Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 20 % Czekan lodowy Climbing Technology North Couloir

Czekan lodowy Climbing Technology North Couloir

 • 664,90 531,92
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Czekan lodowy Climbing Technology North Couloir został zaprojektowany z myślą o wspinaczce lodowej i alpinizmie. Nie straszne mu lodospady, północne wystawy, żleby i rynny. Poradzi sobie niemal w każdym terenie. Jego budowa pomaga dostosować go do aktualnych potrzeb.

Jest niezwykle wszechstronny, ponieważ możliwa jest wymiana poszczególnych elementów oraz przystosowanie czekana do różnych aktywności. To połączenie lekkości i precyzji w jednym. Powstał tak, by służyć równie dobrze mężczyznom i kobietom.

Stylisko czekana Climbing Technology North Couloir, wykonano ze stopów lekkich. Aby zapewnić mu zwiększoną wytrzymałość na warunki atmosferyczne, a przy okazji świetny wygląd, poddano je procesowi anodyzacji. Optymalnie wyprofilowany uchwyt na dłoń zapewnia wygodę operowania czekanem.

Uchwyt wyposażono w dwa rodzaje wsporników. Climbing Technology Change Over o ergonomicznym kształcie i odpowiednim umiejscowieniu na rękojeści pozwala na szybką zmianę dłoni. Natomiast Climbing Technology Bumper zabezpiecza dłoń przed ześlizgnięciem się z uchwytu.

Stylisko zostało optymalnie wyprofilowane, aby zapewniać możliwie duży komfort ruchów. Ułatwia wbijanie czekana w lód i podciąganie się na nim. W przypadku chęci dodatkowego zwiększenia siły uderzenia, w czekanie przewidziano możliwość zainstalowania obciążników, które są załączone w zestawie. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba można je dokręcić do ostrza. U dołu czekana umieszczono ostry grot, które świetnie wbija się w lód. Posiada on otwór, który można wykorzystać do wpięcia karabinka lub przymocowania lonży do czekanów, np. Climbing Technology Swhippy.

Czekan lodowy Climbing Technology North Couloir to niezwykle precyzyjne narzędzie do wspinaczki, które doskonale spisze się na lodospadach i zimowych ścianach. Fenomenalna ergonomia oraz perfekcyjne wyważenie sprawiają, że pokonywanie nowych wyzwań staje się jeszcze prostsze. Zastosowana w czekanie głowica daje spore możliwości zmiany konfiguracji poszczególnych elementów, dzięki czemu każdy wspinacz może odpowiednio dopasować czekan do swoich preferencji.

Climbing Technology North Couloir najważniejsze cechy:

 • Opracowany z myślą o wspinaczce lodowej i mikstowej;
 • Wymienne ostrze Ice przeznaczone do wspinaczki lodowej i lodospadów;
 • Wspornik Climbing Technology Change Over o ergonomicznym kształcie i odpowiednim umiejscowieniu na rękojeści pozwala na szybką zmianę dłoni;
 • Wspornik Climbing Technology Bumper zabezpiecza dłoń przed ześlizgnięciem się z uchwytu;
 • Ergonomiczny uchwyt zapewniający doskonałą przyczepność;
 • Możliwość zamontowania obciążników Impact Hammer (załączone w zestawie);
 • Stylisko wykonane ze stopów lekkich poddane procesowi anodyzacji zwiększającemu jego trwałość;
 • Optymalnie ukształtowany, mocno zagięty kształt ułatwia osadzanie ostrza w lodzie;
 • Ostry stalowy grot z otworem na karabinek lub lonżę do czekana Climbing Technology Swhippy;
 • W pełni konfigurowalna głowica daje możliwość łatwej wymiany poszczególnych elementów i przystosowania czekana do różnych aktywności;
 • Wyprodukowany we Włoszech.

Waga: ok. 540 g

CE
EN 13089:2011
Ostrze typ 1
Stylisko typ 2

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne