Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 20 % Czekan Climbing Technology Dron - green
 • - 20 % Czekan Climbing Technology Dron - green
 • - 20 % Czekan Climbing Technology Dron - green
 • - 20 % Czekan Climbing Technology Dron - green
 • - 20 % Czekan Climbing Technology Dron - green
 • - 20 % Czekan Climbing Technology Dron - green

Czekan Climbing Technology Dron - green

Ocena: 5/ 5/ 1 Opinie: 1
 • 439,90 351,92 439,90 351,92 439,90 351,92 439,90 351,92
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Czekan Climbing Technology Dron łączy wszystkie cechy, które składają się na doskonałe i wszechstronne narzędzie, z którym będziesz czuć się pewnie w najtrudniejszym alpejskim terenie.

Czekan Climbing Technology Dron został stworzony na podstawie wieloletnich badań oraz doświadczeń, uwag i sugestii alpinistów. Dron jest niebywale wytrzymały dzięki kutej na gorąco głowicy, a dzięki lekkiemu stopowi, z którego wykonane jest stylisko zachowuje niską wagę.

Najważniejszym elementem czekana Climbing Technology Dron jest głowica. Wykonanie z maksymalnie wytrzymałej kutej stali daje pewność i budzi zaufanie. Samo ostrze jest agresywnie zakrzywione i dość wąskie, dzięki czemu lepiej „siada” w „betonie” oraz lodzie, nie krusząc go. Wyprofilowana głowica wygodnie leży w dłoni na średnio-stromych podejściach, a łopatka została pomniejszona dla zaoszczędzenia wagi, oraz zaostrzona by umożliwić odłupywanie lodu.

Lekkie stylisko jest również zakrzywione by umożliwić wygodne wbijanie ostrza w twardy śnieg lub lód. Z drugiej strony, dolna część styliska czekana Climbing Technology Dron jest prosta, dzięki czemu łatwo można wbić go głęboko w śniegu co umożliwia zakładanie stanowiska na stromym stoku. Jest bardzo istotne dla zaawansowanych turystów i znaczcie poszerza zastosowanie czekana.

Ogumowanie dolnej części styliska, które zostało wykonane zostało w sposób nie ograniczający możliwości łatwego osadzania czekana w zmrożonym śniegu. Dodatkowo – dzięki malowaniu kataforetycznemu tak głowica jak i grot charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na korozję.

Czekan Dron posiada stylisko typu T, o podwyższonej wytrzymałości na zginanie, co umożliwia zakładanie stanowiska. Ta cecha na stromym stoku jest bardzo istotna dla zaawansowanych turystów i znaczcie poszerza zastosowanie czekana. Nadany czekanowi profil z jednej strony umożliwia lepszą penetrację lodu przy wbijaniu ostrza, a drugiej – ułatwia używanie czekana do podpierania się podczas podejścia na średnio stromych stokach.

Do czekana załączona jest pętla nadgarstkowa.

Waga: 52 cm (475g), 59 cm (500g), 66 cm (525g)

Załączniki:

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 1 Dodaj opinię

 • Doskonały w Tatry i Alpy

  Ocena:

  Pewny chwyt, dobry do budowy stanowiska. Asekuracja bez zarzutu. Polecam

Polecamy do kompletu

Produkty podobne