświadczonych użytkowników.

Czekany wspinaczkowe Climbing Technology – budowa

Podobnie jak czekany większości producentów sprzętu wspinaczkowego, także te prezentowane przez włoskiego producent znacznie różnią się od modeli turystycznych. Wiele różnic widocznych jest gołym okiem. Stylistko w czekanach wspinaczkowych jest zdecydowanie bardziej zakrzywione. Takie rozwiązanie zapewnia znacznie lepszy rozkład sił w czasie wspinaczki, kiedy wisimy na czekanie całym ciężarem ciała. Charakterystycznym elementem są również wsporniki dłoni, zapewniające pewniejszy chwyt oraz przeciwdziałające ześlizgiwaniu się rękawicy z uchwytu. Czekany wspinaczkowe Climbing Technology wyposażone są w głowice, które pozwalają wymieniać poszczególne elementy, dzięki czemu całość wyśmienicie sprawdza się w różnym rodzaju terenu, a także może służyć znacznie dłużej.

Czekany lodowe Climbing Technology to możliwość pełnej konfiguracji

Czekany wspinaczkowe Climbing Technology można w pełnie dostosowywać do użytkownika dzięki możliwości wymiany poszczególnych części. Dostępne są między innymi różne rodzaje ostrzy. Bardziej precyzyjne świetnie spiszą się podczas wspinaczki w lodzie. Mocniejszą wersję przygotowano z myślą o terenie mikstowym i drytoolingu, gdzie liczy się zwiększona wytrzymałość podczas częstego kontaktu ze skalami. Czekany lodowe Climbing Technology można również doposażyć w łopatkę lub młotek. Niezwykle często wykorzystywane są również obciążniki, pozwalające jeszcze lepiej wyważyć czekan. Umożliwiają one zwiększenie siły zamachu i jednocześnie sprawiają, że mocne wbicie czekana w lód będzie jeszcze łatwiejsze. Dostępne są również wsporniki dłoni, pozwalające stworzyć własną konfigurację lub wymienić uszkodzony o skały element.

Pozostałe czekany i raki Climbing Technology:

Raki koszykowe Climbing Technology Raki półautomatyczne Climbing Technology Raki automatyczne Climbing Technology Czekany turystyczne Climbing Technology
Wyświetl:
Kategoria
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie