top

Czekany lodowe Climbing Technology

Czekany lodowe CLIMBING TECHNOLOGY® to techniczne modele dla najbardziej doświadczonych miłośników zimowej wspinaczki. Ergonomiczny kształt i wysokiej jakości materiały zapewniają maksymalną wygodę użytkowania.
3
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę

Czekany lodowe Climbing Technology to optymalny wybór do wspinaczki

Czekany lodowe Climbing Technology to specjalistyczny sprzęt do wspinaczki zimowej, doskonale sprawdzający się na lodospadach oraz w czasie zdobywania najtrudniejszych szczytów. To modele zaprojektowane z myślą o najbardziej doświadczonych miłośnikach górskiej wspinaczki, cechujące się wyjątkową konstrukcją. Podobnie jak modele turystyczne, także czekany wspinaczkowe Climbing Technology są produkowane z najlepszych materiałów, co przekłada się na wyjątkową wytrzymałość oraz niezawodność. Czekany lodowe CT są chętnie wybierane przez doświadczonych użytkowników, podejmujących najtrudniejsze górskie wyzwania. To sprzęt na którym można polegać w najtrudniejszych warunkach. Czekany wspinaczkowe stanowią ukoronowanie niezwykle bogatej kolekcji zimowego sprzętu włoskiego producenta.

Czekany wspinaczkowe Climbing Technology - budowa

Podobnie jak czekany większości producentów sprzętu wspinaczkowego, także te prezentowane przez włoskiego producenta znacznie różnią się od modeli turystycznych. Wiele różnic widocznych jest gołym okiem. Stylistko w czekanach wspinaczkowych jest zdecydowanie bardziej zakrzywione. Takie rozwiązanie zapewnia znacznie lepszy rozkład sił w czasie wspinaczki, kiedy wisimy na czekanie całym ciężarem ciała. Ułatwia także precyzyjne wbicie czekana w lód. Dzięki temu ostrze możemy osadzić precyzyjnie tam, gdzie to zaplanowaliśmy. Charakterystycznym elementem są również wsporniki dłoni, zapewniające pewniejszy chwyt oraz przeciwdziałające ześlizgiwaniu się rękawicy z uchwytu. Ułatwiają one też ewentualną zmianę rąk. Czekany wspinaczkowe Climbing Technology wyposażone są w głowice, które pozwalają wymieniać poszczególne elementy, dzięki czemu całość wyśmienicie sprawdza się w różnym rodzaju terenu, a także może służyć znacznie dłużej.

Czekany lodowe Climbing Technology to możliwość pełnej konfiguracji

Czekany wspinaczkowe Climbing Technology można w pełnie dostosowywać do użytkownika dzięki możliwości wymiany poszczególnych części. Dostępne są między innymi różne rodzaje ostrzy. Bardziej precyzyjne świetnie spiszą się podczas wspinaczki w lodzie. Węższy profil znacznie ułatwia osadzanie ostrza nawet w twardym lodzie. Mocniejszą wersję przygotowano z myślą o terenie mikstowym i drytoolingu, gdzie liczy się zwiększona wytrzymałość podczas częstego kontaktu ze skałami. Dzięki odpowiedniej konstrukcji ostrza mikstowe cechują się większą trwałością. Czekany lodowe Climbing Technology można również doposażyć w łopatkę lub młotek, które mogą się przydać do odgarniania śniegu ze stopni czy wbijania haków wspinaczkowych. Niezwykle często wykorzystywane są również obciążniki, pozwalające jeszcze lepiej wyważyć czekan. Umożliwiają one zwiększenie siły zamachu i jednocześnie sprawiają, że mocne wbicie czekana w lód będzie jeszcze łatwiejsze. Dostępne są również wsporniki dłoni, pozwalające stworzyć własną konfigurację lub wymienić uszkodzony o skały element. Czekany wspinaczkowe Climbing Technology bardzo dobrze leżą w dłoni. Zawdzięczają to specjalnemu uchwytowi z przyczepnym panelem. Całość jest też lekko wyprofilowana, dzięki czemu nawet podczas wielu godzin spędzonych w lodzie, czekan nadal będzie komfortowo leżał w dłoni.

Pozostałe czekany i raki Climbing Technology:

Raki automatyczne Climbing Technology Raki półautomatyczne Climbing Technology Raki koszykowe Climbing Technology Czekany turystyczne Climbing Technology