top

Czekany Climbing Technology

Czekany CLIMBING TECHNOLOGY® produkowane są w całości we Włoszech, z najwyższej jakości materiałów i w zgodzie z najnowszymi wymaganiami EN i UIAA. To szeroka gama modeli, o zróżnicowanej charakterystyce, dla alpinistów, wspinaczy i skiturowców.
Zobacz jako Siatka Lista

12 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

12 Produkty

na stronę
Wyczyść

Czekan Climbing Technology - podstawa bezpieczeństwa w górach

Zimowe poruszanie się po górskich szlakach wymaga zarówno nabycia konkretnych umiejętności, jak i odpowiedniego ekwipunku. Pozwoli on zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się po zasypanych śniegiem i oblodzonych szlakach, a także poza nimi. Bez względu na to, czy zamierzasz wybrać się na zimowy trekking, planujesz zdobyć nieco wyższy szczyt, czy będziesz wspinać się w lodzie, konieczne będą odpowiednie raki i czekan lub czekany. Climbing Technology to marka, która oferuje pełen wybór modeli o zróżnicowanym przeznaczeniu. W jej ofercie odpowiedni czekan znajdzie zarówno początkujący miłośnik zimowych wypraw, jak i doświadczony alpinista, mający już sprecyzowane wymagania. Czekany wykorzystywane są w trakcie zimowej wspinaczki i wędrówek na wiele różnych sposobów. Zapewniają podparcie, asekurację w razie utraty równowagi, pozwalają wyhamować upadek, a także umożliwiają pokonanie najtrudniejszych, stromych fragmentów. Sposób użytkowania zależy jednak od samego czekana.

Czekany Climbing Technology to turystyki wysokogórskiej

Większość czekanów z oferty włoskiego producenta wyśmienicie sprawdza się w turystyce wysokogórskiej. To jedne z najpopularniejszych modeli, często spotykane na zimowych szlakach. Lekko zakrzywione styliska z lekkich stopów wyśmienicie sprawdzają się zarówno na umiarkowanych zboczach, jak i w stromym terenie. Całość charakteryzuje się przy tym wysoką wytrzymałością. Zakończone ostrymi grotami styliska z łatwością przebijają się nawet przez zmrożony śnieg, oferując pewne podparcie i asekurację w stromym terenie. Niezawodne ostrza wspomogą podczas pokonywania najtrudniejszych fragmentów, a także pozwolą na wyhamowanie w razie niespodziewanego upadku. Wiele modeli jest wyposażonych w pętle nadgarstkowe, które skutecznie eliminują ryzyko przypadkowego upuszczenia czekana. Dodatkowo wybrane czekany Climbing Technology posiadają gumowy uchwyt na dłoń w dolnej części styliska, przez co operowanie nimi na wymagających fragmentach jest jeszcze łatwiejsze.

Czekan Climbing Technology do wspinaczki w lodzie to maksimum precyzji

Marka posiada w ofercie również specjalistyczne modele do wspinaczki w lodzie. Czekany Climbing Technology przygotowane dla doświadczonych wspinaczy cechują się bardzo mocnym wygięciem styliska. Ich konstrukcja pozwala na wymianę ostrza, które można dostosować do rodzaju pokonywanej drogi, a także wymienić na nowe w przypadku zużycia poprzedniego. Niezależnie od tego, czy wspinasz się na lodospadach, w terenie mikstowym, czy też preferujesz drytooling, czekan Climbing Technolgoy z pewnością dostosujesz do własnych potrzeb. Oprócz wymiennych ostrzy do czekanów wspinaczkowych najczęściej można dodać obciążniki umożliwiające odpowiednie wyważenie całości, wsporniki na dłoń czy też lonże do czekanów.

Modele dla skiturowców

Skiturowe czekany Climbing Technology charakteryzują się przede wszystkim niską wagą. Są bowiem używane tylko na najtrudniejszych fragmentach podejściach, zazwyczaj większą część wycieczki spędzają przytroczone do plecaka. Minimalistyczne konstrukcja świetnie sprawdzają się w czasie szybkich wycieczek na nartach zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo na stromych podejściach. To również idealny wybór dla wszystkich osób, które czekanów używają sporadycznie, tylko na wybranych fragmentach zimowych tras.

Kup czekan Climbing Technology w sklepie 8a.pl

Zapewniamy pełną ofertę najnowszych czekanów wprost od włoskiego producenta. W naszym sklepie znajdziesz czekany turystyczne dla początkujących użytkowników, bardziej zaawansowane modele na wymagające alpejskie drogi oraz specjalistyczne czekany lodowe. Wysoka jakość wykonania i sprawdzone materiały przekładają się na maksymalną niezawodność w terenie, niezależnie od tego, jaki czekan wybierzesz. Oferujemy również niezbędne akcesoria do czekanów, które pozwolą na ich długie i komfortowe eksploatowanie.

Sprawdź produkty Climbing Technology i nie tylko:

Czekany Climbing Technology Czekany turystyczne Climbing Technology Czekany lodowe Climbing Technology Czekany skiturowe Climbing Technology