Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Czekan Petzl Gully Adze

 • 439,90
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Ultralekki czekan Petzl Gully Adze Adze to model, który świetnie sprawdzi się w trakcie wypraw alpinistycznych oraz skialpinistycznych wspierając każdego miłośnika ekstremalnych wrażeń w czasie podejmowania wyzwań. Specjalny profil styliska zwiększy energię, z którą czekan wbija się w lód, co pozwoli oszczędzić siły na kolejnych metrach pokonywanego szlaku lub ściany.

Czekan Petzl Gully Adze to minimalistyczna konstrukcja, która umożliwi regulowanie chwytu bez konieczności korzystania z narzędzi, co w niesprzyjających wysokogórskich warunkach jest praktycznie niemożliwe. Regulowany wspornik dłoni obsłużymy nawet w grubych rękawicach. Model ten posiada specjalną łopatkę, którą można wygodnie czyścić chwyty w czasie wspinaczki.

W czasie trudnych wysokogórskich lub lodowcowych podejść wymagany jest sprzęt najwyższej klasy, który będzie wspierał alpinistę lub ski alpinistę w trakcie podejmowania wyzwań. Ultralekki czekan Petzl Gully Adze przeznaczony jest do alpinizmu technicznego więc francuscy projektanci tej doświadczonej marki zaprojektowali go z przeznaczeniem dla wprawionego w zdobywaniu lodowych szlaków użytkownika. Istotną cechą tego modelu jest jego niska waga, co w przypadku zaawansowanej wspinaczki ma duże znaczenie, gdyż jest to zwrot w stronę minimalizowania ciężaru zabieranego wyposażenia.

Czekan do alpinizmu technicznego Petzl Gully Adze posiada ciekawe rozwiązanie w postaci uchwytu Trigrest. Pozwala on na wygodne dopasowanie rąk do czekana bez konieczności stosowania jakichkolwiek narzędzi. Specjalne rowki umieszczone w części chwytnej czekana, w które wpasowuje się uchwyt zapewnią jego stabilność, a całość zabezpieczona jest zaciskiem wykonanym z wytrzymałego tworzywa. To rozwiązanie przy minimalistycznej wadze całej konstrukcji świetnie się sprawdzi w trakcie wspinaczki lodowcowej w trudnym i zmiennym terenie, gdy grube rękawice nie pozwalają na wykorzystanie narzędzi obsługujących czekan. Model ten posiada odpowiednio wyprofilowaną głowicę, która zwiększa siłę w trakcie wbijania czekana w twardy lód. Została ona wykonana ze stali, co niewątpliwie zwiększa jej wytrzymałość w trakcie wbijania w twardy lód. Ostrze typu banan zwęża się do 3 mm, co sprawia, że o wiele łatwiej wchodzi w lód umożliwiając efektywniejszą wspinaczkę. Na końcu głowicy znajduje się łopatka, która przyda się do czyszczenia chwytów z lodu.

Klasycznym już rozwiązaniem są otwory na głowicy czekana Petzl Gully Adze, które umożliwiają wpięcie karabinka lub pętli, która zwiększy stabilność tego modelu w dłoni. Profil stylistka pozwoli na podpieranie się w trakcie podejścia średnio stromym stokiem, a dzięki otworowi na dole stylistka możliwe jest wpięcie lonży. Projektanci Petzl zadbali także o to, by po włożeniu do plecaka model ten nie powodował jego uszkodzenia, a uzyskano to za pomocą skośnego grota.

Czekan alpinistyczny Petzl Gully Adze to ultralekki model, który świetnie sprawdzi się w trakcie wypraw na lodowce, zaawansowanej wspinaczki, czy ski-alpinizmu. Jego profil zwiększy siłę, z którą wbija się go w twardy lód, a specjalny system umożliwi regulację chwytu bez konieczności używania narzędzi, co jest dużym komfortem w trakcie trudnych górskich podejść.

Petzl Gully Adze najważniejsze cechy:

 • Ultralekki model renomowanej francuskiej marki Petzl;
 • Uchwyt Trigrest pozwala na wygodne dopasowanie dłoni bez konieczności regulacji za pomocą narzędzi;
 • Szybka regulacja z wykorzystaniem zacisku na uchwycie Trigrest;
 • Skośny grot jest kompatybilny z plecakami wspinaczkowymi i narciarskimi, co zwiększa ochronę przed ich uszkodzeniem;
 • Otwory w głowicy oraz w grocie umożliwiają wpięcie karabinka lub pętli;
 • Głowica z wytrzymałej stali;
 • Łopatka do czyszczenia chwytów;
 • Ostrze typu banan zwężające się do 3 mm;
 • Wyprofilowane stylisko ułatwia wbijanie się w twardy lód;
 • Umożliwia wygodne podpieranie się na średnio stromych podejściach;
 • Otwór na dole czekana umożliwia wpięcie lonży;

Waga: ok. 280 g (45 cm);
Certyfikacja: CE, UIAA;
Certyfikacja: CE, UIAA;
Typ ostrza: 1;
Typ styliska: 1;

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne